Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 9 éves kisfiúval érdemes...

9 éves kisfiúval érdemes Dragon Ball Z-t nézetni, hogy megszeresse a tesiórát és a kondizást?

Figyelt kérdés

A fiam elég mozgékony a szabadidejében (pl. vidéken szeret fára mászni stb.) viszont a suliban mindig valami kifogást keres, hogy ne kelljen tesiznie, nem szereti a szervezett gyakorlatokat és a gyúrást.


Van ez a Dragon Ball Z nevű rajzfilm. Tele van fantasy elemekkel, de kihangsúlyoza, hogy a rendszeres, kemény edzés meghozza a gyümölcsét. Én gyerekként néztem a TV-ben ezt a mesét és engem inspirált arra, hogy odafigyeljek tesi órán, eljárjak úszásra, konditerembe stb.


Szerintetek, ha nézetném a fiammal, kedvet kapna az edzésre? Mert most kicsit olyan, mint Son Gohan a DBZ elején :)



2016. márc. 31. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
55%

Én megkeresném au okàt hogy miért nem szereti a kötött szervezett tevéķenységet es azt mutatnàm be hofy az jo is tud lenni.

Pl tàncórákra beíratni

2016. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ezt nem is értem, hogy hogyan gondoltad... a suliban valószínűleg piszkálják vagy valami hasonló baja van, amiért nem akar tesizni ott, ha amúgy meg szereti a mozgást. és egy 9 évesnek nem kell "gyúrnia".
2016. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Semmilyen tévéműsort vagy mesefilmet nem 'nézetnék' egy gyerekkel se, inkább örülök, ha nem néz tévét. Én nem vettem észre, hogy lányomat az Eperke inspirálná a főzésre vagy a Micimackó a fára mászásra. Annál inkább a példamutatás. Ha esetleg együtt elmennétek sportolni, vagy olyan sportra járhatna, amire járnak a barátai is, annak sokkal több értelmét látnám.
2016. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Hát nézni meg csinálni nem egészen ugyanaz.


Én emlékszem mikor bejött ez a mese. Az elején valami kisfiú mászkált egy teknőssel vagy mivel, idáig jutottam, aztán megállapítottam, hogy egy oltári nagy baromság és többé nem is néztem. Az osztálytársaim persze meg voltak veszve érte, pedig már ha jól emlékszem felső tagozatosak voltunk.


Hát senkiből nem lett testépítő, de még lelkesebb sem lett senki a tesiórákon.


Szóval nem lehet tudni, ki hogyan értelmez, reagál dolgokra. Van akit motiválnak dolgok és van akit nem, vagy tök más motivál.


De a tesióra nem egyenlő a sporttal. Sőt, szerintem nem sokat ér. Lehet valami más sportot szeretne a fiad. Miért nem próbálod kipuhatolni, mihez lenne kedve, ha amúgy szeret mozogni? LeHet szívesen úszna, focizna, vagy csinálna küzdősportot. Ezeregy lehetőség van, a tesióra amolyan átmozgató általános dolog csak.


Gimiben már voltak nálunk ifi focisták, vízilabdások is. Nem mindegyik rajongott a tesiért, tekintve, hogy aki vízilabdázni szeret, nem biztos, hogy jól érzi magát saslengésben a korláton, és a kötélmászás sem feltétlen az erőssége.

2016. márc. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem attól kaphatna kedvet az edzésre, ha azt látná, hogy te rendszeresen, kedvvel sportolsz. Ne a Dragon Ball legyen neki a példa, hanem te.

Amúgy meg ne a kondizást akard megszerettetni vele, hanem a sokrétű, "praktikus" mozgásformákat, amitől nem szép, hanem használatra szánt izmai fejlődnek. Írtad, hogy szeret fára mászni - nem tudsz neki pl. falmászás vagy parkour-edzést találni? Persze ésszel, ennyi idős korban nagyon kell még vigyázni az ízületekre, de ha jó edzőt találsz, ebből profitálhatna.

Amúgy meg 9 évesen nem kell szervezett edzésekre járnia, ha nem akar. Járjatok kirándulni, úszni, sportoljatok együtt, tanítsd meg neki, hogyan kell normális fekvőtámaszt csinálni. Akármi, hogy ne érezze, hogy ez egy kínos kötelesség, hanem a mindennapi élet részének tekintse. Én is rühelltem teniszezni meg kézilabdázni a suliban, de ettől nem lettem couch potato.

2016. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is néztem és szerettem a Dragon Ballt, sportolni viszont egész életemben utáltam, ettől függetlenül :D
2016. márc. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem sem jó ötlet. Inkább menj el vele közösen sportolni, ha tényleg az a baj, hogy nem szereti a testnevelést, lehet, hogy kedvet kap hozzá.


De én is amondó vagyok, hogy szerintem valami más oka van.

Lehet, hogy a tanár személye a zavaró, vagy esetleg tényleg kicsúfolták valami miatt, amiben nem volt elég ügyes...stb.

Beszélgess vele sokat, hogy ki tudd deríteni az okot. Egyébként tényleg nincs szüksége egy 9 éves gyereknek a gyúrásra. Inkább vidd el uszodába, jót tesz a gerincének, fejleszti a mozgáskoordinációját...stb.

2016. márc. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
24%
Ha jót akarsz a fiadnak nem engeded, hogy tv-t nézzen sőt neked se kéne csak elbutitja az embert.
2016. márc. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem nem nézetném nem etől fogja megszeretni mozgást vagy a torna órát.
2016. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A Dragon Ball valamilyen szinten motiváló, de csak ettől nem fogja megszeretni. Találj ki neki egy hobbit, amit szeret. Nyilván mozgással kapcsoaltosat. Ha az motiválni fogja akkor a tesiórát is lazábban fogja venni.
2016. ápr. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!