Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tudhatja egy 6 éves gyermek,...

Tudhatja egy 6 éves gyermek, hogy melyik suliba szeretne menni?

Figyelt kérdés
Kislányom 6 éves múlt. Szeptemberben kezdi a sulit, de nagy dilemma előtt állunk. Tánctanára szerint alkalmas lenne a táncművészeti suliba, voltunk megnézni az iskolát, nagyon kulturált, kis létszámú, elit hely, azonban 30 km-re van otthonunktól. A másik ahova menne a szomszéd falu általános iskolája. Lényegesen egyszerűbb lenne megoldani. Lányom nagyon szeretne menni a táncsuliba. Ekkora gyerek szerintetek el tudja dönteni, hogy mit szeretne? Tudom fatális hülye kérdés, hogy tudná eldönteni, ha én sem tudom 30 évesen, de nagyon bizonytalan vagyok. Egy kis bátorításra vágyom.

2015. jan. 5. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem próbáljátok meg a tánciskolát, ha nem jó, akkor válthattok év közben vagy év végén. Még nem lehet eldönteni, hogy bírni fogja-e a táncórákat és a tanórákat együtt, az is változhat, hogy szereti-e vagy sem, de ha most tetszik neki és nektek is, és jó volt az első benyomás, akkor miért is ne? :)
2015. jan. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is meg kellene próbálni a táncsulit, ha a kislány annyira szeretné. Az én szüleim is mindig támogattak abban, amit szerettem volna, még ha nekik kellemetlenségeket is okozott, viszont így nekik sincs mit megbánni és én is tudom, hogy a következményeket (akár jó, akár rossz) magamnak köszönhetem.
2015. jan. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Pedig el tudja dönteni. Talán még jobban is, mint te 30 évesen. Ő még érzelmi alapon dönt és arra megy, amerre a szíve húzza. Minket már befolyásol a társadalom, a tapasztalataink, és számtalan más dolog. De a boldogság nagyrészt attól függ, hogy amit csinálsz szívből csinálod-e. Vigyétek a táncsuliba! Sok sikert neki, ha ez az álma!
2015. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Annak idején én is magam döntöttem.Minden áron ének-zene tagozatra akartam menni,a szüleim nem bánták,és imádtam mind a 8 évet,amit ott töltöttem.Szerintem is el tudja dönteni.Ha ezt szeretné,akkor engedjétek.
2015. jan. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Nálunk is a gyerek döntött. Én elvittem 4 iskolába és ő választott. Nagyon jól :)
2015. jan. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem tanító néni alapján döntsetek. Klassz dolog a tánc, de alsó tagozatban fontosabb dolgok is vannak.
2015. jan. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Szerintem, ha őszintén érdekli és valóban örömet okoz neki, abban a közegben otthonosan tudná érezni magát, és leküzdhető akadály a 30km, akkor érdemes áldozatot vállalni. Ha minden klappol, boldogabb és magabiztosabb lesz, mint máshol.
2015. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a szuper válaszokat, úgy döntöttünk elviszem felvételizni. Végül is egy szülőnek az a dolga, hogy támogassa a gyermekét és áldozatokat hozzon érte. Nem szeretném mindjárt elsőben elvenni a kedvét a sulitól, hogy nem olyan helyen van, ahol szeretne. Köszönöm
2015. jan. 8. 18:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is mellette vagyok, bár írtad a szituációt.

Én amiatt szavaznék erre, mert nekem általánosban eldöntötték a szüleim, hogy nem mehetek zenesuliba, minimum addig, amíg nem leszek felsős. Aztán hetedikben kezdhettem el járni, hadd ne mondjam, hogy nagyon öreg voltam már.

Utána mindenáron konziba akartam menni, és végig is csináltam érettségi után, de ha már a középiskolai éveimet is ott töltöttem volna, talán felvettek volna fősulira is. Iszonyúan haragudtam a szüleimre, amikor nem vettek fel, mert ha elsőben vagy másodikban tudnak szánni rám annyi időt, hogy mehessek zeneiskolába, akkor mára már én is foglalkozhatnék a picikkel, és azt csinálhatnám, amit 100%-osan szeretnék. Amire kiskorom óta vágytam. De nem csinálhatom, mert nem vettek fel, és helyette egy olyan szakon szívok, ami tartalékként volt megjelölve. Ez is tetszett, de akkor is csak tartalék marad.

Hadd ne mondjam, hogy 21 év álma tört szét a felvételi nyarán, szinte egy pillanat alatt...

2015. jan. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!