Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen füzetet vegyek?

Milyen füzetet vegyek?

Figyelt kérdés
Általános iskola 8. osztályába megyek. Kis alapút, nagy alapút vagy spirált vegyek? És milyen tantárgyra milyet vagyek? Előre is köszi

2014. júl. 12. 12:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mekkorát fognak kérni a tanárok, de a nagyméretűnek az az előnye, hogy később telik be és sokáig vissza tudsz lapozni, ha valamit keresel. Ha nagyméretűben gondolkozol, akkor a sima A/4-es füzet praktikusabb a spirállal szemben, mert kényelmesebben lehet bele írni, nem nyomja a spirál a kezed. Meg a spirálból könnyebben kiszakadhatnak a lapok.
2014. júl. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nagyalakút vegyél, az praktikusabb.. :)

Én a fűzött füzeteket ajánlom, nekem a spirálból vagy kiszakadtak a lapok, vagy a spirálja állt ki. Táskában is jobban elférnek, nem akadnak össze.


Milyen tantárgyra mit vegyél? Hát.. szerintem nem sok új tantárgyat lesz 8.-ban, mint 7.-ben volt.

-Irodalom, Nyelvtan : vonalas

-Matematika : négyzetrácsos

-Nyelv : vonalas + szótár (ha használtok)

-Történelem : vonalas

-Földrajz : sima vagy vonalas (mi sokat rajzoltunk)

-Biológia : szintén.. sima vagy vonalas

-Kémia : négyzetrácsos -esetleg sima

-Fizika : négyzetrácsos

-Ének : nekünk kellett hangjegy + vonalas is

-Informatika : négyzetrácsos

Iskolától függ, hogy lesznek-e további tantárgyak pl. dráma, hon-és népismeret, egészségtan, etika..


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. júl. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem kaptál listát az év végén ? miböl mennyit vegyél ? mert a fiaim mind ketten kaptak .
2014. júl. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) akkor nagy alapút fogok venni :) Amúgy 3. válaszoló nem kaptam listát...
2014. júl. 13. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy rossz tanácsot fogok adni. Én 6 osztályos gimibe jártam, szóval a 8. osztály már gimnáziumban volt.


Én mindenre spirált szeretek venni, mert sokkal egyszerűbb azt használni. Félbe lehet hajtani, tehát fele annyi helyt foglal el az asztalon. Könnyebb belőle lapot kiszedni, ha szükség van valamire, a tűzöttet meg mindig a közepén kell cibálni, gyakran be is szakad a lap.


Mindenhez hozzátartozik, hogy tapasztalatom szerint az általános iskolai tanárok "megmondómániásak". Ez azt jelenti, hogy konkrétan lesz*rják, hogy neked mi a kényelmes, úgy kell csinálni, ahogy ők mondják.


Pl. mikor hatodikos voltam, vettem magamnak matekra egy spirál füzetet (nagyalakút). A tanár az első napon közölte velem, hogy ez nem jó, vegyek tűzöttet. Megmondtam neki, hogy nekem ez kényelmesebb és praktikusabb, nekem kell írni bele, nem neki. Majdnem adott egy szaktanárit, és írt anyámnak, hogy vegyen nekem "normális" füzetet. Istenem, de jó, hogy eljöttem onnan.

2014. júl. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
de matekon amikor vektorokat kell tologatni vonalzóval, igencsak elakad a spirálban
2014. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Elhiszed, hogy 6. osztályban még nem voltak vektorok? :) A többi évben pedig már mindig spirál füzetem volt. Érdekes megoldottam, és egy görbe vektor sincs a füzetemben.

Ez nem nagy ördöngösség, csak át kell látni előre, hogy hogyan fogsz ábrát készíteni.

2014. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én is a spirálra esküszöm, de ízlés kérdése.
2014. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!