Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor lehet valamit tenni?

Ilyenkor lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés
Egész napos iskolába iratkoztunk be, erre ma jött a levél, hogy fél nap+ napközibe vették fel a lányomat. Ilyenkor lehet valamit tenni, mert én fél ötig dolgozom, és direkt emiatt írattuk egész napos iskolába? Járt már valaki így?
2015. jún. 15. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:

de miért baj ha napköziben lesz és nem úgy, hogy délig iskolába, majd napköziben és 3-tól megint tanítás?

tényleg nem mindegy neked, hogy a gyereked órarendje hogy néz ki ha ígyis úgyis bent lesz 5ig?

nekem kis unokahúgom jár úgy, hogy 12-3-ig tanulószoba, 3-hn4-ig van egy órája, szerintem nagyon hülye dolog, se figyelni nem tudnak már, értelme sincs, a többiek az udvaron, ők meg bent szenvednek... enyém is napközis lesz, legalább ha nagy ritkán hazaenged a főnököm, el tudom hozni előbb ;)

2015. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Bocs, hogy nem válaszolok, hanem kérdezek: mi az az egész napos iskola? Az iskolaotthonos, ahol két tanítója van (egyik sem csak napközis!), és felváltva vannak veük délután, és – elvileg – minden leckét megcsinálnak, és nem kell hazacipelni a könyveket nap mint nap?

És létezik, hogy egy iskolában az egyik osztály ilyen, a másik meg „sima” napközis?

2015. jún. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves kettes, igen ez az egésznapos iskola, ahol két tanító van, és nem hoznak haza, csak egy minimális házit. És egyes azért lenne nekem ez fontos, hogy ha a napköziben nem foglalkoznak a gyerekkel, akkor otthon, ha már nagyon fáradt, ne kelljen csak egy picit gyötörni, és legyen utána ideje játszani egy kicsit, és ne este nyolcig tanuljon.
2015. jún. 16. 08:06
 4/7 A kérdező kommentje:
És igen két osztály egész napos, kettő meg napközis, és beiratkozásnál kérdezték, hogy melyiket szeretnénk, és most nem értem miért nem oda vették fel ahova beírattam.
2015. jún. 16. 08:08
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg túljelentkezés volt az iskolaotthonosba.

De mindenképpen kérdezz rá, lehet, hogy csak adminisztrációs hiba.

2015. jún. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én napközis vagyok, nálunk mindig minden gyereknek kész a házija.


Verseket tanulunk együtt, szabályokat, szorzótáblát.


Lefogadom, otthon elő sem nagyon kellett venni a könyveiket a gyerekeknek.

2015. jún. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, a fiam iskolaotthonosba jár, és elsőben szinte mindig hazahozta a leckét… másodikban ébredtem rá, hogy ez a rendszer nálunk nem működik, a tanítónők is furán néztek arra, aki csak hétvégére vitte haza a holmikat, de ez még nem lett volna érdekes, ha valóban foglalkoznak velük leckeírás alatt. De nem. (Mondjuk a mi tanítónőink alapvetően kiégettek, és nem érdekli őket a gyerekek sorsa, csak ledarálják az anyagot.)

Persze az, hogy nálunk így működött a rendszer, nem jelenti azt, hogy másutt ne lehetne remek. De ahogy az előző válaszoló írta, van, ahol napköziben is lelkiismeretesek, és foglalkoznak a gyerekekkel.


A kérdésedre válaszolva: persze, hogy lehet tenni a döntés ellen, menj be, és kérdezd meg, miért történt így, lehet, hogy csak összekevertek két gyereket. De ha nem, akkor is fellebezhetsz szerintem.

2015. jún. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!