Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen mértékben függ s...

Milyen mértékben függ s szülőktől örökölt génektől, a szerencsétől, (és hogy kiskorában mennyit/hogyan foglalkozunk vele), hogy a gyerek milyen okos lesz? Ez okosság hogyan fejleszthető kiskorában?

Figyelt kérdés
Az okos szülőknek nyilván nagyobb az esélye,hogy okos gyerekük lesz,de ez gondolom függ a szerencsétől,és a vele való foglalkozástól is. pl.: ha már kiskorában megtanítjuk neki a számokat,alap a műveleteket,némi idegen szót,akkor abban a suliban előnye lesz,vagy csak sokat olvasunk neki,így erősödni fog a képzelőereje,nő a szókincse,vagy táblás játékkal(pl sakk ) fejlesztjük az intelligenciáját,memória játékokkal a memóriáját. Hogy lehet még ezeket fejleszteni ?

2014. jan. 7. 15:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Okos szülőnek van igénye arra,hogy a gyerekét múzeumba kiállításra vigye, hogy ösztönőze persze többre viszi mint az a gyerek aki csak van mint hal a szatyorban.
2014. jan. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Az, hogy mennyire lesz okos a gyerek nagyban függ a genetikától is, már a genetikai része is sok tényezős, de a foglalkozás a gyerekkel is nagyon sokat számít, az a lényeg, hogy mindig az életkorának megfelelően foglalkozzatok vele. Csomó könyv szól erről, szerintem vegyetek egyet és abból sok ötletet kaptok.
2014. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
79%

Szia, ha olvasol Ranschburg, Vekerdy, Feldmár cikkeket, könyveket mindegyik azt írja, hogy a gyerekkel játszani kell! Mondókázni, tapsolni, fogócskázni, birkózni, nevetni. Játék a legfontosabb, de nem a fejlesztő játék!


Ismerek "zseni" gyerekeket. Az egyik bekattant, a másik drogozik, a harmadik vagdossa magát és alkoholfüggő... ebből kösssz nem kérek!

Nekem elég, ha a gyerekem, "csak" gyerek, egészséges és boldog. :)

Te miért akarod fejleszteni, ha amúgy egészséges és okos?

2014. jan. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Ha kiskorában túlterhelik olyan dolgokkal, amire még nem értett, az csak árt neki.

Mesekönyveket kell neki adni, ha már iskolás, igényes könyveket olvastatni vele, komoly zenét hallgatni együtt a szülőkkel, kiállításokra, múzeumokba járni vele. A puzzle sokat segíti a képzelőerőt, vagy az, ha egy olvasott könyv tartalmát megbeszéljük vele. Ha nem ért egy szót a könyvben, megmagyarázzuk neki.

Ez többet ér, mint az erőltetés.

2014. jan. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Okos szuloknek is lesz olyan egyszeru a gyereke, mint a faék es forditva is igaz ez! :)


"okos" szulo szerintem az aki motivalja a gyereket es a korlatait segiti atugrani!

Nem csak hagyja hogy noljon amerre a szel fujja!


En szuleim tojtak rank... Bukdacsoltunk szenvedtunk a suival! Ez nem egy okos szuloi dontes! Hagyni, hogy a gyerek arok takatito legyen... Ocsem nem tanult semmibol! En a magam karan igen! 3 szakmam van 19 evesen 6 uzletnek voltam a vezetoje!

2014. jan. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Agyonfejlesztett gyerek egy idegroncs lesz. Ha tudja az oviban a sulis dolgokat, akkor csak unatkozni fog a suliban.

Semmi értelme az agyonfejlesztésnek. Sok játék, móka, lego, társas, puzzle. ez mind fejleszt, csak épp nem erőltetetten.

2014. jan. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
hármas válaszoló:csak érdekel,hogy mik azok,amik segítenek neki,nem mondtam,hogy okos,azt se,hogy gyerekem van,csak érdekel :D
2014. jan. 7. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem a foglalkozástól függ, hanem attól is, hogy milyen családba születik. A gyereket szeretni kell, s ha megfelelő a környezet, akkor magába szívja a "tudást".
2014. jan. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Persze a szeretet a megoldás itt mindenre. Hagyjuk már,mert elég nevetséges mindenre ezt írni. Igen fontos a szeretett de önmagában az nem csodaszer mindenre.
2014. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A "szeretett". Hát erről beszéltem nem mindegy, hogy milyen környezetbe születik a gyerek.
2014. jan. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!