Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Teljes a káosz a fejemben....

Teljes a káosz a fejemben. Menjen iskolába ősszel vagy csak jövőre? Aki már túl van rajta, vagy pont ilyen helyzetben van, válaszolna?

Figyelt kérdés

2009 június elején született a fiam. Iskolakezdésre 6 éves 3 hónapos lenne. Most kell dönteni, hogy menjen vagy maradjon még? És teljesen elborítja az agyamat a köd, nem tudom mit tegyek.

Okos, értelmes. Nem ír (csak a nevét), nem olvas, nem számol, átlagos 5,5 éves. Gyorsan tanul, sok verset ismer, hamar elsajátítja őket. Érdeklik a feladatok, csinálja is őket, max 15 percig, utána nem érdekes. 2 évet Pesten járt oviba, dicsérték, benne volt a top 3-ban, mert mennyire eszes. Aztán elköltöztünk. Szeptember óta ide jár nagycsoportba, nehezen szokta meg, elvesztette a barátait, a régi kis környezetét, szobáját, a házikót, amiben éltünk. De talán beilleszkedett már.

Novemberi felmérésen heti egyszer 45 perc fejlesztést írtak neki elő, mert vannak hiányosságai. Nem rajzol, nem színez, nem is érdekli. A beszéde (s, sz, z hangok, rrr kipörgetése,) hallása, értelme mind rendben van, nem ebben vannak a hiányosságok. Viszont a magatartása, ami engem aggaszt. Bújós, anyás, eleven, szófogadatlan, hisztis... egyre kevésbé, de még az. Ha valami nem tetszik, nem csinálja. Szép szóval általában meg lehet győzni, előre figyelmeztetve arra, ami történni fog, jól kezelhető, de azért még elszalad vele a ló és nem tud viselkedni.


Iskoláig lenne még 8 hónapja. Az óvónők (velünk, szülőkkel közösen) fejlesztik, felzárkóztatják, kezelik a hiányosságait, ha arról van szó, hogy iskolába engedjük. De én teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lenne neki a jó.


6 év 3 hónaposan vagy 7 év 3 hónaposan iskolát kezdeni?


Akik megtapasztalták már, vagy ugyanitt járnak... tudnátok tanácsot, ötletet vagy csak véleményt írni?

Köszönöm.


2015. jan. 19. 10:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam is pont nyári születésű,ő is iskolaköteles lenne már idén,de én nem szeretném,hogy alig 6 évesen, a legkisebbek között lenne iskolában! Ő egyébként se az a túlérett,nagydarab gyerek, jobb még neki az oviban 1 évet, ezt az óvónői is igy látják,már tavaly eldöntöttük,hogy marad 1 évet,jobb lesz neki. Az ideális kor egyébként is a 7 év az iskolakezdéshez,nem a 6. Szerintem te se add még iskolába. SOkkal jobb lesz neki érettebben ülni egész nap az iskolapadban. Minden betűt,hangot, r-et is ki tudja mondani?
2015. jan. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Igen, mindent szépen mond. Korán kezdett beszélni, sosem volt problémája a hangokkal, betűkkel. Jól fog az agya, hamar tanul új dolgokat. Csak a viselkedése aggaszt.

2015. jan. 19. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:

már nem is szólhat bele a szülő. miért teszik rád ezt a terhet pont ezért zárták ki ebből a döntésből a szülőt mert nem tud elvonatkoztatni, csak érzelmi alapon képes dönteni. kérj nevelési tanácsadóból szakvéleméynt.

egyébként a félelmednek van alapja az, hogy nem rajzol, az önmagában is egy olyan pont ami miatt vissza lehet sz az iskola első fél éve másról se fog szólni csak napi 3-4 órában rajzolnak. a betűk, számok írásához elengedhetetlen. az ami miatt aggódsz meg nem ok :)

szóval én mennék a szakvéleményért.

2015. jan. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem maradjon még az oviban. Abból amit leírtál ráismerek a saját gyerekemre, én nem tartottam vissza azóta is bánom nagyon megszenvedtük ez első évet.
2015. jan. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A gyerekednek nem kell topban lenni. A leírásod alapján egy tehetséges gyerek. Nem kell neki írni, olvasni tudnia (arra való az iskola, hogy megtanítsa) nem kell a mikrobiológiáról értekeznie ilyen korban. (Lassan ezt várják el a magyar oktatásban...). Ez nem verseny. Nagyon megérintett ahogy aggódsz érte, de (szerintem) felesleges. Az, hogy negyedóra után elunja a feladatot, az rávilágít a ma már bizonyos tényre, hogy hét éves kor alatt NEM szabad feladatot adni a gyereknek. Együtt megcsinálni valamit, vagy egy játék részeként teljesen más persze.


Nem rajzol, nem színez. Viszont verseket tud fejből. Tehát valószínűleg nem festő lesz belőle, hanem mondjuk költő vagy zenész. Vagy bármi humán beállítottságú szakmát választ.


Azt csinálja, ami érdekli. Hagyd. Hagyd, hogy az legyen, aki.


Kérdezd meg, hogy szeretne-e iskolába menni, vagy maradna még egy évig ovis. (Én mint pedagógus azt tapasztaltam, hogy jót tesz a gyerekeknek az évveszteség, de persze ez csak az én szubjektív élményem, ahány gyerek, annyiféle megoldás). Ez az ő élete, nyugodtan tekintsd partnernek. Mert az.


Remélem nem látszik kioktatásnak amit írtam, csak a szakmámból kifolyólag ha ilyen dolgokról van szó néha elragad az érzelem. Sok sikert a továbbiakhoz, minden jót kívánok nektek! :)

2015. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A fiam 6 évesen és 9 hónaposan kezdte az iskolát. Már 5 évesen tudott olvasni, 10-es számkörben végzett műveleteket, a nagy nyomtatott betűket leírta, szavakat is összerakott írásban, mégis éretlen volt. Nem értelmileg, hanem testileg, érzelmileg. Most negyedikes, a mai napig bánom, hogy nem maradt még egy évig oviban. Rettenetesen elfárad délutánra, ő még játszana, rajzolgatna, kísérletezgetne, de a maradék házival kinlódunk. Jól tanul, de ennek ára van.
2015. jan. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a további válaszokat.

Döntöttünk. Nem megy iskolába. Olyan kis hebrencs még, eleven, nem bírja a kudarcot, kis sajtkukac, állandóan mozgásban van. Szeret feladatozni, mert cserébe matrica jár, és az elismerést természetesen szereti. De, ha valami nem stimmel, még mindig képes földhöz vágni magát, vagy rám vágni az ajtót. :( Kell még neki, hogy egy évig gyerek lehessen.

Mondtam az óvónőnek, hogy mire jutottunk. Azt mondta jól döntöttünk. Mert okos ügyes ugyan, de még érnie kell. Ráadásul nyáron költöztünk ugye. Új ovi, új ház, új város, új emberek mindenhol. A csoportjában sajnos van egy riválisa. Folyamatosan verekednek, a kisfiú simán fejbe vágja a fiam, mikor beérünk az oviba, vagy lök rajta egyet. Az enyémet sem kell félteni, ő is rosszaság ezen a téren. Óvónők azt mondták a másik kisfiú iskolába megy, így talán jövőre jobban fog menni az ovi is a fiamnak, hogy nincs az az állandó feszültség kettőjük közt.

Egyébként ő menne suliba. Csak szerintem fogalma sincs róla mivel jár ez. :)

Rajzolni tényleg nem tud. Tegnap is feladatoztunk itthon. Sormintát kellett folytatni.. háromszög, kör négyzet... sehogy nem ment a háromszög, és a négyzetnek is elcsapta egy oldalát, így félig kerek lett.

Jót fog tenni neki még egy év, úgy hiszem.

2015. jan. 21. 10:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Megértelek, ráadásul nálunk 2009. augusztus 26-án tölti a 6-ot a lányom. Képzelheted mekkora dilemma. Nálunk hétfőn lesz az óvónőkkel az elbeszélgetés, nem tudom tényleg egyáltalán nem szólhat-e bele szülő, nálunk kikérik az óvónénik a szülők véleményét, és ha nem egyezik akkor küldik nevtanba a gyerekeket. Az én kislányom nagyon szeretne menni, agyilag érett is lenne rá, de én nem bánnám ha maradna, néha kicsit túlérzékeny. Alkatra is egy kis törékeny fajta, meg valószínű Ő lenne a legkisebb korban is, kicsit féltem.
2015. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Természetesen nem 2009-ben tölti a 6-ot hanem akkor született. :)
2015. jan. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nekem mindkét óvónő azt mondta, hogy jól döntöttünk. Így viszont kell a nevtan vizsgálata. Ha mégis iskolába küldenék, akkor a költözéssel fogok érvelni. Egyébként meg nyári a fiam, szóval elvileg nem kellene mennie, ha jól tudom. Május 31 a határ, de lehet tévedek.

Kíváncsi vagyok nálatok hogy alakul majd.

2015. jan. 23. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!