Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szóvá teszitek a tanárnak, ha...

Szóvá teszitek a tanárnak, ha úgy érzitek igazságtalanul osztályozta? Nem lesz rosszabb a gyereknek utána, hogy kimertem nyitni a szám?

Figyelt kérdés
Ma sirva jött haza 10 éves lányom. Matikából irtak a munkafüzetbe jegyre. Mikor vitte ki a tanitóhoz a füzetet kiesett a szorzótábla a füzetből. Persze a tanitó rögtön rávágta az egyest. A bibi csak ott van, hogy a lányom nem tudta hogy benne volt, mivelhogy én tettem neki bele. Hiába mondta neki nem volt kegyelem. Most nagyon felhúztam magam, és azon gondolkodok, hogy bemegyek hozzá. Persze tudom ezt bárki mondhatja, de ha egy kis megértés lett volna benne akkor azt mondja hogy ha az anyukád igazolja akkor pl. újra irhatsz és nem irom be az egyest. Most pont ötösre állt, és ezzel már le is rontotta az év végi jegyét. Szerintetek bemenjek? Nem fog még jobban rászállni? Elég hárpia amúgy...
2014. ápr. 25. 13:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a kérdéssel sanszos hogy indulatokat fogsz kelteni. Az én véleményem, hogy akármilyen hárpia is a tanár, egy picit nézd az ő szemszögéből. Te mire gondoltál volna? Vannak szülők, akik védik a gyereket "ha jogos, ha nem". Ha egyébként jól teljesít a gyerek matekból, akkor nem hiszem hogy akkora tragédia. És talán ez az évvégi jegy még nem is számít annyira, hogy balhézz miatta a tanárral. Én azt mondom, ezt most nyeljétek le, és ha nagyon akarjátok, kérjen a gyerek javítási lehetőséget akár órák után is. Ha megy neki, akkor úgyis kijavítja.
2014. ápr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem ne menj be. a következő fogadóórán megemlítheted,h. milyen szomorú volt a gyerek,mert te miattad kapott egyest,de ennyi. mindenféle indulat nélkül tedd. egyébként dolgozat előtt emlékeim szerint elmondja minden tanár,h. mindent tegyenek el,ami segédezközként funkcionál,nézzék át a padokat, füzeteket. ha nem is mondta el a ti esetetekben,akkor egy életre megtanulta,h. ezentúl átnézze. egy rossz jegy még nem a világ vége.
2014. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, a tanárt is megértem. Csak az a baj, hogy a gyereknek soha nem lehet igaza, akkor sem ha igazat mond. Ez igy volt már az én időmbe is. És én ezen mindig felháborodom. Én a "Ne itélj elsőre" hive vagyok. És az az érdekes, hogy a rossz dolgok a gyerekkel általában mindig a mogorva tanitóknál történnek, még szerencse hogy nem mind olyan, sőt.
2014. ápr. 25. 13:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy le leszek pontozva, de ha ez így történt, akkor én szólnék miatta, vagy legalább megkérném a tanárt, hogy had írja meg újra a gyerek a felmérőt. Az én igazságérzetemet bántaná, pláne, ha nem is a saját hibájából kapott egyest a gyerek.

(Amúgy a mi matektanárunk sem volt semmi anno, engem ott szívatott, ahol tudott. Pl. év végén mondta, hogy kit hányasra fog lezárni. 3,6-ra álltam, mondta, hogy az 3-as. Oké, beletörődtem, majd aki közvetlenül utánam jött a névsorban szintén 3,6-tal, annak pedig 4-est adott. Mikor ezt szóvá tettem, hogy az a 3,6 mivel különb az enyémtől lerontotta az osztálytársam jegyét is 3-asra, gondolhatjátok utána mennyire kedveltek engem... :/ Vannak ilyen szemét tanárok mindenhol, sajnos.)

2014. ápr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, én vagyok az a típus, aki a gyerekét védi mindenáron. Én bizony szóvá tenném.
2014. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én bemennék hozzá, de nem kiabálni.. Elmondanám hogy is volt pontosan, hogy nem számítottál rá, hogy a munkafüzetben fognak jegyre dolgozni.. Kérj lehetőséget újraírásra vagy legalább felezze le, szóval ha a lányod 5-re megírja, 3-t kap. De valóban, z újraírás lenne a legtisztább.
2014. ápr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!