Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért tartják ilyen későn a...

Miért tartják ilyen későn a felvilágosítást az iskolában?

Figyelt kérdés

Elcsodálkoztam rajta hogy most, 6. osztályban hozakodtak elő ezzel. már minden lánynak megjött az osztályban 3. max 4. osztályban, és most kezdenek el mesélni arról hogy ne ijedjetek meg mert ezmegez az oka, és így kell használni egy betétet?

szerintem nem értelmetlen maga a felvilágosítás, mert sajnos vannak olyan szülők akik nem mondanak semmit a saját gyereküknek, csak épp iszonyúan elkésik vele az iskola. miért nem hozzák előbbre?



2012. dec. 29. 00:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
23%

Ma már ez nem lehet kifogás senkinek. Már ovis gyerekek is interneteznek ha érdekli valami nézzen utána. Az egy dolog, hogy nem világosítják fel de a betétről már biztos beszéltek nekik, vagy látja otthon is a polcon.

Nem gondolnám, hogy 12-13. évesen ez olyan késő lenne.

Persze minden lánynak megjött vagy csak azt mondja, nehogy azt higgyék baj van vele.

2012. dec. 29. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
3. 4. osztályban? Azaz 8-9 évesen? Szerintem ez annyira nem normális, általános jelenség. 11-14 éves korban jön meg a leggyakrabban, 8, 9 éveseknek még nem nagyon. Szerintem jól van az iskolai felvilágosítás 6. osztályban. A szülőknek kellene már előtte felvilágosítani a gyereket, nem hagyni az iskolára, de 8-9 évesen szerintem még korai. Lehet az osztálytársaid csak azt hazudják, hogy nekik már évekkel ezelőtt megjött, hogy nagyobb lánynak tűnjenek.
2012. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

nekem is 9 évesen jött meg, nem szoktunk hazudni egymásnak a barátnőimmel. betétet is kértünk egymástól ha valakinél épp nem volt és hirtelen szüksége lett volna rá, mindig volt valakinél. szóval erről szó sincs hogy valaki hazudik.

és azt is írtam hogy sajnálatos ha a szülő nem mondja el, de akkor minek az iskolai felvilágosítás ha az emberek 90%ánál már úgyis elkésett 2-3 évvel?

2012. dec. 29. 00:48
 4/20 anonim ***** válasza:
65%

9. éves korba mindenkinek, ne haragudj de ezt akkor sem hiszem, azért ez baromira nem általános. Általános iskola 3 osztályban?

Vagy hány lány osztálytársad van kettő?

2012. dec. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy igazad van, mert a felmérések azt mutatják, hogy a nemi érés egyre hamarabb következik be.

Természetesen a többiek véleményében is van igazság, mert az iskolai programot is előzetes orvosi felmérések alapján készítik, világos, hogy akkor érdemes erről beszélni, amikor aktuális. Ha Neked kissé késő, akkor is van értelme erről többet megtudnod, legalább is a tiszta igazságot, mert lehet, hogy félreérted, vagy valaki nem lesz teljesen tisztában a kérdés lényegével.

Ha Neked kissé elkésett, az sem túl nagy baj, de túl korán sem tanácsos erről beszélni, mert akkor még nem aktuális.

Az átlag dominál...

2012. dec. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%

1. is , szerintem nincs későn a felvilágosítás .nekünk (lányoknak) már 5.-ben volt egy , ahol a mensesről beszéltek stb. - de szerintem még 6. - ban sem késő . lehet , hogy nálatok ilyen hamar megjött , de a legtöbb lánynak nem 8 évesen jön meg (ez általában hormon betegségre utal , vagy túlsúlyra - már bocsánat , nem akarlak ezzel megsérteni )

2 , szerintem egy 8-9 éves gyerek nem tudja még befogadni , meg megérteni az ilyen dolgokat csak röhög ezeken - nálunk ez még 6. -ban is így volt .

3. ahogy itt írták vannak akik eljátszák csak , hogy meg van nekik , közben pedig ... és az , hogy van nálad betét az még nem azt jelenti , hogy már meg van . én pl. minden táborba viszek , akkor is , ha egy héttel a tábor elött már meg volt . jobb óvatosnak lenni , alapon szoktak az anyukák adni a lányaiknak .

u.i.: remélem nem bántottalak meg . és ezt a témakört az átlag szükségei alpján rakják össze .

2012. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%
ja meg , hogyha majd már 5* hallod ugyanazt maszlagot akkor majd rájössz , hogy jó hogy nem kezdték el ezt a témakört hamarabb nyomni , mert nagyon unalmas tud lenni . 15L
2012. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Én 21 éves vagyok, szintén 9 évesen jött meg (10 éves koromra már 28 napos ciklusom volt, és nemhogy túlsúlyos nem, inkább túlságosan is sovány voltam)...

Nálunk a legtöbb lánynak 10-11 évesen jött meg, azóta simán el tudom képzelni, hogy ez még hamarabbra tolódott. Szerintem is kicsit késő a 6.-os felvilágosítás, én már elsőben tisztában voltam mindennel, mert egyszerűen érdekelt. Viszont sajnos nem mindenkit világosítanak fel a szülei, így én 4.-ben már megtartanám az első ilyen órát (lányokat-fiúkat különválasztva, hogy ne fulladjon röhögésbe, de ezt nálunk így tartották). Haladni kell a korral, manapság már az általános iskolások is szexelnek, és sajnos többségük borzasztóan tudatlan, így persze szaporodnak a tiniterhességek....

2012. dec. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
83%

1. Régebben még az első menzesz átlagos ideje kb. 14 évs korban volt. Azóta előrébb tolódott, most kb. 12 éves korban van, de ahogy írod, nem ritka az sem, hogy vki 8-9 évesen menstruál. Ahogy elnézem, a védőnők, idősebb tanárok nem igazán haladna ezzel a dologgal...


2. Nem olyan egyszerű a felvilágosítás idejét meghatározni. Méghozzá azért, mert vki ár ugye 8 évesen menstruál, azaz neki kb. 7 évesen el kellene mondani, hogy mi is az. Viszont vki csak 15 éves korában kezd menstruálni, 7 évesen még totál gyerekes, nem is fejlődik, totál idegen neki egész. Ergo baromira nem fogja érdekelni, nem fog odafigyelni sem, aztán mire odajut, nem emlékszik semmire.


Pont ez a nehéz a szexuális felvilágosítás idejének a meghatározásában is. Vki 13 évesen már szexel, de van olyan, akinek ilyen korban még a csók is undorítónak tűnik.


De véleményem szerint is minél előbb kellene...

2012. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
én 12 éves vagyok de jön már ge*ci
2012. dec. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!