Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budapesten a Fazekasba vagy a...

Budapesten a Fazekasba vagy a Városligeti angol-magyar kéttannyelvűbe vigyem általánosba a gyerekem?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudok dönteni, segítsetek!


Kiegészítő információk:

1. A Városligetihez meglehetősen közel lakunk, oda már 9 éves korától járhatna egyedül, még bkvznia sem kell. A Fazekas a nyolckerben van, oda csak kb. 12 éves korától engedném egyedül, és át is kellene szállnia.


2. A Fazekast az ország legjobb sulijaként tartják számon, oda járni presztízs és élmény, bár ez inkább a gimi részére vonatkozik, viszont a nimbuszból jut az általános iskolásoknak is. (Persze mondjuk az amerikai vagy francia iskola a több milliós tandíjakkal biztos többet nyújtanak, de az ilyenek nem jöhetnek szóba.) A Városligeti eredményei is jók, viszont ott egyértelműen jobb a nyelvoktatás, amit egyfelől fontosnak tartok, másfelől viszont bár én is kéttannyelvűbe jártam általánosba, és óriási előny volt, hogy már hetedikben középfokú nyelvvizsgát tehettem, nem vagyok róla meggyőződve, hogy ez szükséges a sikerhez, mert gimiben újabb két nyelvet kezdtem el, és érettségiig mindkettőből újabb középfokú nyelvvizsgákat tettem, és tapasztalataim szerint még felnőtt korban is folyékonyan meg lehet tanulni új nyelveket, szóval szerintem kéttannyelvű általános iskola nélkül is egész jól meg lehet lenni, pláne hogy pár év múlva néhány évet külföldön is eltöltünk majd a terveim szerint, ott pedig pikk-pakk megtanul majd nyelveket. Bár lehet, hogy pont ezért lenne jó neki az itthon töltött években kéttannyelvűbe járnia. Szóval passz. De amúgy simán lehet az is, hogy a külföldi terveimből nem is lesz semmi...


3. A Fazekasba jártam gimibe, imádtam, úgyhogy meglehetősen elfogult vagyok. Ráadásul míg másoknak komoly fejtörést okoz a bejutás, a fazékban érettségizettek gyerekeit kérdés nélkül felveszik oda általánosba, ezért ott nyert ügye lenne a gyerekemnek, így néha úgy érzem, hülye lennék, ha nem használnám ezt ki.


4. A gyerekem most a Városligeti kéttannyelvűbe jár heti egyszer iskolaelőkészítőbe, így az már ismerős terep neki.


4. A Városligeti beltereinek hangulata sokkal nyomasztóbb és lepukkantabb, mint a Fazekas tágas és szép terei.


Összegezve:

1. Városligeti: közelség, nyelv, ismerős terep, egész jó eredmények

2. Fazekas: a legjobb iskola, szuper személyes tapasztalatok, könnyű bejutás


(A lányom amúgy egy harmadik suliba menne: a Terézvárosi kéttannyelvűbe, ahová az ovis szerelme megy, de ezen kívül nem látok más érvet emellett, úgyhogy próbálnám a fenti kettő valamelyikébe terelni.)


Ti mit tennétek???



2014. nov. 1. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
28%

Varosligetibe iratnam. A 8.kerulet nekem minden szempontbol abszolut TABU !

Lehet, hogy egy nagyon jo iskola, de a Varosligeti is.

Raadasul ott kezdte meg palyafutasat a lanyod. Jobb olyan helyre menni, ahol mar ismerosebb.

Nyelvet majd idovel sajat maga is tud tanulni. Nem kell oda egy alt.iskola. Eleg egy magantanar vagy kurzus szabadidoben.

2014. nov. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

"Nyelvet majd idovel sajat maga is tud tanulni. Nem kell oda egy alt.iskola. Eleg egy magantanar vagy kurzus szabadidoben"


1. Pont a Városligetiben színvonalas a nyelvtanulás, így az idézett sor nem érv a Városligeti mellett.

2. A magántanár drága, a szabadidő kevés. (Zenél és sportol is a gyerkőc.)

2014. nov. 2. 13:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Városligetibe íratnám, de nem kötelesek felvenni a körzeteseket, bejutási esélye csak annak van aki szombatonként előkészítőre oda hordja a gyereket. A túljelelentkezés miatt csak minden 6.gyereket veszik fel. A barátnőm ott tanít, csak jót mond róla.
2014. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Senki se olvassa a kérdéseket?

"4. A gyerekem most a Városligeti kéttannyelvűbe jár heti egyszer iskolaelőkészítőbe, így az már ismerős terep neki."


Amúgy szombatonként NINCS előkészítő.

2014. nov. 14. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!