Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Jól érzékelhetem, hogy figyele...

Jól érzékelhetem, hogy figyelemzavaros fiam tanítónője ideges lesz ha bármit kérdezni szeretnék tőle, viszont a problémamentes gyerekek szüleivel nagyon kedves?

Figyelt kérdés

Épp azokat kérdezem mint más szülők, igyekszem nem zaklatni feleslegesen, velem mégis másképp bánik, mintha dühöt és ellenségeskedést éreznék részéről ami nagyon rosszul esik.

Engem mint felnőttet is 40 éves korom, diplomás létem ellenére is mintha nevelni, kioktatni szeretne. Hiába vagyok kedves, mégis érzem, hogy irritálom.

Több elevenebb gyermek szülőjével szintén ilyen, kivéve aki a szülői munkaközösségben benne van.


2015. szept. 6. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
9%
Igen, sok tanár ilyen, aki nem pedagógusnak való. ...Próbáld meg minimumra csökkenteni a vele való kommunikációt. Én anno naponta megkerdezem, amikor mentem a gyerekért, hogy rendben volt e minden -állandóan csak a negatív dolgokat sorolta, soha egy jó szó nem hagyta el a száját, míg a másik tanárnő Max annyit mondott, hogy voltak problémák, de nagyon ügyes volt x dologban. Egy idő után leszoktam róla, hogy Utálkát kérdezzem
2015. szept. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megalázónak érzem a velünk való bánásmódot, holott maximálisan együttmüködöm, sokat foglalkozom a gyermekemmel akinek állapota javuló tendenciát mutat.

Velem mint felnőtt, 40 éves emberrel is úgy beszél, mintha az én pedagógusom is lenne és nem egyerangú félként kezel.

Fél perces kérdésre is meglehetősen lekezelően felel éreztetve, hogy nem szívesen áll velem szóba.

Így volt ez tavaly akkoris mikor szerettem volna jelezni, hogy kisfiam gyógyszeres segítséget kap attól a naptól kezdve a figyelemzavarára, gondoltam fontos információ, de fel volt háborodva, hogy zavarni merészelem, nagy kegyesen hajlandó volt meghallgatni végül.

2015. szept. 6. 21:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Mint az én gyerekem tanára. ... Nekem a nevelési tanácsadóban mondták, hogy próbáljam kerülni a vele való kommunikációt, ha ennyire negatív. A másik tanár sokkal jobb hozzá állású volt, így vagy vele beszéltem, vagy az üzenő füzetbe/ellenőrzőbe írtam be a fontos dolgokat
2015. szept. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Ha veletek ilyen, hogy bánik a gyerekekkel? Ha a gyerekem szereti akkor én is eltűrnék sok dolgot, viszont ha a gyerekkel sem bánik jól, nem fejleszti ahogy kéne stb...akkor elgondolkodnék az iskolaváltáson.
2015. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre akkor tudnék válaszolni, ha látnám, hallanám, mi történik és hogyan. Honnan tudhatná bárki, hogy jól érzékeled-e?

Lehetsz te is túlérzékeny, már eleve amiatt, hogy tudat alatt szégyenkezel, hogy a te gyereked "problémás". Inkább kérdezz meg egy szemtanút.

De ha tudod a választ és egyértelműen ellenséges, akkor mi a kérdés?

Elhiszem, hogy rosszul esik, de ilyen emberek mindenhol vannak. Szerintem sem csinálhatja ezt, remélhetőleg a gyerekekkel jobban tud bánni. Hányadik osztályról van szó?

Talán érdemes máshová íratni a gyereket.

2015. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!