Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 6 evesen korai az iskola?

6 evesen korai az iskola?

Figyelt kérdés
Kislanyom junius elejen tolti be a 6-ot, es azt tanacsoltak hogy menjen iskolaba. Olyan helyen lakunk, ahol a legkozelebbi iskolaba felvetelizni kellett, igy elvittem. Meg is csinalta, nem is rosszul. Siman kozepmezonybe bekerult. Csak azert ott a kerdes, ami nem hagy nyugodni...

2015. márc. 2. 20:34
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Én is 6 évesen kezdtem, április végi születésű vagyok. Nekem nem lett belőle hátrányom, mindig is jó tanuló voltam, de a gyerekek nem egyformák. Volt olyan osztálytársam, aki közel két évvel idősebb volt nálam, mert oviban visszatartották, és nagyon jó tanuló volt. Lehet, hogy ha annak idején oviba küldik hamarabb, nem lett volna neki sikerélmény az iskola. Te látod a lányod, te tudod, mennyire érett, talpraesett. Nem veszít semmit azzal, ha nem megy még most iskolába, ha te korainak érzed, de előnye is származhat abból, ha hamarabb kezdi a sulit (felnőttként hamarabb kezdheti meg az életét).
2015. márc. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Én sosem fogom megérteni, hogy egy iskolaérett gyereket (főleg, ha betölti az iskolához szükséges életkort) mi a jó istenért akar boldog-boldogtalan visszatartani?

Mitől lesz neki jobb, hogy még egy évet az óvodába "szenved"?

Ha azt mondják, hogy iskolaérett (gondolom nem poénból, ránézésre) és egy felvételin is jó eredményt ér el, akkor mi a kérdés?!

2015. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
94%
Szintén 6 évesen kezdtem, augusztus közepén töltöttem a 6 évet, szeptemberben kezdtem. Végig a legfiatalabb és a legjobb tanuló voltam az osztályomban, középben is, de még az egyetem első két évében is. Ha a gyerek iskolaérett, és ezt az ovodapedagogusok és a szülő közösen tudja megitélni, akkor igazából nem kell visszatartani. Tapasztalatból írom, nekem csak előnyöm volt belőle az elején, nem unatkoztam +1 évet az oviban és végig izgalmas volt az iskola, ameddig nem kezdtem kamaszodni.
2015. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Én augusztus végi vagyok és 6 évesen kezdtem . Csak előnyöm volt belőle. Azt leszámítva, hogy így nem kerültem egy osztályba a nagy szerelmemmel :)
2015. márc. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%

Legnagyobb gyerekem március végi. Ráadásul fiú. Ráadásul pici, vékony volt. 6 évesen ment iskolába. Most 12-es, soha nem volt hátránya, hogy ő az egyik legfiatalabb. Nagyon jó tanuló, könnyen beilleszkedett mindig. Szóval, ha iskolaérett, miért ne mehetne?

Legkisebb fiam júniusi, sokat gondolkodtunk, menjen-e előbb suliba. Végül nem ment, halálra unta magát a 4. évben az oviban. Unalmában megtanult olvasni...Valószínű, jobban járt volna, ha előbb megy. A lányok meg előbb is érnek nagy átlagban.

2015. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Valahogy ez úgy szokott lenni, hogy akit küldenek suliba, ott nem akarják a szülők engedni, ahol meg visszatartanák az óvónők, ott a szülő márpedig azért is elküldené suliba a gyereket.

Most azt gondold végig, hogy ha azt mondanák, hogy a lányod nem iskolaérett, akkor mit gondolnál? Mert gondolom látom rajta a képességeit. S ha az meggyőző, akkor mehet suliba.


Amúgy az meg tök jó, hogy volt felmérés, ahol jól teljesített. Ez azért jelent valamit, nem?

2015. márc. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%

Húgom június végi gyerek, de abban az évben, amikor betöltötte a hatot, ősszel ment iskolába, noha az óvónők szerint nem volt iskolaérett, ők nem akarták engedni.

De anyánk kiharcolta, mert az a beteg elképzelése volt, hogy szégyen visszamaradni egy évet, mintha bukott volna, vagy nem is tudom, milyen agyrém...

Hát meglátszott, hogy húgom volt a legfiatalabb köztük, általánosban, középiskolában egyaránt kiütközött az egy év különbség. Tanulmányi eredményei nem voltak épp rosszak speciel, de érettségben érződött a dolog.

2015. márc. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalam pont forditva volt. En ugyan nem jartam ovodaba es evvesztes vagyok. Mar siman mehettem volna abban az evben szeptemberben suliba, mert 4 evesen mar olvastam es osszeadni-kivonni is tudtam. Nekem szenvedes volt otthon lenni. Es nyilvan majd' 7 evesen iszonyat unatkoztam also tagozatban. Hat ezert erdemes volt...

Szoval szerintem ha erett a lanyod ra, nyugodtan vidd csak iskolaba.

2015. márc. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!
2015. márc. 3. 07:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez abszolút gyerekfüggő. Úgy gondolom hogy nem is igazán a teljesítménytől hanem az érettségtől, hogy mennyire tud odafigyelni, egy helyben ülni, hogy mennyi az alvásigénye, stb... És nem utolsó sorban hogy szeretne-e suliba menni, hogy vágyik-e!
2015. márc. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!