Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Budapestiek: melyik általános...

Budapestiek: melyik általános iskolát választottátok gyermeketeknek, és miért?

Figyelt kérdés

Milyen elvárásaitok voltak a sulival kapcsolatban?

Milyen szempontokat vettetek figyelembe, amikor választottatok?

Megnéztetek alternatív megoldásokat is, vagy csak állami iskolákat?

Végül hogy érzitek, helyesen választottatok, vagy néhány szempontból tévedés volt?


Minden tapasztalatot szívesen olvasok. Örülnék konkrét iskola neveknek is, és az ott szerzett tapasztalatoknak.


2015. okt. 11. 11:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Az utolsó kérdésre nem tudok válaszolni, mert mi még előtte állunk, de mi majd a kínai kéttannyelvűbe szeretnénk íratni, mert nagyon jókat hallottunk róla, és számunkra fontos a multikulturális és többnyelvű környezet.
2015. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :) Nem is tudtam, hogy van kínai kéttannyelvű suli, máris mondtál valami újat :)))
2015. okt. 11. 14:14
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem iskolát választottunk hanem tanárt. És teljesen a gyerekre bíztam a döntést. Szerencsére a körzetesbe voltak olyanok akik szimpatikusak voltak neki. Illetve rájuk nézett és közölte, hogy ő hozzájuk akar járni. Még csak elsős, szóval túl nagy tapasztalat nincs a hátunk mögött. De eddig úgy tűnik, hogy jó döntés volt.
2015. okt. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

A hat éves gyermeked választott egy tanárnénit és oda jár?

Nem érezted azt, hogy többet akarsz tudni magáról az iskoláról, a tanmenetről, az eredményeikről, nem érdekes, hogy milyen mentalitással dolgoznak, stb. Csak hogy szimpatikus legyen a tanárnéni? Én elhiszem, ez kardinális kérdés, valóban! De azért sok más fontos dolog is van, amire szülőként kell ránézni, kívülről, nem?

Vagy az is lehet, hogy csak én aggódom túl ... nem lenne ez olyan szokatlan dolog tőlem :)

2015. okt. 11. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Nekünk a körzetes iskola tökéletesen megfelelt, jó tanárok, szép új épület, nagy tornaterem, sok sportolási lehetőség és szakkör, na meg persze ez van a legközelebb, ami ugyancsak nagyon fontos szempont!

Hiába szuper egy suli, ha messze van és sokat kell oda-vissza utazni, ami pedig elveszi az időt. Amíg hozni-vinni kell a gyereket, az is nehéz, meg amikor majd egyedül közlekedik, az még rosszabb lesz neki.

Én napi 2x1,5 órát utaztam a suli miatt, ami miatt állandóan fáradt voltam és nem tudtam annyit a barátaimmal lenni, sem sportolni. Tanultam ugyan a buszon, de az azért nem ugyanaz, mint otthon nyugiban.

Tudom, hogy sokan presztízskérdést csinálnak az iskolaválasztásbol, csak azt felejtik el, hogy ez még csak az általános iskola....

2015. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja és hiába Bp. pl. Újpest és Soroksár is, ha kb. 2 óra út egymástól busszal, de kocsival is min. 1 óra, főleg a reggeli és a délutáni dugóban....
2015. okt. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hármas vagyok, igen, a hat éves választott tanárt. Nyilván utánanéztem az iskolának és az én szempontjaimnak is teljesen megfelelt. És maga az intézmény nekem egyáltalán nem idegen, mivel én is oda jártam. Ha esetleg valamelyikünknek nem felelt volna ez meg, arra az esetre volt B terv is.
2015. okt. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A körzetes suliba írattam,testnevelés-angol osztályba.

Itt megcsinálják a leckét délután,mert csak délelőtt van tanítás.

A másik (számítástechnika-angol) osztályba járt előtte 4 évig a tesó,az nem jött be.

Az egyik tanító néniről nem hallottam jót,de óriásit csalódtam pozitív értelemben.Nagyon kedves,már első nap reggel nevén szólította a gyereket,a szülőin tudta ki kinek az anyukája.Bármivel fordulhatok hozzá,maximálisan elégedett vagyok.

A másik tanító nénit ismerte a fiam a sulis nyári táborból,de már a bemutató órán meggyőzött,fiatal,kedves,tyúkanyó típus,de mégis szigorú.


A fiam szerencsére mindkettőt imádja,szeret tanulni,fegyelmezett,szófogadó,hamar barátkozó,így szerintem akárhova íratom,megtalálná a helyét.

Az alternatív sulikról nincs jó véleményem ...

2015. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!


Utolsó: miért, mit gondolsz az alternatív iskolákról és miért?

2015. okt. 12. 09:48
 10/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok

az egyik barátnőm kislánya jár waldorf suliba,sokat mesél róla,nekem olyan,mintha egy szekta lenne :)

nem nagyon tud meggyőzni :)

persze mindenkinek más a "normális ",egy dolog tetszik a waldorf rendszerben,hogy hagyják bármiben kibontakozni a gyerekeket,mert mindegyik különböző

2015. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!