Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mi a feladata egy napközis...

Mi a feladata egy napközis tanárnak házi feladatokat illetően?

Figyelt kérdés

A napközis gyerekek házi feladatát nem kellene minőségre is leellenőriznie a napközis tanárnak?

A gyerekem hazajön napköziből, és amikor eddig átnéztem vele itthon a házi feladatokat, ezt vettem észre:


Terjedelemre el van készítve, ott is van a napközis tanár "láttamozása", de sok benne a hiba.

A napközis tanárnak nem kellene leellenőriznie, hogy ne legyen benne hiba?


2015. okt. 24. 20:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Sokan csak mennyisegi ellenorzest vegeznek, minosegit nem, ezt tisztazni kell a tanitoval.
2015. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Némelyik tanító nem engedi, ha napközis tanár belejavítson. Csak azt kell ellenőriznie, h a gyerek megcsinálta-e.
2015. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
*hogy a
2015. okt. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem a házi feladat a gyerek dolga, ha nem jó, akkor az ő hibája, majd kiderül az órán. Legalább a tanár is látja, hogy mit nem értenek/tudnak a gyerekek. Ha kijavítja előre a szülő vagy a napközis tanár, akkor honnan tudná, ha valami nem megy a gyerekeknek?
2015. okt. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi lenne elméletileg a dolga, nálunk úgy van, ahogy nálatok is: a napközit vezető tanár (aki sokszor ugyanaz, aki az órát is tartja) csak láttamoz, nem ellenőriz.


Nekem akkor lett elegem, amikor az egyik színezős matek példánál, ami elég nehéz volt (logikai összefüggés alapján kellett volna eldönteni, mit milyen színre kell színezni), és hibátlanra megcsinálta a napköziben, megkérdeztem tőle, hogy erre hogyan jött rá (még soha nem csináltak hasonló példát). Erre azt válaszolta, hogy a tanárnéni felrajzolta a táblára, mit milyen színre kell színezni...


Azóta ha úgy jön össze és haza tudom vinni, hazaviszem és tanulunk inkább itthon.

2015. okt. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt a szokás, hogy ha mennyiségileg ellenőrizte, akkor láttamozott, ha minőségileg is, akkor alá is írta. Ebben az esetben zölddel volt a javítás,

Nem tudom, nálatok mi a helyzet, de a lányomnál volt, hogy 30 napközisre jutott egy tanítónéni. Nyilván nem tudta mind a 30 gyerek leckéjét minőségileg is javítani.

2015. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a háziírás sem kötelező. A tanár szerint az a napközi dolga, hogy a gyerek ne az utcán legyen...
2015. okt. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk látamozás sem volt de rendesen megcsinálták a házit ugyhogy le elenőrizte a tanár .
2015. okt. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Abban a csoportban 20-22 gyerek van napköziben.

De sok szakkör és fejlesztés egybeesik a napközi első két órájával. Így van, aki csak az utolsó napközis órán van ott. Ilyenkorra a házikat azok, akik végig ott vannak, már megírták, és nem figyel annyira arra, aki csak az utolsó órára tud bemenni napközibe.


Olyankor már szabad foglalkozás van. A gyerekem ezért nem egyszer nem csinált házi feladatot. A napközis tanárnak nem kellene jobban odafigyelnie erre is?

2015. okt. 25. 07:42
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a probléma. Aláírja de nem ellenőrzi le. Nem is volna gond ez, ha a tanitó néni nem üzente volna,hogy otthon ellenőrizzük le a gyerek házi feladatát,mert hiba szokott benne lenni, főleg a péntekiekbe :O

Ezen kicsit kiakadtam....szóval ott tölti az időt 4-ig és erre se képes a kedves napközis tanár :-(

A megtanulni valóról már nem is beszélek....

3. Osztályos a fiam.

2015. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!