Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miért olyan gyakori, hogy 7...

Miért olyan gyakori, hogy 7 évesen (vagy idősebben) kezdik a gyerekek az iskolát?

Figyelt kérdés
A kislányom csak nyáron lesz 6 éves, az óvónők egyértelműen javasolják az iskolát. Viszont mindenhol azt hallom, hogy a nyári, sőt a tavaszi gyerekeket is visszatartják még egy évre, így ha idén kezdi a sulit, 1-1,5 évvel idősebbek lesznek az osztálytársai. Nem hiszem, hogy ez jó.
2015. jan. 13. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért, mert szükségük van arra a plusz évre. Párom öccsét is visszatartották, és nagyon jól tették. Mondták, hogy nem rajzol önállóan, letelt az év és már állandóan rajzolt. Nem volt még érett a sulira. Unokatestvéremet benyomták az iskolába, pedig mi is tudtun, hogy még nagyon nem neki való 6 évesen. Az első év nagy szenvedés volt. Most másodikos, rendeződni látszik a helyzet, de azért nem tett jót neki a túl korai suliba iratás.
2015. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én se értem. fiam decemberi, tehát évvesztesen megy iskolába, közel 7 évesen. de csak ő meg egy novemberi kislány kezdi az iskolát, a többi gyerek marad. azt érteném ha mondjuk 3-4 gyerek maradna vagy a fél csoport, de hogy mi vagyunk az ufok, mert nem közel 8 éves engedjük iskolába a gyereket... :O

és igen, félek is tőle, mert megérett rá, készen áll, vágyik is rá, de ott ő lesz a kicsi, a 7,5-8 évesek mellett biztos, hogy nehezebb lesz mint ha a kortársaival menne iskolába.

tényleg nem értem, el nem tudom képzelni, hogy ennyi gyereknek van "lemaradása" ami valóban indokolja, hogy 4-5 évig járjanak óvodába

2015. jan. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Rengeteg szülő egyszerűen azért tartja vissza a gyereket, mert fél attól, amit te is írtál. Megjegyzem jogosan. A lányunk augusztusi, törékeny alkat, a vele egyidősek is nagyobbak nála. Még csak az ovit fogja kezdeni, de már most tudom, hogy nem fogom iskolába adni 6 évesen.
2015. jan. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az en fiam januari, o is 6 eves 9 honapos lesz mire kezdi majd az iskolat. Tehat majdnem 7. Nem rohanunk, egesz eleteben tanulhat
2015. jan. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Napi 5-6 óra van manapság elsőben, du. 4-ig kötelező suli, sokszor még utána otthon tanulás, gyakorlás ( verstanulás, hangos olvasás) Hiába érett képességileg a gyerek, a felsoroltak miatt nagyon megterhelő már az első osztály is.

Ha visszatartanak egy gyereket az oviban, kap még egy év gondtalan játékot, ami sulis korában már nagyon ritka dolog lesz neki!

2015. jan. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt megértem, ha van egy-két gyerek, akinek szüksége van még egy évre, viszont az a tapasztalatom, amit a 2. válaszoló is ír, hogy nem néhány gyerekről van szó. Mi értelme volt augusztus 31-re tolni a korhatárt, ha a nyári gyerekek 95%-át és a tavasziak felét is visszatartják? Vagy ha 6 év az iskolaérettség korhatára, akkor miért nem ehhez az életkorhoz szabják az 1. osztály követelményeit? Miért kell egy átlagos 6 évest visszatartani azért, mert olyanok az elvárások, hogy nem tudja teljesíteni? Nem lenne jobb, ha tényleg elkezdené (majdnem) minden 6 évet betöltött gyerek a sulit, nagyjából egyidősek járnának egy osztályba, és a 6 éveseknek megfelelő formában folyna az oktatás?
2015. jan. 14. 11:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Én megértem azokat a szülőket akik vissza tartják a gyermekeiket én is közéjük tartozom, a fiamat és a lányomat is vissza tartottam. Mind a ketten nyári születésűek. A fiam most 6.oszt a lányom 1.oszt. Nagyon le vannak terhelve a gyerekek az iskolában már az elsősök is, mivel emelték az óraszámot így minden nap öt órájuk van. Jó az a plusz egy év amit gondtalan játékkal tölthetnek mivel az iskolában ez már nem nagyon adatik meg. Pedig még nagyon igényelnék.
2015. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez még lemaradt ilyen nincs: 6 éveseknek megfelelő formában folyna az oktatás. Ha lenne az jó lenne.
2015. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!