Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tehetek ha gyermekem...

Mit tehetek ha gyermekem tanítónője velem többször beszélt megalázóan, miközben szemtanúja vagyok, hogy másokkal kedvesebb?

Figyelt kérdés

Rákérdeztem egy dologra ma kedvesen, jól leteremtett, majd jött egy általa nyilván kedvelt anyuka akinek ugyanezen kérdésére készségesen, kedvesen válaszolt.

Nagyon rosszul érint, hogy megkülönbözteti szimpátia alapján kivel hogyan beszél, szerintem én mindig kedvesen, értelmesen kérdezek és ráadásul ritkán, nem szeretném feleslegesen zavarni. Hozzátenném, hogy gyermekem gyógyszeresen kezelt ADHD- s , inkább szétszórt, figyelmelten, nem jellemző rá az agresszivitás, vagy a tisztelet meg nem adása.

Gyakran meséli, hogy kiabál vele a tanítónő és arra bíztatja, ha sírni kezd, hogy csak sírjon egész nyugodtan akár egész óra alatt.


2015. okt. 2. 21:25
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Na mondanék én annak a tanárnőnek olyat, hogy nem tenné zsebre! A gyereket meg átiratnám!
2015. okt. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Jól lebasznam, a gyereket pedig elvinnem másik suliba
2015. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A korábbi kérdésednél már írtam, hogy vidd a gyereket máshoz, ez nem pedagógus.
2015. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen átérzem a helyzeted, nálunk dettó ugyanez van. Értem én, hogy a tanítónő is ember, és nyilván van gyerek és szülő, aki szimpatikusabb, s aki kevésbé. De sajnos ilyet nem tehet egy pedagógus (bár hozzáteszem, egy bolti eladó sem, sőt, általában egy értelmes ember sem).


Nekem annyi segített, hogy a többi szülővel való beszélgetésekből kiderült, hogy más is van ilyen helyzetben. PErsze ez csak erkölcsi segítség, azon, hogy egy alkalmatlan emberről van szó, nem segít.

Egyébként nálunk ezt a stílust még újabban megspékelik azzal is, hogy ha egy szülő valami nekik nem annyira tetszőt mond a szülőin, akkor azt a gyereken „verik le”. Előfordult olyan is, hogy másik gyereken – azt hiszem, ez már a csúcsa a primitívségnek, ha nem gyerekekről lenne szó, jót kacagnék rajta.


Lényeg a lényeg: szerintem is vidd máshová a gyerekedet, mert ez változni nem fog. Mit várunk valakitől, aki az alapvető emberi dolgokkal nincs tisztában? Hidd el, vannak olyan tanítók, akik intelligensen tudják kezelni a helyzetet. (Én is ebben bízom, és menekíteni fogom a gyerekemet ebből a légkörből.)

2015. okt. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a mobil telefonommal felvételt készítenék a beszélgetésünkről titokban. Aztán tájékoztatnám erről, és eligazítanám a tanító nénit, hogy neki ez a foglalkozása. És innentől kezdve nagyon igyekezzen jól végezni a munkáját, különben felsőbb fórumokhoz fogsz fordulni!

Illetve, ha szép szóval nem megy, elvinném a gyereket, mielőtt bosszút állhatna.

Sajnos a tanítóképzőt gyakran olyan emberek végzik el, akik a tudományegyetemekről kibuktak, de a tanítóképzőt még képesek voltak elvégezni. Emberi kvalitásuk alapján azonban sajnos alkalmatlanok sokan a tanítói pályára.

2015. dec. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!