Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hol találok Pécsen speciális/a...

Hol találok Pécsen speciális/alternatív iskolát általános iskolás gyermekemnek?

Figyelt kérdés

Fiam 12 éves most járja (másodszor) a negyedik osztályt. Disgraphyas, discalculiás, figyelemzavaros.Nagyon értelmes, kreatív,de igen impulzív gyere, amivel a hagyományos iskolák nem tudnak mit kezdeni. Ahogy a részlépesség zavarokkal sem. Az iskola által biztosított fejlesztő órák kb annyit érnek, mint halottnak csók, a pedagógusok (sem az idősebb, tapasztalt tanárok, sem a fiatal, friss tudással rendelkező kollégáik)nem tudják a speciális igényű gyerekeket kezelni. Tanítani pedig végképp nem. Ezáltal a gyereknek folyamatos kudarc élménye van a suliban, a teljesítménye pedig nem éri el azt a szintet sem, amire egyébként képes lenne.


A netem olvastam a Waldorf, Montesorri, és Rogers iskolákról, az első kettő van Pécsen is. Véleményeket, tapasztalatokat szeretnék kérni olyanoktól, akiknek a gyereke ilyen iskolákba jár, vagy anno ő maga járt. Nagyon jó dolgokat olvastam róluk, de az az igazság, hogy a fiam jelenleg Pécs egyik legjobbnak mondott iskolájába jár (ezért is iratkoztunk át annak idején ide), sajnos számomra hatalmas csalódás volt ez az iskola, semmivel nem különb a többinél. A gyerek viszont - annak ellenére, hogy nem érzi túl jól magát itt- nem akar iskolát váltani. A helyzet az, hogy én már döntöttem, viszont nem szeretném csöbörből vödörbe rángatni egy újabb rossz iskolával, mert ezzel az erővel maradhatna itt is. Így viszont egy kínlódás lesz neki mire elvégzi az iskolát.


Azt olvastam, hogy az Ank 1-ben a montessori módszert alkalmazzák. Kertvárosiak vagyunk,ezért ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás, de minden más lehetőség is érdekel.


Idétlen beszólásokra nem vagyok kíváncsi, kérem olyanok válaszoljanak, akiknek van tapasztalatuk a fenti iskolákkal kapcsolatban. Köszönöm!



2014. jún. 8. 15:46
 1/1 anonim ***** válasza:
a Waldorf jó lett volna elsőtől, de hát 4.-ben nem nagyon fogják bevenni... Meg lehet próbálni, és azt is, ha nem is veszik át, foglalkozna-e valaki egyénileg vele?
2014. jún. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!