Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen jó minőségű iskolaszere...

Milyen jó minőségű iskolaszereket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyanok érdekelnek, ami nektek bevált, és tényleg jó minőségű, még ha drágább is.(színes ceruza, grafitceruza, vízfesték, filctoll, zsírkréta, stb...)

2015. júl. 30. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Herlitz, ADEL
2015. júl. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ceruzából én csak faber-castellt vettem, vízfestéket, tepmerát, zsírkétát, gyurmát ico-süniset, filctollat még nem vettem, radírból rotring-ot, hegyezőből maped shakert.
2015. júl. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Színes ceruza: Maped/ha lesz rajzra külön,akkor elég a 12-es,ha rajzra is "saját" kell,akkor 24-es/

Nagyon jól fog,mindenki tőlem kéregette kölcsön,mert a másikak túl színtelenül fogtak.


Grafit: PAX S-Line

Maped Black Peps/szürke-narancs csíkos/

valamint volt egy sima egyszerű,zöld,HB ceruza,már nem emlékszem a nevére,de majdnem mindenki olyat használt :)


Filcből soha nem sikerült jó minőséget találnom,sajnos.


Festékből a tégelyes a legjobb,van egy tartó,abba van beleállítva a 6(??) darab festékes tégely. Használathoz csak felpattintod a kupakot! Nagyon jó,tudsz belőle színeket keverni,szóval nem kell megijedni,hogy kevés(6??) van!


Zsírkrétáról nem tudok nyilatkozni,nekem mindig más volt,mindegyik jó volt.


Tollból: Zebra,világoskék csomagolás,kupakos,szép vékonyan fog(o,5),én imádom. Ha nem szereted annyi a vékonyakat,akkor vastagabb(0,7) Zebra kapcsolgatós toll. Egyik sem olcsó. A vékonyabb 300 Ft/db,nem tudom,hogy milyen idős gyereknek kell,de gimnáziumi használatnál 2 hónap/db kb.

A vastagabb az még ennél is drágább: 800 Ft/db azt hiszem.

Én mind a kettőnél betétet veszek bele utántöltésnek.


Faragó: Mapednak a fémfaragója. Pici,egy részes./Ha rossz a gyerek,inkább ne,mert elégé fáj,ha neki csattan játékból valaki fejének./


Radír: elefántos,pici téglatest alakú,vagy pedig a Mapednak van egy színes tartóban lévő radírja,ami a kerékre hasonlót,és le lehet róla gurítani a tokot,meg vissza gurítani rá a tokot. :D Ha a radírra írogatásra megvan a hajlamosság,akkor ez tökéletes lesz,és unalmas percekbe jó vele gurgulázni/bár ha nagyon rossz a gyerek,és órán kerekezik a radírral,lehet,hogy kivágják érte/. :D

Táska,és tolltartó: piciknek Budmil,fontos,hogy jó háta legyen,a tolltartó pedig legyen 2 részes. 2 év garantáltan,ha vigyáz rá,és nem úgy vontatja haza,akkor még 3 év is.

Nagyoknak Heavy Tools. Úgyszint,ha egy kicsit is figyel rá,akkor 3 évig meglesz.

2015. júl. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm!
2015. júl. 30. 14:56
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a Lyra és a Faber Castel vált be.
2015. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Filcet, látom, nehéz jót találni. Ajánlom az IKEA-sat.
2015. aug. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Grafitból a drágább kategóriából a Faber Castel Grip 2001 HB, de jó a Faber Castel állatmintás is (méhecske, zsiráf, boci). Valamint nekünk még bevált a Kooh-i Noor, a Milan, Adel grafitok.

A fontos még hogy ha elsősnek vesszük akkor javasoltabb a három szögletü, a jobb fogás miatt. Illetve ha lehetséges a vastagabb. De igazából nekünk azt javasolta valaki hogy tegyek vastagot és vékonyat is, mindkettőből három szögletüt, hagyományosat (sokszögletü), kör is. Aztán majd látjuk a gyerek melyiket használja a legjobban. Valószinü amit a legkényelmesebbnek érez. Aztán olyan kell neki venni. Én mondjuk nem vettem talán meg mind a négy variációt, de kétfélét tettem neki, meg két három márkát. Mondjuk fontos, hogy a gyerek is dönthessen kicsit elsőben , mert akkor szivesebben ir vele ha tetszik neki. Persze anyuka terelgeti az elképzeléseket.

Szines ceruzából mindeképpen meg kell venni az olyan 1e ft körülieket, ami 12db-osre értendő. Én elsőben a vastag háromszögletü sünis ico-t vettem. Aztán már másodikban, vagy már első végén, mikor amazok elfogytak a hegyezésben és pótolni kellett, vékonyakat vettem, de három szögletüt. Azóta ez van. A márkája hát sokfélét kipróbáltunk. A Herlitz szines külsejü nem rossz, valamint a sünis ico-s. Aztán egyszer vettem colorino-t. Hát az nagyon tetszett, volt hozzá ajándék ezüst-arany ceruza ajándékba. Na hát nagy sláger volt a gyerekek között. hamar el is fogyott a hegyezésben. :) Csak aztán sehol se kaptam. a pontos neve: Colorino Kids háromszögletü, az ára is jó. Ha kapok veszek még a gyerekemnek!

Valamint mostanában a color'peps-es maped-est vettük, igaz a 18 részest, mert a lányom nagyon szeretett volna több szint. De 12 részes is van belőle. Nekem ez a márka is bevált.

Vizfestékből az sünis ico-st vettük, valamint temperából is, azok jók. Valamint gyurmából is.

Zsirkrétából is jó ez a márka, de tavaly én vettem Mapedest. Maped color'peps PlasticClean 12 db-os. Igaz majd 1e ft, de nekem tetszett, bevált. Három szögletü.

Ragasztóból jó a Kores gluFix kenőfejes folyékony ragasztó. Végre nem jön le a teteje. Régen a Nebulót használtuk, de nagyon rossz minőségü már és lejár a feje és jól kijön belőle az összes ragasztó. Tehát én ez helyett találtam tavaly a Kores-t.

Kenőfejes stift ragasztónak a Pritt Originalt ajánlom. Igaz nem olcsó de sokáig elég. Persze meg kell tanitani a kicsit, hogy tekerje vissza és úgy tegye rá a tetejét. Nálunk volt elsőben, hogy nem tekerte le teljesen és a kupakkal eléggé elnyomizta és aztán kiszáradt stb. újat kellett venni.

Valamint még ha tubusos ragasztó kell akkor a Pritt SuliFix vált még be eléggé. Technokoll is lehet jó én már régen vettem.

Én az ollóval szenvedtem meg, mert amit vettem azt mondta a tanár néni, hogy ragad és a kislány nehezen vág vele. Még jó hogy volt itthon régről hasonló olló és azt vitte be. Tehát az olló legyen könnyen nyitódó-záródó és a gyerek kezének kényelmes. Ha balkezes a gyerek akkor speciális olló kell neki!

Ami még fontos a technika doboz megválasztása. A kisgyerek még nem tud benne úgy rendet rakni mint mi. Tehát nagyobb helye legyen, hogy kupisan is kényelmesen le lehessen zárni. tapaszalat!

Amúgy itthoni használatra vettem már a Tesco Everyday Value stift ragasztót. 5 db kis henger alakú ragasztó van egy zacsiban és vagy 200ft körül van. De jó kis ragasztó szerintem!

Radirból az elefántosat használjuk! Van belőle több méret!

Hegyezőból fém, duplás. Vékony, vastag ceruzát egyaránt lehet vele hegyezni. Valami Kum felirat van rajta, meg hogy Made in Germany. De már két éve használjuk. Ezt mondjuk a tolltartóban hordja. Igaz vagy 400ft volt, de nem megy el az éle. Amúgy volt neki ilyen tartályos is, az is vagy 400ft volt. A márkáját nem tudom. Néztem hogy erős legyen, praktikus stb. Bár nekünk beszakadt a hegyező rész a tartályba.

Én amúgy itthonra nagyon szeretnék egy elemes hegyezőt, ilyen automatát. Az olyan szupi! csak egy normális 5e körül van. Amúgy nem légszükséglet, de ha egyszer lesz rá pénzem biztos veszek. :) Pláne ahol több gyerek van megfizethetetlen. Persze kézivel is ki lehet! :)

Ja és ezért fontos, hogy vagy négy grafitja legyen, hogyha kitörik akkor sem kell egyből hegyeznie a suliba, kivesz egy másikat és kész. Persze szünetben tudja hegyezni, de lehet elég otthon is.

Piros-kék ceruzából is a Kooh-i noor volt nekünk.

A füzetboxból és a könyvboxból érdemes a drágábbat megvenni. Nekünk elsőben nagyon beváltak azok! Nem élték túl, mert év végére lekopott a sarkuk, de lényegesebben strapabiróbbak voltak, mint a másodikban vett kedvenc mintával elátottak. Valamint mappából, gumis mappából, könyboritóból is ezt gondolom.

De a táska és a tolltartó jobb fajta is behozza az árát! Ha több évre tervezzük inkább vegyünk egyszerübb mintájút, mert aztán nehogy ne tetszen következő évben a gyereknek mert ciki stb. Inkább akkor kapjon hozzá egy kedvenc zipár bilétát amit lehet aztán levenni, kicserélni stb.

Tolltartónál mi mindig 3 emeleteset vettünk. Jó sok hely van benne, de elsőben egy budmil volt, az év vége felé már diszkréten ragasztottam celluxal a hajtásnál. De kibirta. A másik évben pedig 2 tolltartónk volt. Szintén 3 emeletes.

Van aki nem szereti, mi igen.

A füzetnél feltétlenül meg kell nézni a lapokat is. tavaly olyan silány minőségü volt a tescos akciós füzet. Tisztára csúszós volt a lap. Hogy lehet arra irni? Hiába olcsó ha rossz.

A régi füzfői füzet a legjobb. ami olyan matt és kicsit durvább felületü. valamint legyen benne margó. mert lehet hogy egy két fajtában nincs, vagy nem a hagyományos helyen. Aztán lehet rá venni nejlont amihez van ilyen előlap. Csomagban lehet kapni, rá kell húzni a füzetre.

Igy a mintákkal is lehet játszani. Vagy legyen akkor drágább füzet és akkor elég rá a nejlon.

A tornacipőnél is jobb a kicsit jobb minőségü. A jó méret fontos! Mindeképpen próba! A póló nadrág is legyen jobb mert sokszor kell mosni! Vagy legyen 2-3 db!

Uzsonnás táska is legyen strapabiró, valamint a kulacs leesésgátlós. Nekünk egyszer leesett egy violettás és a kipattintója le is tört. azóta egyszerübbet veszek. Vagy marad a 0,5l-es müanyag üveg. Illetve én szeretnék olyan fémet ami kicsit hőtartós talán, télre a meleg teának.

Az uzsis doboz is legyen minél egyszerübben nyitható, zárható.

tornazsákból a jobb minőségü szintén jobb, mert kell birnia a kiképzést, a kisgyerek még nem annyira ügyes.

Hát most ennyi jutott eszembe. Ha van még kérdésed ird le! Segitünk amiben tudunk!

2015. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenki arra költi a pénzét, amire akarja, de filctollat egy évben egyszer használnak kb. Gyurmát, festéket, temperát, zsírkrétát szintén szintén.

Színes ceruzákat, sima ceruzákat két naponta elhagyja, újat kell venni.

Szóval én erre nem adok ki sok pénzt.

2015. aug. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tanítóként általánosságban ezekről van jó véleményem:

Faber Castell, Maped, Staedler, Ico-süni, Stabilo, Colorino


Persze, nem minden írószere jó egyazon márkának, de általában ezekkel jó tapasztalatom van.

2015. aug. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Érdekes az amit a 8. válaszoló ir. Elgondolkodtam rajta.

Lehet van benne valami.

Meg úgy gondolom iskola is válogatja melyiket mennyit használják.

Meg gyerektől is függ mit hogy hagy el, hogy tud rá vigyázni. Minden gyereknél máskor érik meg rá. Viszont lehet másban meg nagyon ügyes.

Nekem a suliban is vigyáznak a cuccokra, a lányom is vigyáz a ceruzáira, nem hagyja el, hál Istennek nem lopják el. Az én lányom a füzeteire nem tud vigyázni. Úgy veszem ki őket mint a saláta. Pedig van füzetboxa. De hát nem rakja bele. Mondja hogy nem fér bele, vagy épp nem volt rá idő. Mindig van valami kifogás. Pedig otthon látja, sőt már csinálja néha-néha ahogy tanitottam neki. De hát nem tudom a suliba mi lehet. Hát addig beveszem a türelem tablettát és próbálom tanitgatni és bizom benne, hogy az enyém erre érik meg. :)

Én amúgy valami olyan minőségi csomagolóanyagot szeretnék taláni, ami nem jön le állandóan a füzetekről, nem kunkorodik, a könyvekről se kunkorodik fel, le éppen hogy a neylon, az az öntapadós szélü. Hát mire azokat én be szoktak kötni. Nekem gyerekkoromban volt ilyen bebújtatós erős neylon anyagból. volt belőle szines is. De az nagyon jó volt. Nem csúszkált le róla, nem kunkorodott! De én a mai napig nem találtam olyat!

Amúgy lehet régen jobb volt hogy bevontuk a könyveket csomagolópapirral és neylonnal. Jobb tartása volt, bár lehet eleve a könyvek is jobb minőségüek voltak!

(bocs a sok rövid i, ü stb-ért, de nincs a billentyümön)


De visszatérve, az biztos, hogy a legjobban a ceruzákat használják nap mint nap. A grafit és szineseket. Az biztos, hogy nagyon jó kell legyen. Pár garnitúra el fog fogyni év végéig, mert elhegyezzük. De ennek örüljünk, mert akkor szeret rajzolni. Mindegy hogyan, mit stb. lényeg hogy rajzoljon.

A gyurmát, festéket valóban ritkábban használják. Általában heti egyszer van egy dupla technika óra nálunk, na ugye mindig csak egy félét csinálnak. De azért azt gondolom, nem mindegy hogy amikor sorra kerül az adott dolog, mit tud belőle a gyerek alkotni. Itt annyiban tudunk spórolni, hogy nem a legeslegdrágábbat vesszük hanem olyan középkategóriásat esetleg. Bár szerintem a gyurmából a sünis ico-s még türhető áru, de jó.

Amúgy én gyurmából veszek újat minden év elején. A tavalyit pedig itthon használja. A gyurmázás nagyon fejlesztő és izgalmas elfoglaltság. De a festéknél is volt már ilyen.

A filcnél viszont habára suliba nem nagyon használták, ő használta, mert nem a technika csomagjába tettem. Úgyhogy ki volt használva a jobb minőségü. Arra a pár sulis alkalomra meg szintén ott volt. Úgy gondolom soha nagyobb luxus ne kelljen a gyereknek mint néhány fajta filc, festék, gyurma, zsirkréta jobb kiadásban.

Persze tisztában vagyok benne milyen terhet ró a szülőre!!!

Pláne ha sok gyerek van! Bár úgy gondolom, hogy lehet az egy gyereknél is hatalmas súly! Mert nem egyformák a feltételeink, az alapjaink, semmi! Igy nem összevethető, nincs két egyforma anyagi háttér!

De ha egy módja van a szülőnek, akár használtan is, próbáljon meg a gyerekének minőségibb ilyen dolgokat beszerezni, mert a gyereknek lesz sokkal jobb a sikerélménye. A szinek mélysége stb miatt. Én vettem olcsó szineseket a 100-as boltból mikor még a lányom kicsi volt. Mikor még csak úgy rajzolgatott. Mondta nekem kis pici volt, alig értettem, hogy nincs szine. Aztán hozta a rajzát. Aztán rajzoltunk együtt. Na mikor elkeztem vele rajzolni, hát. Karcolt, nem volt szine, kitört, éppen ami. MI ez ha nem kudarc. Úgyhogy akkor megfogadtam, hogy megyek én nézek valami minőségibbet. Na beruháztam egy olyan 1e ft körüli szines ceruza készletre, akkor még a vastag háromszög alakúra, mert piciknek azt ajánlák. Hát nem esett jól az ára, de jó sokáig elég volt. A csillogás pedig a kicsi szemében hogy ő milyen szines irkafirkát csinált többet ért bárminél.

Azután már csak olyat vettem! Igaz mindig tudatosan készülnöm kellett rá, hogy majd beiktassak egyet mert megért rá a készelt, de megérte!

Amikor meg jött a suli akkor meg már tudtam milyet fogok neki venni a suliba ami bevált!

A többiről meg ugye a sulis listában leirták mit ajánlanak, valamint a neten én is sokat olvastam érdeklődtem kinek mi vált be. Én igy raktam össze az én, a mi saját izlésünknek, pénztárcánknak megfelelő iskolaszereket. Meg folyamatosan nyitott szemmel járok és ha találok valami olcsóbbat, de amit dicsérnek, van úgy hogy kipróbálom. volt hogy megérte. akkor váltottunk.

Kinek mi válik be!

2015. aug. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!