Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elveheti a tanár a telefont a...

Elveheti a tanár a telefont a gyerektől?

Figyelt kérdés
Most nem arra gondolok, hogy a táskájában van lehalkítva. Akkor mi a helyzet, ha ha órán azzal játszik. Ha elveheti, mikor kell visszaadnia? Óra után, nap végén, másnap, vagy megteheti esetleg, hogy csak a szülőnek adja oda, ha bemyegy érte?
2014. márc. 6. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha oran hasznalja siman viszaadhatja a szluonek ha bemegy erte. Es jogosan, hiszen nem oda valo.
2014. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Az iskola házirendjétől függ, illetve attól, hogy ott mi a szokás. (szülőin is megegyezhettek a szülők az ofővel)

Nálunk elveheti, és csak szülőnek adják át. Addig a páncélszekrényben őrzik. Volt olyan, hogy a szülő a munkája miatt nem tudott 2 hétig bemenni érte. A srác megtanulta, hogy nem veszi elő többet órán. :-)

2014. márc. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ne játsszon vele órán! El nyilván nem veheti, de ha óra végéig vagy esetleg a tanítás végéig elveszi, az valahol jogos.
2014. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Még azt is megteheti, hogy csak a tanév végén adja vissza, ha a házirendben benne van, hogy órán nem használhatunk mobiltelefont. De régen még azt is megtehették, hogy rommá verték a gyerekeket, örüljünk, hogy ezt ma már nem tehetik meg. :)
2014. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Elveheti, hisz a gyereknek az órán figyelnie kell, és nem telefonnal játszani.

Óra végén visszaadja.

2014. márc. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
89%

Nálunk a házirendben az van, hogy csak a szülőnek adják vissza. Van tanár, aki így tesz, de a legtöbb el sem veszi, csak szól, hogy tegyük el, vagy az óra után vissza is adják. Viszont van olyan tanárom, aki azért szólt, hogy hangosan hallgatom a zenét, kicsit vegyem halkabbra.

Ált. suliban az egyik tanár év végén akarta visszaadni a gyereknek, évzáró reggelén ment a pánik, hogy nincs meg a telefon...

2014. márc. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%
Elveheti és vegye is el. Én külön kérném, hogy csak nekem adja vissza, hogy biztosan tudjak az esetről. A telefon nem órára való. Aki ezt nem érti meg, annak nem kell telefon. Én úgy gondolom, hogy amíg nem jár a gyerek "külön utakon", addig felesleges. Játszani nem órán kell, otthon meg játszhat mással. Az, hogy most menő, hogy a 6 évesnek is mobilja van, kicsit sem érdekel. A telefon funkciója nem az, hogy facebook-ozzon matekórán.
2014. márc. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Igen, elveheti.

Mivel a tanár az óráján minden diák jogaiért felelős, ezért el kell vennie, és megbizonyosodni róla (gyerek és a gyerek képviselője jelenlétében, aki lehet szülő, a DÖK patronáló tanára, a gyerekvédelmis vagy a családsegítőtől valaki), hogy a telefon segítségével nem történt olyan felvétel (akár hang, akár kép), amely sérti más tanulók alapvető jogait.

A házirend szabályozza, hogy a telefont mikor adja vissza az igazgató, mert az elvett telefonok az igazgatói iroda páncélszekrényébe kerülnek. Elvileg csak szülőnek vagy törvényes képviselőnek adható vissza, pontosan azért, mert el kell mondani, hogy az iskolák felelősséget nem vállalnak az értéktárgyakért, és a telefonnal elkövetett jogsértést is bünteti a törvény.

2014. márc. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

én szomorú vagyok hogy ez a kérdés egyáltalán elő tud jönni, én se voltam mintagyerek de legalább aki tanulni akart nem hátráltattam benne


ez a fegyelmezetlenség már már vérlázító, amit megengednek maguknak ezek a taknyosok


akkor legyen két csoport az osztályba, egyik az idiótáknak akik nem akarnak figyelni, a másik meg azoknak akik tanulnának a szebb jövőjük reményében

2014. márc. 7. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Ahol en dolgoztam, ott elvettük a telefont es a nap végen a gyerek az iskola igazgatótól kapta vissza egy szóbeli figyelmeztetéssel. Masodik alkalomnal írásbeli figyelemeztetes, harmadiknal csak a szülőnek adtak vissza.

Ahova a gyerekem jár, a tanítás kezdetekor a gyerekek egy kosárba teszik a mobilokat, azt a tanár elzárja es a szünetekben adja vissza - ha kéri a gyerek. A tanítási ido alatt a telefon a kosárban van. Ev elején kaptunk erről egy hírlevelet, hogy ez a rendszer, ha nem tetszik, nem kell mobilt vinni, ha a tanár rajta kapja a gyereket, akkor elveszi es iskolaév végen, a szülőnek adja vissza.

2014. márc. 7. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!