Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Elsősöknél fontos, hogy...

Elsősöknél fontos, hogy milyen a két tanító néni vagy elég ha az egyik szimpatikus? /a másikat nem ismerjük/

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen megosztásban tanítanak. Kb fele-fele óraszám a megosztás vagy az egyik a fő tanító?
2016. márc. 24. 10:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Àltalàban van a tanàrnéni,meg a napközis tanàrné. A napközis tanàrni szokta a készségtantàrgyakat is tartani legtöbb esetben( ének,rajz,technika).


Szerintem az a fontosabb aki az "igazi" óràkon van velük( olvasàs,ìràs,matek). Hiszen tőle tanulnak végülis. Az hogy kivrl mennek ebédelni vagy kivel ìrjàk meg a hàzit délutàn(persze fontos ez is,mert ne egy idegbeteg hisztérika legyen vagy épp kiképző tiszt) nem annyira hangsúlyos.

2016. márc. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
* bocs, tanàrnéni
2016. márc. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Amikor én voltam alsós, nálunk így volt: az egyik tanította a matekot, környezetet, tesit, a másik a magyar tárgyakat (olvasás, írás) és a készségtargyakat. Kb. fele-fele arányban voltunk velük. Napköziben hol egyik, hol másik volt. Nálunk nem volt "fő" tanítónéni. Egyébként annak idején anyám egyik tanítónénit sem ismerte, meg az iskolát se. Annyi, hogy körzetileg oda tartoztunk.

Az enyém még nem iskolás, de előre kérdezek. Hogyan lehet megtudni hogy kik lesznek a tanító nénik és megismerni őket?

2016. márc. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A fiam elsős, nálunk most is ugyanúgy van minden ahogy a harmadik írta. Neki pedig a kérdésére válaszolva, a mi sulinkban minden évben vannak nyílt napok a leendő elsősöknek ahol meg lehet ismerni a tanító néniket. És egy szülői fórum is, ahol fel lehet tenni a felmerülő kérdéseket. Beiratkozásnál már a választott tanító nénihez/osztályhoz kellett menni beiratkozni.
2016. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3#

Keresd meg a sulit amelyik érdekel,mert ilyenkor vannak a nyìlt napok. Februàrtól àprilisig. Beülhetsz óràkra, körbevezetnek, beszélhetsz a leendő elsős tanàrnénikkel.

Minden suliban van ilyen. Ha lemaradtàl akkor az igazgatónàl lehet érdeklődni,hogy mikor lehetne megismerni a tanàrnéniket.


Amúgy nekünk is úgy volt a tanàrnéni felosztàs ahogy leìrtad,csak a kérdező a mostani àllapotokra kivàncsi. Tavaly tavasszal 5 sulit néztem meg,mindenhol ez volt amit leìrtam. Egyik a délelöttös+ főtantàrgyak,màsik a napközis+ készség.

Persze ettől lehet eltérés,de ismerősi körökben is ilyeneket tudok csak.

2016. márc. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vannak a napközis osztályok (délelőtt tanítás, délután napközi), ott a délelőtti tanítónéni a fontos szerintem. Vagy lehet napköziotthonos az osztály, ott egész nap vannak órák nagyobb szünetekkel, játékkal, akkor két egyenrangú tanítónő dolgozik együtt. Milyen osztályt néztetek?
2016. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Teljesen sulifüggő. Nálunk két közel egyenrangú van (az egyik magyart tanít, a másik matekot és a környezetet, a készségtárgyakon pedig osztoznak).

És nagyon is számított mindkettő személye. Sajnos amikor mi mentünk, akkor csak az egyik tanítót lehetett tudni, megismerni, a másik személye az utolsó pillanatban derült ki. És odaraktak egy teljesen ellentétes személyiségű tanítót, aki szöges ellentéte volt annak, akit választottunk. Volt is belőle gond... év végére a gyerekek többségénél pszichés problémák jelentkeztek, hiába volt jó a választott pedagógus, a másik rengeteg kárt okozott. (Elsős gyerekeknél megjelent az önbántalmazás, súlyos önértékelési zavarok - nálunk azért nem hatalmasodott el, mert az első aggasztó jeleknél rögtön vittem pszichológushoz a lányom, közel fél évig jártunk). Év végére sikerült elérni, hogy a problémás pedagógust eltávolították.

Szerencsére másodikra egy tündéri tanító nénit kaptunk helyette, és bizony nagyon fontos is lett, ugyanis az osztályfőnök váratlanul lebetegedett, több hónapig hiányzott, így a párja vitte egyedül az osztályt.

Egyébként nálunk 3-4 másik tanító is betanít az osztályba, készségtárgyakat, de az ő személyük nem sokat számít, mert csak egy-egy tárgyat tanítanak, max. heti két órában.

2016. márc. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha „iskolaotthonos” rendszer van, akkor elvileg nincs külön napközis tanító, hanem a két tanítónő között oszlik meg minden tevékenység. Pl. az egyik tartja a magyart, a rajzot, technikát, környezetet, a másik a matekot, tesit, nyelvtant – és délután felváltva vannak. Nálunk az első két évben egyikük kicsit kevesebb tantárgyat tanított, és többet volt délután, de később változott a helyzet.

Szerintem, ha már az egyikük jó fej, az óriási dolog! Másrészt azért nem gondolnám, hogy nagyon más a hozzáállásuk, ha már párban vannak (bár bevallom, nem tudom, mennyi beleszólásuk van a párok kialakításába…

2016. márc. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem elég, ha az egyik szimpatikus :) Kérdezd meg az igazgatóhelyettest (rendszerint emailben is lehet), hogy hogyan oszlanak meg a tantárgyak a nénik között. Vagy: menj be nyílt napra és megismerheted a tanító néniket. Szoktak lenni az iskolákban ovis foglalkozások, előkészítők, ezek kínálják a legjobb alkalmat az ismerkedésre.
2016. márc. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk ketten vannak.

Az egyik miatt írattam ebbe az osztályba a fiamat,a bemutató órán nagyon meggyőzött.

Nálunk az egyik tanítja a magyart,éneket,erkölcstant.

A másik a matekot,rajzot,technikát,környezetet.

Van még angol,néptánc és tesi órájuk,amiket más tanít.

A másik tanító nénit nagyon is ismertem,de akkorát csalódtam benne pozitívan,hogy erre nem is gondoltam.

2016. ápr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!