Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha egy ilyen...

Mit tennétek, ha egy ilyen gyerek járna a gyermeketek osztályába?

Figyelt kérdés

Első osztályos a kisfiam.

Van egy kisebbségi származású osztálytársa, akivel egyfolytában gond van. Nagyon csúnyán beszél, fenyegeti a többieket, zavarja az órát, dühkitörései vannak, .... stb.

Az osztályfőnöknek már többen jeleztük a problémát (Ők is tudják/látják), sajnos tehetetlen. A gyerek kezelhetetlen, hiába jelzik az apukának a problémát, a helyzet változatlan marad. Kértek neki nevelési tanácsadót, semmi nem történt ez ügyben.

Mi szülők hová, kihez fordulhatunk az ügy rendezése érdekében?

Kérhetünk-e olyant, hogy a gyermekeink szellemi fejlődése és testi épsége érdekében távolítsák el az osztályból?


2015. dec. 12. 14:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
64%

Most egy pillanatra képzeld el, hogy a problémás gyerek a tied, és olvasd át a kérdést.


Az a baj, hogy túl egyszerűen, egy oldalról látod a dolgot.

A gyerek tanköteles? Igen.

A gyerek iskolaérett? Igen.

A gyerekről van papír, mely szerint nem integrálható? Ha a nevelési tanácsadó nem adott ki ilyet, akkor nincs. (oda egyébként a szülő engedélyével kerül bárki)

Ha tehetne bármit az iskola, hogy ne legyen ott az osztályban a gyerek, akkor megtette volna? Nyilvánvaló.


Szóval a helyzet bonyolultabb ennél: te a gyereked fejlődéséért aggódsz. De hova kerüljön ez a problémás gyerek, hogy aztán ha 15 év múlva szembejön veled az utcán, akkor ne kelljen a testi épségedért aggódnod? Ugyanis valahol ott kell lennie, nem lehet a szőnyeg alá söpörni, nem gondolni rá. Valahogy ebből a gyerekből is embert kell faragni, ha másért nem, mert rá vagyunk kötelezve. És nem lehet mindenkit speciális intézménybe küldeni, akivel valami gond van.


Hidd el, átlátom a problémát, hiszen tanár vagyok, sokkal súlyosabb osztályokat láttam már.

2015. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Az én lányom is elsős, és nálunk is van egy ilyen, én remélem, hogy megbukik ( nagy esély van rá), és akkor csak egy évet kell kihúznunk. Szemétség, de ez van.. Sajnos nem tehetünk mi semmit, kisváros, a 30 kilométeres körzetben nincsen olyan iskola, ahová a hátrányosabb helyzetű ( és nem a kisebbségre gondolok, betegség, stb..) járhatna.
2015. dec. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Megmondom Neked őszintén, hogy nem tudom és főképpen nem is akarom más szemszögből nézni a dolgokat!

Tűrhetetlen amit ez a gyerek művel. Megfenyegeti a másikat, hogy ha megmondja akkor elvágja a torkát, felgyújtja a házát. Már mondta azt is, hogy neki van otthon kése, elhozza az iskolába és akkor mindenki tőle fog félni. Ha szembesítve van mindent tagad. Most 8 éves, mi lesz 2-3 év múlva??? Tényleg rettegnem kell a gyermekemért ha reggel iskolába viszem?

Nekünk nincsenek jogaink?

2015. dec. 12. 15:19
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

"Nekünk nincsenek jogaink?"


- Az ilyen demagóg kérdések aligha viszik előrébb a helyzet megoldását (nyilvánvalóan vannak jogaid). Leírtam a tényeket. Az iskola tehet ezt-azt (gyermekvédelmi értesítése, állásfoglalás a szakvizsgálat szükségességével kapcsolatban), de közvetlenül nem hathatnak arra, hogy ott legyen az iskolában. Legfeljebb ideiglenesen lehet kivenni egy-egy foglalkozásra, de nagyobb mennyiségben a szülő engedélye kell, emellett munkaerőt is kíván.

Próbálkozni lehet, de ennyi. Mivel elég keveset írtál arról, meddig is jutott az ügy, ennél többet nem lehet mondani.

2015. dec. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
43%
Látom, válaszom csak 68%-ban hasznos. Gondolom, ki kellett volna egészítenem néhány trágár szóval, vagy hasonló. De igazából azt várom, aki 100%-osan hasznos választ ír.
2015. dec. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le, számomra minden válasz hasznos, mert tanulni, okulni lehet belőle.


Lehet demagóg a kérdés, de jogos. A gyerekem nyugalmát, testi épségét érzem veszélyben.

Az ügy még nem jutott el semeddig, eddig csak az osztályfőnök és az szm felé jeleztem a problémámat, januárban megyek az igazgatóhoz.

2015. dec. 12. 15:37
 7/19 anonim ***** válasza:
96%

Akkor mi lett a nevelési tanácsadóval? Ha a szülő nem viszi el, nem látja a szülői kötelességét, és emiatt lehet legfeljebb intézkedni (persze egy védelembe helyezésnél többet ne nagyon várj, illetve a gyámügy is túlterhelt).


Én nem ellened vagyok, csak annyit írtam le, hogy sokunk keze meg van kötve, és hogy mindez miért van így.

2015. dec. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem ellenem írsz.

Állítólag az oviból volt nevelési tanácsadóban, a suliba mégsem tudnak erről, nincs róla papír.

Most a tanítók kérték neki sürgősséggel már októberben, azóta sincs semmi.

Nagyon buta, nem tud semmit, nem ismeri a betűket, számokat, nem is akar csinálni semmit a rendbontáson kívül.

2015. dec. 12. 15:44
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy dolgot tehetsz, elviszed te a gyerekedet másik iskolába.

Ha a gyerek 8 éves korában ott tart, hogy terrorizálja a többieket, akkor ott a családi háttér sem éppen a legideálisabb. Egy ilyen család pedig nagy ívben tesz arra, hogy a te gyerekednek (vagy akár az övének) mi a legjobb.


Sajnos ez van. Te mint egy másik gyerek anyukája, nem hiszem, hogy kérhetsz bármit. Ha az iskolának lenne rá lehetősége, már biztosan eltávolította volna, gondolom nekik sem jó ez a helyzet.

2015. dec. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk volt ilyen. A lányomnak csak 2 évig volt az osztalytarsa, mert elkoltoztunk, de csak 6.osztályra jutott el oda a dolog, hogy szülők, igazgato, nevelési tanácsadó javaslatára és nyomásara a jegyző magantanulova tette
2015. dec. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!