Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Túl okos a gyerek! Mi a...

Túl okos a gyerek! Mi a megoldás, ha zavarja az órát és a tanító nem tud/akar vele mit kezdeni?

Figyelt kérdés

Kisfiam első osztályos, jóval a most tanultak előtt jár. A tanítónő nem ad neki való feladatot, csak abból többet, amit a többiek is csinálnak. Ő unatkozik, és sokszor zavarja az órát. Már beszéltem a tanítóval, hogy adjon neki nehezebb feladatokat, de sajnos ez eddig nem valósult meg, nem tudom miért.

Elgondolkodtam azon, hogy másik iskolába íratom, de nem igazán tudnánk kivitelezni, túl messze van.


2016. jan. 12. 13:00
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
26%
Ugrasszatok egy osztalyt.
2016. jan. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 A kérdező kommentje:
Az sem jó megoldás, mert a másodikban vannak olyan dolgok, amiket még nem tud.
2016. jan. 12. 13:06
 3/61 anonim ***** válasza:
81%

Meg kell tanítani a gyereknek a rendet a,fegyelmet!!

Hogy,ne,zavarja az orat es társait.

Attol hogy okos Super zseni meg nem kivetelesebb a tobbi tanulotol hogy o mindent megtehesen !!!

Tanisd neki illemet lattom abba nen olyan okos.

2016. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 anonim ***** válasza:
99%
Ha a tanár is megengedi, tegyél neki a táskába egy plussz szinezőt, munkafüzetet ami érdekli, és beszéld meg vele, hogy ha órán unatkozik vegye elő, és otthon kap valami jutalmat, ha azt megcsinálta. Vagy a tanár csak annyit mondjon neki, hogy vegye elő a saját munkafüzetét, és csinálja azt.
2016. jan. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 anonim ***** válasza:
98%

Én is azt mondom, hogy a fiadnak is változni kell.


A mi helyzetünk is ilyesmi volt az első hónapokban. A tanítónő minden nap panaszkodott a gyerekemre, hogy nem bír magával, ha kész a feladattal, feláll, járkál. Ezért mondtam én is neki, hogy legyen szigorúbb vele. Nehéz, mert én is ott dolgozom, nem vagyok tanár, de nap mint nap hallgathattam...


Ma már csak heti egy panasz van.

2016. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
96%
az unatkozás is nagyon rossz az iskolában, ahogy a túlterhelés is.. Próbálj még egyszer beszélni, hogy látjátok, hogy unatkozik és mi tévők legyetek, kérdezd meg a tanítót. Neki meg kell oldani ezt a problémát. Ugyanakkor az elsőben rengeteg mindent kell megtanulni még a "túl okosnak" is, amit eddig nem tudott. Egy osztályközösség más, mint az óvodai csoport...
2016. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
59%

egyrészt gratulálok a gyerekedhez (gondolom ezt vártad mikor kiírtad a kérdést..)

másrészt én is úgy gondolom, hogy amelyik tanár egy első osztályost nem tud megfegyelmezni 30 másik, figyelő és lelkes diák mellett, az nem való tanári pályára.

harmadrészt ott a Mountessori iskola, ha jól tudom erre való, bár én nem vagyok híve az ilyesminek..érdekes régen is voltak okosabb meg kevésbé okosabb diákok, egy osztályba jártak és boldogan éltek míg meg nem haltak. Csak manapság hirtelen divat fürkészni a gyerek képességeit, ha túl okos az a baj, ha túl hülye az a baj, ahelyett hogy kihasználnánk a tehetséget, rögtön utat keresünk arra, hogy hogyan tegyünk tönkre szerencsétlennek a gyerekkorát, azért mert valamiben épp előrébb vagy hátrébb van mint a többi. Sajnálom a gyermeked.

2016. jan. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 A kérdező kommentje:

Felvetettem már, hogy rakok neki én feladatokat, amik tudom hogy érdeklik. Ezt nem engedik meg.


Ő még csak egy 7 éves kisgyerek, akinek a figyelmét le kéne kötni, mert saját maga erre nem képes! Egy felnőtt is kiakadna, ha órákig azt kell hallgatnia, ami már a kiújján jön ki. És minden nap ugyanaz! A gyerek egyébként illedelmes, jól nevelt, ezt leszámítva nincs vele különösebb gond.

2016. jan. 12. 13:15
 9/61 anonim ***** válasza:
92%
erre az évre magántanuló is lehetne az iskolák biztosítanak erre lehetőséget helyben.
2016. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
100%
*általában magatartászavaros gyerekeknek kötelesek az intézmények magánoktatást nyújtani(legalább is nálunk így van általános sulikban!)
2016. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!