Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Kisfiam most keztde az első...

Eszter7701 kérdése:

Kisfiam most keztde az első osztályt, enyhe viselkedési zavarban szenved, viszont már nem lehet bekisérni őket a teremig, ő viszont egyedűl nem akar felmenni. Van valakinek valami ötlete mit lehetne tenni, hogy ne féljen ennyire?

Figyelt kérdés
2013. szept. 11. 08:09
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Én most nagyon meglepődtem, mi az, hogy nem lehet bekísérni őket a teremig? Miért nem? És mit tesznek, ha mégis beviszed? Nekem ez nagyon furcsa, bár mi még nem tartunk ott, de kinek-mi baja lesz tőle, ha bekíséred a fiad? Kis elsős, nem akkora csoda, hogy fél bemenni. Még csak nemrég kezdődött az iskola.
2013. szept. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk csak az első 2 hétben mehetett fel a szülő a teremig, azután a portán kellett útjára bocsátani a gyereket (és délután sem lehet felmenni, ami plusz „remek” ötlet, mivel egy elsős meglehetősen kevéssé tud a holmijára figyelni, szóval télen a gyerekek 2-3-szor kell hogy forduljanak, mire az összes cuccukat lehozzák).

Bár nekünk olyen gondunk nem volt, hogy nem akart felmenni reggel egyedül, arra gondoltam, hogy azt próbálnám meg, hogy egy kis osztálytársával együtt küldeném fel. Persze ez nem egyszerű, hiszen nem pont egyszerre érkeznek a gyerekek.

Másrészt beszélj a tanítóval, hogy ez a gondotok, kérd a segítségét a dologban! Nem hinném, hogy egyedül vagy a problémáddal, és hátha a tanító tud valami megoldást ajánlani. Ha nem hajlandó segíteni, akkor elgondolkodtató, hogy mi várhat még rátok később ebben a suliban…


A véleményem az, hogy hallottam már olyan suliról, ahol az igazgatónő reggel ott áll a lépcső alján, és köszönt minden gyereket – namármost azt gondolom, hogy egy ilyen személyes élmény nagyon inspiráló lehet a gyereknek, és egyszerűen nem értem, miért gondolják azt az iskolákban, hogy egy félig még óvodás gyereknek egyedül kéne intéznie a dolgait elsőben. Akkor is, ha van olyan, aki fel tud menni, akkor is, ha van olyan, aki minden cuccára tud már figyelni – egyszerűen még kicsik a legtöbben ehhez.

Egyébként nálatok a tanítónők köszöntik reggel a teremben a gyerekeket? Ez csak egy érdeklődő kérdés, mert ha nem, akkor azt gondolom, nagy motivációs erő lehetne a te fiadnak is, ha tudná, hogy mikor felmegy, lesz, aki örül neki, aki már várt rá. Sajnos ez sem jellemző a tanítókra általában, pedig nem kellene nagy erőfeszítés ahhoz, hogy ránézzen arra a szegény kisgyerekre, kezet fogjon vele, és mosolyogva jó reggelt kívánjon neki. (Ne adj' istem, megkérdezze, hogy van ma.)

2013. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Fiaim iskolájában sem lehet felkisérni a gyereket csak az első héten ,de van 2-3 felsős gyerek akik utána szivesen felkisérik a gyerekeket ,illetve tanár is áll lent ügyeletben mindig .délután meg tanár kiséri le a gyerekeket .
2013. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az osztálytársait még annyira nem ismeri, meg hát ő alapból is félénk és zárkózott, ma a tanár nénivel felment nélkülem csak nem tudom meddig lesz lenn a tanár néni, de remélem egyre bátrabb lesz. Az hogy délután nem mehetünk fel értük az nem zavarja mert lejönnek, csak a reggeli bemenetellel van még gond, de talán ez is meg fog oldódni, és azért az megnyugtató, hogy nem csak az én kisfiam ilyen félénk, mert az ő osztályában senki más nem az.
2013. szept. 12. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!