Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hiányzás esetén milyen módon...

Hiányzás esetén milyen módon illik jelezni a tanitónéninek?

Figyelt kérdés
első osztály,igy nincs tapasztalat.betelefonáltam,ebéd lemondás miatt,igy jeleznek bent,de az anyagot ,pótlást nem tudom.az e- naplóban ,vagy email-ben kell kérdezni a tanitó nénit? vagy esetleg a szülőktől?de még nem nagyon ismerek senkit.
2015. szept. 21. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Leckét másik szülőktől "illik" kérdezni. Nálunk aznap mindig fel van írva a táblára, ha bemegyek délután csak lefotózom a táblát (és megkeresem a megfelelő könyveket, mert nálunk a cuccot hétköznap nem hozzák haza a gyerekek).

Ha van levelezőlista, kérdezd meg ott, de nálunk még jobban bevált a zárt FB csoport, ott látszik hogy érkezett-e válasz és hajlamosabb az ember megválaszolni a kérdést.

Most az első hetekben még nem nagyon kell ezzel foglalkozni szerintem.

2015. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jelezni telefonon, vagy esetleg sms-ben, hogy Pl. Krisztike megbetegedett ezért nem megy ma iskolába.

Esetleg meg lehet kérdezni tanár nénit, hogy a leckét hogyan tudod majd elkérni, hogyan szokás, ilyesmi.

Szerintem fog válaszolni a tanár néni szívesen.

Amúgy nálunk is jól bevált a zárt facebook csoport.

Ott fent van majdnem az összes szülő, ha valaki ír oda azt csak ti látjátok a csoport tagjai. Például amúgy a lecke megkérdezésére kifejezetten jó szerintem. Mert nem kell tanár nénit zavarni vele, tudnak a szülők egymásnak is segíteni. Ez nem csak a leckére igaz. Akár a tanár néni is benne lehet a csoportban, így van lehetősége arra, hogy ha van valami aktuális oda is fel tudja írni, és ott is tudják a szülők olvasni, akár még kommentelni ill. kérdésüket feltenni is, ha úgy van. Nálunk jól működik szerintem.

Én amúgy azt bírom, hogy mikor beteg a gyerek, ahelyett illetve amellett hogy azon agyalsz, hogy akkor most hogyan vigyed orvoshoz, melyik busszal, tud e menni,addig még lefürdesd, felöltözzön stb. addig kb mindjárt reggel le kell bonyolíts vagy öt telefont.

Ugye egy a mhelyedre, még jó lenne munkakezdés előtt, vagy max munkakezdéskor nem előbb és nem is később mert akkor a főnök már keres. Egyet az ebéd miatt, egyet a tanár nőnek. Tehát hármat mindenképpen. Most ennyi jutott eszembe! hirtelen. Ja és ha nincs pénz a telefonodon, mert a hétköznapi anyukáknak néha előfordulhat, akkor még old meg valahogy hogy legalább egy sms-t tudj küldeni.

Ja és még azt bírom, hogy ha már meggyógyul nem telefonálhatsz reggel hogy megy, mert akkor már nincs neki aznap kajája. De hát előtte nap még nem tudhatod sokszor, hogy az orvos holnap akkor kiírja, vagy esetleg hagyja még. Volt már nálam ilyen. Persze van amikor lehet tudni. A legjobb mikor hétfőn megbetegszik mondjuk a gyerek, és pénteken kell visszavinni. csütörtökön még nem szólsz mert sejted, hogy pénteken azt fogja mondani, hogy mehet hétfőn, de még nem mersz szólni. Pénteken meg mire kivárod a sorod, lesz vagy dél. Akkor meg már lehet későn szóltál a suliba, mert úgy 10-ig leadják általában a hétfői kajálósak névsorát. Én ezeket nagyon bírom.

Én amúgy volt már hogy a nagy hajszában a betegség napján elfelejtettem lemondani a kaját, mert kisebb gondom is nagyobb volt annál. Hát mit tehettem, két nap múlva mikor eszembe jutott, akkor szóltam. De volt hogy már azért a másik két napért nem is szóltam, már minek. De volt olyan is, hogy a tanár néni szólt az ebédes néninek és lemondták nekem. Szóval akkor az nagyon jól esett. Bár lehet aznap még nem mondódott le, de másnaptól már igen. Akkor nagyon kedvesek voltak. Természetesen igyekeznek az anyukák megfelelni, de nem mindig sikerül. :)

2015. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a tanárnininek emailban irtam meg hogy miért nem ment tegnap ota a fiam suliba és hogy mikor mehet.
2015. szept. 22. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az oviban, ha mégsem jött a gyerek, de az ebédet megrendelik, más napokra írják be a hiányzást. Az ebédadag úgysem cseppre pontosan van kimérve, jut neki is, és az elszámoláskor sem kell többet fizetnem a szükségesnél.
2015. szept. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.egyenlőre senki sem reagál,igy bajban vagyok
2015. szept. 23. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!