Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Melyik általános iskola a...

Melyik általános iskola a legjobb Budapesten?

Figyelt kérdés

Hova íratnátok az okos, érdeklődő gyereketeket?

Bármelyik kerület szóbajöhet, de fontos lenne, hogy jó legyen a társaság, a legjobb gimikbe tudjon onnan bejutni, jó legyen a nyelvoktatás. Az se hátrány, ha nem omladozik az iskola, bár ez még hagyján.

Köszi!



2016. febr. 16. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
2016. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%

Totál értelmetlen kérdés.

Budapesten van kb. 330 általános iskola.

Az egyik ebben jobb - a másik abban.

Mindegy a kerület?! Mondjuk Káposztásmegyerről hordanád Budafokra, ami autóval is kb. másfél óra?

Érdeklődő gyermek? Mi iránt érdeklődik? Humán- reál beállítottságú. A művészetek érdeklik, kreatív, vagy a természettudományok, netán a sport...?

Jó legyen a társaság? Milyen társaság, és mi az a "jó"? Az ideje 90%-át az osztálytársaival fogja tölteni - honnan lehetne tudni előre, hogy milyenek lesznek az osztálytársai?

2016. febr. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Ja, még egy: honnan veszed, hogy évek múlva a gyereked egyáltalán gimibe akar menni? vagy az nem számít, hogy ő mit szeretne?
2016. febr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

A gyerekeimé. Családias, barátságos, nem rohanós, nm versenyistálló. Nem a kerület elitje, de szép versenyeredményeik vannak.

Ja, az enyêmek is okosak, érdeklődők. :-)

2016. febr. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Ez még így kevés szempontnak. Reál, kéttannyelvű?

Szerintem nem érdemes az alsó tagozat kedvéért a város túlvégébe hordani, nincsenek akkora különbségek. A saját kerületed legjobbjába írasd, és ha kell, akkor majd felsőben átviszed máshová.

2016. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Egy nagycsoportos gyereknél még nem lehet megállapítani, hogy humán vagy reál beállítottságú. Több helyen érdeklődtem, fel lehet-e ezt mérni, de egyáltalán nem...

Nagyon ügyes a korosztályának való matematikai, logikai feladatokban, de a nyelvérzéke is nagyon jó. Imád olvasni, énekelni, sportolni: azaz igazi kisgyermek. :)


Nem szeretném negyedik után elvinni, ezért keresünk jó iskolát. Olyat, ami felsőben is jó. :) S azért bárhol, mert most készülünk eladni a lakást és oda fogunk költözni, ahol a gyerek iskolába jár. S ahova a kistesója is fog. Ez hosszútávú döntés.

2016. febr. 17. 13:18
 7/12 A kérdező kommentje:
A másodiknak üzenem, hogy nem értelmetlen a kérdés, max nem talál értő fülekre. Nekem nem mindegy, hova jár a gyerekem. S igen, számít, milyen lesz a gyerektársaság körülötte, mert napi 8-9 órát velük tölt majd és hatással lesznek egymásra. Nem számít a kerület, mert megoldjuk, igen, nem okoz gondot. A gyerek pedig dönthet, igen, de ne azon múljon az esélye egy jó gimihez, hogy útszéli, gyenge iskolába járattuk - kényelemből. Ez lenne a legkönnyebb.
2016. febr. 17. 13:21
 8/12 anonim ***** válasza:
Áldás
2016. febr. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég nehéz lenne ezt így megmondani, mert „kinek a pap, kinek a papné”, de nekem elsőre a Radnóti jutott eszembe. Ha odaviszed, egyenes útja van érettségiig, és a Radnóti elég jó gimnáziumnak számít.
2016. febr. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a Fazekas. Az enyém odajár. Én is ott érettségiztem. Pedig egy "útszéli" általánosba jártam vidéken.

Tudom, hogy a lehető legjobbat szeretnéd nyújtani neki, és tökéletes döntést hozni, de fogadd el, hogy nem lehet. Nincs olyan iskola, ami a legjobb. Az iskolaválasztás mindig kompromisszum, és mindig lutri. Lehet körülnézni az iskolák közt, kérdéseket feltenni más szülőknek, informálódni, nyílt napokra menni, iskolakóstoló programokon részt venni a kiszemelt iskolákban, versenyeredményeket és sorrendeket bogarászni, előnyöket és hátrányokat összevetni, szerencsés esetben tanítónénikkel is ismerkedni (nálunk pl. erre nem volt lehetőség, nem is tudtuk, hogy ki lesz), de mindig benne van a pakliban, hogy az adott iskola mégsem passzol majd a gyermeked személyiségéhez, nem érzi ott jól magát, netalán fel sem veszik, vagy két év múlva elmegy a tanítónéni, és egy hárpiát kapnak a gyerekek (a legjobb iskolákban is vannak nehezen szerethető tanárok), és még sorolhatnám, hány előre nem látható tényező játszik majd szerepet abban, hogy hosszútávon elégedett lehetsz-e az iskolával.

Én eredetileg egy kéttannyelvűbe akartam vinni a lányomat, mert nem tetszett, hogy a Fazkasban csak harmadiktól tanulnak nyelvet. Az sem tetszett, hogy messze van tőlünk, hogy nem ismerhetjük meg előre a tanítónéniket, és hogy olyan kicsi az udvara. Most mégis úgy érzem, bánnám, ha nem ide járna. Viszont azt is gondolom egyben, hogy van még jónéhány olyan iskola, amivel ugyanígy maximálisan elégedett volnék. Úgyhogy szerintem válassz egy egyszerűen csak jó iskolát. Legjobb különben sincs, csak sok másképpen jó. És közben bízz a gyermekedben. Azt írod, okos és érdeklődő. Akkor legyen bizalmad benne, hogy bárhová is jár, sikeres lesz.

2016. febr. 19. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!