Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megváltozott az oktatási...

Kecskefészek15 kérdése:

Megváltozott az oktatási rendszer vagy mi?!

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősöm elsőtől úszott, idegen nyelvet tanult, jegyeket kapott(mint ami felsőben van, olyant). Én ezt nem értem!

2015. aug. 8. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit nem ertesz?

30 eve is lehetett uszni mar az óvodaban is! Volt nyelvi szakkor es bar nalunk pont csak fekete pont, piros pont mukodott, batyamekat viszont mar elsoben osztalyoztak.

2015. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kis eltérések lehetnek a különböző iskolák között. Elvileg elsőben mindenképpen részletesen, szövegesen kéne értékelni, csak ezt sok tanító nem igazán érti, hogy ez mit jelent és hogyan is kéne. Nálunk pl. egy papíron húzogatta alá a tanító néni, hogy számfogalma kialakult/nem alakult ki, jól olvas/betűt téveszt/sok betűt téveszt, érti amit olvas/nem érti stb., ami szerintem nagyon praktikus volt és nem is volt olyan sok munka vele.


Az, hogy úsznak-e vagy mikor tanulnak idegen nyelvet, megint csak az iskolától függ. A kistestvérem másik iskolába járt, és elsőtől volt idegen nyelv meg délutáni foci, másodiktól úszás, vagy valahogy így. De szerintem az elsős idegen nyelv nem volt olyan jó, mert sokat nem ért, de a tehetségtelen tanító még jól el is vette a gyerekek kedvét a nyelvtanulástól.

2015. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó, oviban is úsztam, de azután csak harmadikban, negyedikben, és hatodik első félévében, meg most fogok hetediktől tizedikig úszni.
2015. aug. 8. 23:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Az úszás már nagyon sok iskolában alap. Az idegen nyelv pláne. A jegyek pedig változó, a szöveges értékelést meg az osztályozást valamint a buktatás lehetőségét meg úgy váltogatja a kormány mint más rendes ember a zokniját.
2015. aug. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az úszás és az idegen nyelv teljesen iskolafüggő.
2015. aug. 9. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekunk is elsotol volt idegen nyelvi ora.

Minket is osztalyoztak, de inkabb a szazalekot neztek.

Uszas nem volt, viszont a mellettunk levo iskolaban igen mert nekik van sajat uszodajuk.

2015. aug. 9. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
fiam elsőben csak szöveges értékelést kapot .uszás is volt/van
2015. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2003-ban kezdtem az általános iskolát, elsőtől volt idegen nyelvem és úszni is elsőtől jártunk. Ötödiktől lépett be a második idegen nyelv.

Jegyeket is kaptunk elsőtől.

Az öcsém 2005-ben kezdte az általánost, neki ugyanezek voltak, kivéve, hogy ő már elsőben nem kapott jegyeket. Pedig ugyanabba az iskolába jártunk.

Egy kicsit megváltozott, igen.


Hogy azóta mennyire, azt nem tudom.

2015. aug. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!