Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti hogy oldjátok meg az...

Ti hogy oldjátok meg az iskolai szüneteket?

Figyelt kérdés
Főként most a nyári szünetre gondolok. Több, mint 2 hónap.Mert oviban még az a 4 hét csak megoldható, de akinek nincs nagyszülői segítség, az mit csinál? Nálunk vannak nagyszülők szerencsére, akik vállalják is, tehát nekem nincs ilyen problémám. Csak sokszor elgondolkozom, ha ők nem lennének, esélytelen lenne a helyzet. Egész nyárra, ha csak napközis táborról is van szó...rengeteg pénz.
2016. jún. 16. 15:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2016. jún. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt pár napban volt pár ilyen kérdés.

A válaszok: szabadság, nagyszülők, tábor, bébiszitter.

2016. jún. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi a testvéreimmel felváltva vagyunk velük.. 1 hétig egyik tesóm, 1 hétig másik, 1 hétig én. Aztán vannak a nagyszülők, vannak ovis napközis táborok, vannak sport táborok, vagy épp nyelvi táborok. Ezeken túl pedig bébiszitter, de erre még nem volt szükség.
2016. jún. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kérdező is írta, elég más az ovis szünet, mint az iskolai, ami majdnem 11 hét.

Nekem olyan szempontból mázlim van, hogy itthon dolgozom. Viszont hangsúlyoznom kell, hogy dolgozom, így felügyelni tudok, de játszani, programokat szervezni nem. A táborok jók lennének, de elég drágák (önkormányzatiba nem adnám a gyereket, ha nem muszáj), így csak párat tudunk finanszírozni, ha még nyaralni megyünk… Így elég sok olyan hét van, amikor nincs semmi program.

Az ismerősöket elnézve többféle verzió van: több anyuka nem dolgozik, így lemegy egész nyárra vidékre a gyerekekkel, aztán van, aki nagyszülőhöz küldi és táborba adja a gyereket.

Nem tudom, segítség nélkül, ha mindkét szülő napi 8 órában dolgozik valahol, hogyan lehet megoldani – talán tábor tábor hátán vagy valóban az önkormányzati, olcsó táborban vészeli át a nyarat a gyerek.

2016. jún. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy az oviban 4 hét a szünet, ennyi szabink kettőnknek még van.

Aztán ahogy az előző, én is dolgozhatok itthonról. De ha nem lehetne, akkor az iskolás gyerek itthon lenne egyedül, mit tudok tenni. Én is egyedül voltam már itthon ennyi idősen. Nálunk nagymama beteges, nem lehet rábízni, táborba megy, se augusztusban már egyáltalán semmit nem szerveznek.

Az az érdekes, hogy anyám simán megcsinálta, amikor meg én mondtam neki, hogyha nem lehetnék itthon, akkor egyedül lenne a gyerek, totál kiakadt. Engem nem féltett, de az unokát igen.

2016. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Itthon vanak,fél napot egyedül fiaim ,van napközis tábor oda szoktak menni a gyerekek.ott csak az ennivalot kell fizetni ,
2016. jún. 17. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért a napközis tábor nem annyira sok pénz. Csak a kajáért kell fizetni amiért a suliban is. Legalábbis nálunk. Amúgy apánál, nagyszülőknél és táborban lesz.
2016. jún. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, de nálunk a suliban 1 hét a napközis tábor. Azzal nem mentem sokra. A városban sok helyen szerveznek táborokat 15-20 e Ft, de akad 30-ért is. És augusztusban semmi.

Amúgy nem értem a kérdést, szerintem simán tudod te is, hogy hogy lehet megoldani. Ha nincs tábor/babysitter/nagymama/otthon dolgozási lehetőség, akkor sehogy. Akkor egyedül van otthon a gyerek.

2016. jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2 napot dolgozom 2 napot nem,amikor nem vagyok itthon,ők a sulis nyári napköziben vannak,heti 3 nap maximum.Onnan gyakran programokra viszik őket.Most 2 hétre mennek a nagyszülőkhöz,1 hétre megyünk a Balatonra nyaralni,aztán néha egyedül vannak itthon 1-1 napot.

Nálunk a nyári napközi csak az étkezés árával jár

2016. júl. 12. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akik írtátok a napközis tábort: ezt az iskola szervezi nálatok, vagy arra gondoltok, ahová a kerületi gyerekeket mindenfelől viszik, tehát az önkormányzati táborra?
2016. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!