Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Első osztályos nyílt napra...

Első osztályos nyílt napra gyerekkel együtt kell menni, vagy csak a szülőnek?

Figyelt kérdés

2014. jan. 1. 14:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Meg kell kérdezni az iskolában, hogy szülőket várnak csak vagy a gyerekeket is. Változó.
2014. jan. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia! Igaza van az elsőnek, érdemes rákérdezni a suliban. Szokott lenni álalában olyan nyílt nap, amire várják a gyerkőcöket (játékokkal, előadással), és külön olyan, amikor tanórákat lehet megnézni, és ezek során a tanítónőket.

Mi csak a játékos bemutatkozásra vittük a gyerekünket, de volt, aki nyílt órára is. Szerintem a nyílt órák uncsik még a kicsik számára, a szülő pedig nem tud olyan jól figyelni a dolgokra, ha ott van a gyereke (sokat le lehet szűrni a tanítókról egy ilyen órán).

Nálunk annó volt olyan hely is, ahol kifejezetten kérték, hogy ne vigyük a gyereket a bemutatóórára, mert kevés a hely, így is 80 szülő tolong a nyílt ott, a gyerekek nem érzik magukat igazán jól ebben.

2014. jan. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, meg fogom kérdezni, csak azt hittem ez mindenhol ugyanúgy van. Meg a honlapon mindent részletesen leírtak, de erről egy szó sem esett...
2014. jan. 2. 17:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Én vittem a fiamat is, és kikértem a véleményét. Szerintem egy gyerek ha van több iskola is, ami számításba jöhet igenis hadd szólhasson bele, hova szeretne járni, mert neki kell 8 évig abba az intézménybe járni. Nálunk a fiam választott tanárt is (3-ból) Ha jó a tanár, akkor a gyerek nem unja a bemutatóórát. Most kezdtük az elsőt és imád iskolába járni, ráadásul jók az értékelései is ezáltal, hogy szeret is járni, szerintem ez ösztönző egy gyerek számára.
2014. jan. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

(2. vagyok)

Egyetértek az utolsó hozzászólóval, tök jó, ha a gyerek látja a dolgokat, és lehet beleszólása. Nálunk is volt, csak mivel ezen a környéken minden suliban kellett „előkészítőre” járni, meg több családi nyílt nap is volt, a nyílt órákra már nem vittem el. Meg aztán az én fiam nem szíveli a tömeget igazán, és a nyílt órákon errefelé mindenütt annyian voltak, hogy én is igen kellemetlenül éreztem magam nyomorogva egy osztályteremben.

Tök jó, ha máshol meg tudják szervezni ezeket normálisan (egy olyan suliban voltam, ahová előre be kellett jelentkezni a nyílt órákra, mert létszámlimit volt a tumultus elkerülése végett, szerintem ez nem rossz ötlet).

2014. jan. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a nyílt napon a vállalkozóbb szellemű ovisokat be is vonták egy-egy feladatba, ha jelentkezett valamelyikük, felszólították. Nagyon pozitív élmény volt számukra. Furcsának tartom, hogy egy hatévesnek unalmas az óra, hiszen pont arra készül, hogy Nagy, Okos Iskolás legyen.
2014. jan. 6. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb válaszokat!


Ilyenkor első osztályba lehet bemenni?

Én azt gondoltam, hogy a következő évben leendő elsős tanítónéniket lehet megismerni, ők meg ilyenkor negyediket vagy másodikat visznek, nem?

Vagy ez is mindenhol máshogy van?

Fel fogom most már hívni őket és megkérdezem...

2014. jan. 6. 14:08
 8/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok


Mi két 4. osztály és egy 1. osztály óráját néztük meg.

2014. jan. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Persze kérdezz utána, mert mi mindenhol a leendő tanítók óráját néztük meg, vagyis 4.-es osztályét. Az pedig azért nem biztos, hogy izgi egy ovisnak.
2014. jan. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!