Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Iskolakezdés-vajon mindent...

Iskolakezdés-vajon mindent elkészitettem?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mit készítettél el eddig?
2015. aug. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

elnézést,a többi rész lemaradt

az iskolában összeállitották a csomagot-ezt megvettem,de bizonytalan vagyok,mit nem mondtak még.mi lehet praktikus,vagy fonto?az alapvető dolgok a fejemben vannak,tornazsák,táska,tolltartó.-de nem kell valamiből tartalék?uzsonnás doboz,cimkék,órarend.valaki segitene összeirni ?

2015. aug. 14. 14:16
 3/13 anonim ***** válasza:

Hányadik osztály?

Ceruza, toll, füzet, radír, színes ceruza, vonalzó, festék, tornacípő, tornaruha, úszófelszerelés?

2015. aug. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 freedom12 válasza:
Én minden évben ilyenkor összeírom hogy mire lehet szükségem.Idén idáig megvettem a hagyományos spirál füzeteket( kockás, vonalas, sima lapú), faragót,radírt, tollak, rotring ceruzák, rotringhegy, szótár füzet, lecke füzet, mappa, vonalzók, könyv illetve füzet borítók, vignetta, ének füzet, színes ceruza/filctoll,körző,tesire tornazsák, fehér poló,gatya és cipő.Egyenlőre ennyi jutott eszembe azon kívül amit nem említettél :) 16/L
2015. aug. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi-most kezdi az elsőt a kisfiam

úszni nem mennek.vonalzó nem jutott eszembe.tollat nem kértek,meg radirt sem.

2015. aug. 14. 14:31
 6/13 anonim ***** válasza:

Radírt vegyél, kelleni fog, meg hegyező is, több is.

Nylon borító tankönyvekre, füzetekre, füzetcímke, vékony szalag a tankönyvekbe könyvjelzőnek. Tisztasági csomag, textil szalvéta a tízórai alá. Váltócipő.

2015. aug. 14. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
ha valami hiányzik majd szol az iskola.
2015. aug. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszönöm. a könyvjelző jó ötlet,és váltócipő is kell még akkor
2015. aug. 15. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Radirt és tollat nem használnak az elsősök. ...
2015. aug. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Tolltartó, ebbe grafit ceruzák kb. 4db minimum, színes ceruzák 12db-os, radír, 15cm-es kis egyenes vonalzó, piros-kék vékony 2db, piros-kék vastag 2db, kis fém hegyező. Esetleg papírzsepi, órarend, kis pénztárca apró pénznek ha kell.

Iskolatáska.

Könyv box (ilyen kemény fedelű vastagabb gumis tároló vmi), füzet box, könyvborító neylon, füzetborító neylon mintás betéttel vagy sima ha mintás maga a füzet, füzet címke (vignetta), szalag könyvjelzőnek, cellux felragasztani. Alkoholos filc M-es, ráíni a neveket, monogrammokat mindenre. Amire nem könnyű mert lejön arra mi egy pici db sebtapaszt teszünk, ami ilyen tekercsbe kapható és arra írjuk a monogrammot.

Tesi cucc nálunk: Tesi zsák erős strapabíró, fehér póló, sötét nadrág vagy leggings illetve fiúknak rövidnadrág hidegebbre hosszú nadrág, tornacipő, fehér zokni. Én szoktam bele tenni papírzsepit, pipát (kell a lányomnak).Ja meg a tornacipőt én a zsákon belül egy külön neylonzacskóba teszem és arra tanítom, hogy tegye bele mindig, hogy ne koszolja a cipő a ruhákat.

Evős, reggelizős-uzsonnás kis textil táska, benne: műanyag tányér, pohár, kanál, esetleg lehet textil szalvéta, szalvéta. Nálunk a pad oldalán van, van akinél felakasztva az osztályban valahol.

Tisztasági zsák: mi ehhez is tornazsák szerű zsákot vettünk, bele: wc papír, papírzsepi, szalvéta, neylonzacskók, én szoktam bele tenni egy szappant, fogkefe, fogkrém. Kell még egy akasztóval rendelkező kisebb törölköző ami nálunk mellé van akasztva, hogy könnyen elérhető legyen ha kezet mostak. kell még beadni folyékony szappant, amit kint töltenek fel.

Ha gondolod vehetsz a gyereknek a székre kötővel rendelkező székpárnát. Van aki szokott, van aki nem.

Akkor jól jön egy jó kis uzsonnás táska, uzsonnás doboz és egy jó kulacs. A legjobb ha álló és belefér a doboz és a kulacs is.

Akkor ugye a füzetek, négyzetrácsos, vonalas (megfelelő), sima (ha kell valamire), szótár (ha szükséges). Kell majd borító vagy neylon az üzenő füzetre, a tájékoztató füzetre.

Akkor ugye a könyveket majd adják. :) Neked én úgy tudom ingyenes végig.

Én szoktam a kislánynak egy rajzoló füzetet is betenni, mert akkor tud abba a szünetekben rajzolni és nem szanaszét vannak a papírok, hanem abban egyben.

Lehet még venni ugye esőkabátot, vagy esernyőt. Ha egyedül jár és esik az eső akkor haza tudjon menni.

Meg hát még kell nekik ugye amit a technikára felírtak neked a listára. (Gyurma, ragasztó, olló, karton, színes lapok, írólap, rajzlap, zsírkréta, filctoll, festék, tempera stb.) Ennyi jutott eszembe.

Hát ha kihagytam valamit akkor szóljatok. :)

Ja és ha kérsz ebédet szept. 1-re akkor szerintem úgy aug. vége felé kell már jelezd.

2015. aug. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!