Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen a Városligeti Magyar-An...

Milyen a Városligeti Magyar-Angol Kéttannyelvű Általános Iskola? És a tanárok?

Figyelt kérdés

Azok véleményét várom, akiknek van közvetlen tapasztalatuk a Városligeti Magyar-Angol Általános Iskoláról. Elég sok "városi legenda" kering a suliról (sznob, versenyistálló, stb.), de jó lenne véleményt hallani olyanoktól is, akiknek a gyerekei odajárnak, és így valóban tudják, hogy milyen az élet az iskola falain belül.


Különösen érdekelnek a leendő elsős tanító nénik: Bartalis Katalin, Halla Katalin, Egriné Marián Valéria.


Előre is köszönöm a hozzászólásokat.



2014. márc. 4. 13:20
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
77%
Én voltam a nyílt óràkon. A tanító nénik aranyosak, szerintem mindenki megtalàlja köztük a gyermekéhez illőt.
2014. márc. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
67%

Juj, ez engem is érdekel! Nem "fértem be" a nyílt napra:(

Írjatok kérlek! A IV. kerületi Karinthy ÁMK és a Városligeti közül melyik jobb, ill. más? Köszi!

2014. márc. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Sajnos nem nagyon jönnek válaszok... :( Más fórumon is feltettem ezt a kérdést, de ott semmi.
2014. márc. 7. 12:09
 4/31 anonim ***** válasza:
67%
Te esetleg tudsz valamit a Városligetiről?
2014. márc. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Annyit tudok róla, hogy viszonylag elite iskola. Mi voltunk bent néhányszor, az tényleg látszik, hogy elég sok gyerek átlagon felüli anyagi körülmények közül jön, hátrányos helyzetű gyermek szerintem egyáltalán nem jár ide. Az oktatás színvonala viszont állítólag magas, és azt hallottam, hogy a gyerekek szeretik az iskolát. A leendő tanító nénikről nem tudok semmit, pedig ez a mérvadó. :( Te hallottál róluk valamit?
2014. márc. 7. 13:19
 6/31 anonim ***** válasza:
71%
Én nyolcadikosokat hallottam, hogy középfokú ill. felsőfokú nyelvvizsgát tesznek. De jó lenne tudni, hogy vajon magántanár kell-e hozzá, vagy az iskolában tanultakból is simán összejön egy nyelvvizsga.... Titeket már felvettek? Milyen a felvételi? Én is már a neten több helyen érdeklődtem, de választ sehol nem kaptam...
2014. márc. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
71%
Mi kedden voltunk felvételizni, 1 hónap múlva lesz eredmény. 1,5 óràt volt bent a gyerek, nem sokat mondott róla, nagyon elfàradt.
2014. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Mi a héten voltunk felvételizni, de sokkal okosabbak nem lettünk a tanítókant illetően.
2014. márc. 13. 13:18
 9/31 anonim ***** válasza:
67%
Mesélj kérlek, mi volt a suliba? Milyen volt a felvételi? MEddig tartott? Mit mesélt a gyermeked? Nyílt napon mit mondtak a suliról? Jártatok valahova iskola előkészítőre? Köszönöm a válaszokat!
2014. márc. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Kb. másfél órás volt a felvételi, nagyon jól szervezetten, 3 helyszínen zajlott az egész. Az első teremben még minden gyerek bent volt, valami drámajáték-szerű feladatot játszottak. A második teremben mozgáskotta volt, testtudat jellegű gyakorlatok, jobb kéz, bal láb, stb. Ritmust kellett visszatapsolni. A harmadik teremben beszédértés, kommunikációs, logikai feladatok voltak mindenféle képekkel, formákkal, nem nagyon értettem. Elfáradt a végére. Mi nem jártunk semmilyen előkészítőre, szerintem felesleges is, ezeket a feladatokat egy megfelelő óvodában egyébként is gyakorolják, a kérdés az, hogy a "vizsgadrukk" kire hogyan hat.
2014. márc. 17. 13:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!