Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Te hogy reagálod le, amikor a...

Te hogy reagálod le, amikor a gyereked nem csinálja meg a házi feladatot és emiatt egyest kap?

Figyelt kérdés

Nem 8-10 éves gyerekről van szó, hanem 12 évesről.

Jó tanuló, persze nem kitűnő, de többnyire négyesei vannak. Maximum pár darab hármas becsúszik évente 1-2 alkalommal.

Mindig kikérdeztük a házit régebben. Utóbbi időben csak kérdezek 5-10 kérdést a leckéből és arra válaszol.


Egy hete feladtak neki egy házit irodalomból. Esszé félét kellett volna írnia. Kb. 3-5 oldalnyit.

Volt 5 vers, amiből kettőt (választhatóan) elemezni kellett volna.

Tegnap reggel fél6-kor szólt a lányom, hogy ő bizony nem csinálta meg. "Kiment a fejemből" címszóval. Természetesen, szerinte megoldás lett volna, ha én 1,5 óra alatt összekaparok neki 3-5 oldalnyi esszét, mert ő nem csinálta meg.


Nem fordult még elő ilyen, de meg is kapta érte az első egyesét.

Mondtam neki, hogy holnap számolunk (azaz ma délután), mert az apja ma jön haza.

Úgy gondolom, hogy kijárna neki ezért büntetés, csak nem tudom, hogy mi lenne az.

Az esszét meg be kell pótolnia és "csak úgy" beadnia a tanárnak. Ehhez ragaszkodtam.


Egyébként a tanárnő felhívott tegnap délelőtt telefonon az óra után és nagyon csalódott volt.



2015. márc. 25. 13:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha ez egyszeri eset, én elegendőnek tartanám hogy írja meg és adja be, és kérjen elnézést a tanártól. Esetlag mind az öt verset kielemeztetném nem csak kettőt.

Ha megismétlődik akkor alkalmaznék egyéb szankciókat.


Jól tetted hogy nem írtad meg helyette.

2015. márc. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
43%
A gyerek segítségért fordult hozzád, és te kvázi cserben hagytad. Ha volt 1,5 órátok, miért nem ültetted le, hogy írjon, amit tud, de ne tőled várja. Ha pedig az a másfél óra valójában nem is állt rendelkezésre, és teljesen lehetetlen lett volna három oldalnyi szöveget összehozni, akkor esetleg küldhettél volna egy irományt a tanárnak, hogy családi elfoglaltság miatt a lányod sajnos nem tudta megírni a házi feladatot, de következő órára pótolni fogja, erre pedig akkor már oda tudtál volna figyelni. Vagyis így a lányodnak ha később is, de ugyanúgy meg kellett volna írnia a házit, de megúszta volna egyes nélkül. Egyszeri eset volt, biztos így is tanulni fog belőle, megkapta a maga büntetését is, én nem forszíroznám tovább a dolgot. Adja be utólag az esszét, és kész.
2015. márc. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

Ha egyszeri eset akkor ne csinálj belőle hatalmas balhét.

Persze, írja meg, adja be, és írjon otthon még egy fogalmazást valamiről büntetésként.

Ugyanakkor egyet értek, hogy ha volt másfél órátok, akkor együtt írhattatok volna valamit.

2015. márc. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem nem kell megbüntetni emiatt. Elfelejtette, ez van, megesik az ilyen. Én felnőtt vagyok és mégis néha elfelejtek a munkahelyemen leadni vagy megcsinálni valamit, ha sok más dolgom van. Ő még gyerek, annyi minden jár a fejében. A helyedben segítettem volna megcsinálni neki, hogy ne kapjon egyest. Persze, nem írom meg helyette de segítek. Néha cinkosai kell legyünk a gyerekeinknek, mert az iskolás feladatok hamar elfelejtődnek, nem lesz jelentőségük pár év múlva, de a beléd vetett bizalma nagyon ingatag és minden ezen múlik majd a későbbiekben. Ő most azt látta, hogy hozzád fordult egy problémával és te cserben hagytad... És emellett még meg is büntetnéd.
2015. márc. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A 1,5 óra számomra (és számukra) sem arra van, hogy leckét írjunk. Akár együtt, akár külön-külön.

Volt egy hete rá, amit ő elfelejtett.

Van még két kisebb testvére (egyik 7 éves, másik 3,5 éves), akiket "össze kell kaparnom", hogy eltudjunk indulni.

Mivel otthon reggelizünk , így még ezt is meg kell csinálnom, elmosogatnom, stb.

Ráadásul, nem gondolom úgy, hogy nekem kellene HELYETTE megírnom. Ugyanis ő ezt várta el.

Mondtam neki, hogy reggeli közben kezdjen neki, majd közölte, hogy ő el se olvasta a verseket, nem tudja, hogy miről is van szó, miből kell írnia 3-5 oldalt.

Én pedig biztos, hogy nem fogok helyette 1-2 oldalas verseket megírni, valamint azokat elemezni esszébe.

Lehet, hogy ez alapján sz.r anya vagyok, de én már kijártam pár iskolát. Nem az én feladatom a gyereke(im) házi feladatát megírni.

2015. márc. 25. 14:13
 6/11 A kérdező kommentje:
*1-2 oldalas verseket ELOLVASNI
2015. márc. 25. 14:14
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Én adnék valami büntetést, és egy darabig visszatérnék a mindent leellenőrzök, kikérdezek módszerhez. Meg is mondanám a gyereknek, hogy azért tértem ide vissza, mert a jelek szerint éretlen az önálló házi feladat elkészítéshez.

Az. hogy be kell pótolnia, természetes dolog.

Az apját nem keverném bele, te derítettél fényt a dologra, felnőtt emberként le is tudod vele rendezni.

2015. márc. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
82%

O.K. Gondoltam, hogy az a 1,5 óra nem láblógatós idő, hanem a reggeli sürgés-forgás ideje. Az engem is aggasztana a helyedben, hogy ugyan hogyan is képzelhette, hogy egy tányérmosogatás meg egy gyereköltöztetés közben majd te rittyentesz neki valami elfogadhatót, miért nem veselkedett neki maga. Erről és csakis erről beszélgetnék el vele komolyan. Nehogy tényleg a cserbenhagyás élménye maradjon meg benne. Én továbbra is azt mondom, hogy megkapta a büntetését, élete első egyesét egy elfelejtett házi feladat miatt.

Viszont ha annyira viszolyog azoktól a versektől, akkor legalábbis el kellene valahogy indítani, együtt elolvasni- átbeszélni az ominózus verseket, hogy legyen valami kiindulópontja. De ezt biztosan magadtól is így csinálnád :), ha a lányod ezek után sem hajlandó nekiülni a fogalmazásnak.

2015. márc. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha tényleg ritkán fordul elő, egy évben egyszer-kétszer akkor nem büntetném mert, hiszen a felnőtteknek is előfordul hogy elfelejtenek valamit... és nem is tartom igazságosnak hogy a tanár egy alkalom miatt egyest ad. na de én ebbe nem szólhatok bele tehát mindegy.

egyébként magamból indulok ki, nekem is volt olyan hogy egyest kaptam hasonló apróságok miatt, és ekkor megbüntettek, aminek a következménye az lett hogy a következő rossz jegyet nem mondtam el otthon....

2015. márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Már megkapta a büntetését az iskolában. Én nem lovagolnék ezen tovább. Egy ideig jobban odafigyelnék rá, rákérdeznék mi a házi. Tudasd vele, ha nem boldogul valamivel, szóljon időben, hogy tudj neki segíteni.


Ha egyébként szorgalmas gyerek, nem kell ezen annyira fennakadni, gondolom veled is előfordul időnként, hogy valami kimegy a fejedből.

2015. márc. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!