Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanitoneni huzgalja a fiam...

A tanitoneni huzgalja a fiam hajat. Mi lenne a jo megoldas?

Figyelt kérdés

A fiam 7 eves,masodikos.Szofogado,jo gyerek,tavaly a legjobb tanulo volt az osztalyban.

Iden egy nagyon eleven kisfiu mellett ul,aki folyamatosan beszel az orakon.

Arra panaszkodott,hogy a tanitoneni ketszer(erosen)meghuzta a hajat,amikor a mellette ulo gyerek rosszalkodott,pedig o nem csinalt semmi rosszat,nem o beszelt.

Mi semmilyen jellegu testi fenyitest sem alkalmaztunk soha itthon,es az iskolai incidens hatasara a fiam haromszor sorozatosan bepisilt ejszaka.(Nem is emlekszem mikor fordult elo ilyen utoljara)Egyszer pedig elsirta magat,hogy nem akar suliba menni,mert minden oran ezzel a tanitonenivel lesznek.

Hogy lehetne ezt kulturalt korulmenyek kozott elintezni? Mindenkepp beszelni fogok a tanitonovel,de nem tudom, hogy varjak-e a kovetkezo panaszig,vagy most rogton menjek? Nagyon merges vagyok a tortentek miatt,de nem szeretnem tulreagalni sem.



2013. szept. 20. 08:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
90%
Én most mennék, nem várnám meg a következő incidenst. Ha normális a tanító néni, akkor megérti.
2013. szept. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
59%
Azonnal.nem várni hanem meghuzni a határokat. Én biztos nem mosolyogva mondanám el neki a mondanivalómat. Mit értesz túl reagálni? Szerintem teljesen normális hogy mérges vagy és igenis hangot adsz a felháborodàsodnak. Én szólnék az igazgatónak is már csak a jövő miatt is.
2013. szept. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
90%
Kérd meg, hogy ültesse máshova a kisfiadat
2013. szept. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem se várd meg, míg újra előfordul, beszélj a tanítónővel!


Voltam hasonló szituációban, bár ott „csak” annyi volt a gond, hogy folyton piszkálta a mögötte ülő gyerek a gyerekemet órán, de úgy csinálta, hogy a tanítónők már csak mindig azt vették észre, mikor a gyerekem hátrafordult, és rámordult a másikra – így vele kiabáltak, hogy miért nincs nyugton, és neki adtak rossz pontot ezért.

Miután sírva jött haza a gyerekem, hogy ez a helyzet, én azt csináltam, hogy megkértem pár szülőtársat (nem a piszkálódó gyerek szüleit, hanem teljesen „kívülállókat”), puhatolják ki a gyereküknél, mi lehet a helyzet. Minden gyerek ugyanazt a sztorit mondta, mint az enyém, ezáltal eléggé felvértezve éreztem magam, így mentem a tanítónőhöz.

Mondjuk én nem támadtam, de elmondtam neki a történetet, és megkérdeztem, szerinte hogyan lehetne megoldani a dolgot. Persze itt nem volt fizikai erőszak, így neked nyilván nehezebb higgadtnak maradni…

2013. szept. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

(4. vagyok még)

Én is az elültést javasoltam a tanítónőnek, és végül az meg is oldotta a dolgot. Persze a hajhúzás nálatok akkor is elfogadhatatlan, ha valóban így történik.

2013. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
37%
Igen lehet habzó szájjal a tanítónőre borítani az asztalt. Ez biztosan megoldás lenne, és iszonyú intelligenciára utal. Te is csak a saját gyerekedtől elcsöppenő, teljesen elfogult szülő vagy. Az meg sem fordult ugye a fejedben, hogy esetleg nem a gyerek mond igazat ugye? Pontosan tudom, hogy egy gyerek teljesen ki tud fordulni magából közösségben. Nem mondom, hogy nem nektek van igazatok, de akkor is van ennek kulturált megoldása, nem mint egy korábbi hozzászóló írta, hogy a higgadtságot mellőzve kell szólni, hisz bántotta a gyereked. Hidd el egy hajhúzástól semmi baja nem lesz. Soha nem alkalmaztál testi fenyítést? Gratulálok lett egy nyámnyila kölyköd, aki egy kis hajhúzástól bepisil. Inkább magadra borítsd az asztalt. A tanítónőnek hidd el kicsit több tapasztalata van ezen a téren, mint Neked, Nekem bárkinek... Bocsánat, hogy szókimondó vagyok, de alyen irritáló ez a fenekestül felfordult világ. Mikor engem megbüntettek a suliban inkább el sem mondtam, mert otthon is kaptam volna, és nem lettem rossz ember jéé. Szegény pedagógusokat sajnálom csak, a gyerekek tesznek a fejükre, mert apuci-anyuci majd bejön habzó szájjal és mindenkire ráborítja az asztalt, ha valami éri a kicsi fiát, lányát... katasztrófa...
2013. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
34%
Jelekh Szívemből szóltál!!! :)
2013. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Kedves Jelekh!

Kepzeld,pedagogus csaladbol szarmazom.

Ha te otthoni veressel edzed a gyerekedet az esetleges iskolai eroszak kezelesere,nagyon sajnalom.Az enyem szerencsere szavakbol ert,nem vagyunk allatok.A bepisiles oka pedig elmondasa alapjan a felelem.

A fiamra soha nem erkezett meg panasz a viselkedeset erintoen,hazudni pedig nincs oka,hiszen mi veled ellentetben nem verjuk.

A hajhuzgalast mar mas szuloktol is hallottam,sot azt is mondtak a gyerekek,hogy a tanitoneni nem eppen odaillo szavak hasznalataval fegyelmez.( szinten meguti a fulemet,hisz itthon nem hangzik el tobbek kozott,hogy "Kussolj")

Mint mondtam kulturalt megoldast szeretnek talalni,nem az asztalt szeretnem raboritani:D

A tobbi valaszt koszonom,megkerem majd,hogy ultesse mashova a fiamat,beszelgetes kozben pedig kiterek ra,hogy mellozzon mindem jellegu testi fenyitest.Ki tudja, ha nala ez a megoldas a problemakra,lehet,hogy az en hajamat is meghuzgalja:D

Ha ezek utan ismetelten elofordulna egyenesen az igazgatohoz fordulok majd.

2013. szept. 20. 10:06
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Én megkérdezném a tanító nénit is mi történt. Csak úgy nem húzgálják a teljesen vétlen gyerek haját.
2013. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
18%
Az a baj, hogy csak "pedagógus családból származol" Te magad nem vagy az. Így milyen jogon ítéled meg egy tényleg pedagógus munkáját? Mert láttál ilyet? Én is láttam házat építeni mégsem okoskodok bele. Más: az, hogy néha kikap a gyerek nem egyenlő azzal, hogy verem. Lehet hogy neked azt jelenti, de ebben az esetben kérdezd meg a pedagógus felmenőidet a különbségről. És képzeld az én gyermekeim is értenek a szóból és még csak be sem hugyoznak. És még csak nem is iskolások. Ha másodikos korában behugyozik a gyereked inkább magad vond górcső alá, hogy vajon miért. Esetleg nevelési tanácsadót ajánlom figyelmedbe, esetleg kérdezd meg ebben is "pedagógus családod". És még valamit, hogy kerek legyen. Ha korrekt választ óhajtasz valamiről, ne csak információmorzsákat tolj a GYK posztolók elé, aztán még elcsepegtetsz vérig sértve kulcsfontosságú dolgokat. Örülök, hogy nem Te vagy a feleségem... tuti elváltam volna már.
2013. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!