Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit illik, mi a szokás a...

Mit illik, mi a szokás a tanító/tanár/óvónénik ajándékozásánál? Milyen alkalmakra adtok ti ajándékot? Egyénileg, vagy közösen?

Figyelt kérdés
Érdekelne minden tapasztalat, mert az egyik gyermekemnél kialakult rendszert furcsának találom, és nem tudom, hogy én vagyok elmaradva, vagy ezek a szokások általánosak.
2016. szept. 14. 07:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ev vegen van kozos ajandek, ez nalunk a pedagogusnapi. Ilyenkor mi egyenileg is viszunk egy csokor viragot.


Nonapon egy szal virag.


Nevnapon szinten, de volt, hogy melle vittunk csokit, kavet.


Kis telepules. 10 eve vagyunk kapcsolatban az ovival.

2016. szept. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sulinal ugyanez a helyzet. 1. voltam.
2016. szept. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ovis a kisfiam.

én ugyan nem értettem vele egyet, de több anyuka ragaszkodott a karácsonyi ajándékhoz. szerintem az családi ünnep, de ám legyen. nem szoktuk túlvariálni, 2-300 ft gyerekenként, ebből jut vmi jelképesre (kézműves szappan, kis dísz -lehetőleg fára akasztható, mert akkor nem porfogó, és jó eséllyel használatban marad sokáig, mécsestartó, stb) illetve a gyerekeknek enni-innivalóra, évzáró partizni :)


évzáró/pedagógus nap (kb ugyanakkor van) egyénileg 1-1 szál virág. persze van, aki ajándékcsomagot hoz... legyen az ő baja.

ballagás lesz idén, akkor gondolnék valami nagyobb közös ajándékot. de nem tudom, mit. valami egyedi, felejthetetlen kellene, és ne egy sokadik lom legyen a szekrény mélyén.

2016. szept. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi mindig magunk veszünk, a közösbe marhaságokat vesznek. Névnapra veszünk virágot meg valami minőségi csokit. Évvégén nagyobb összegű ajándékutalványokat kapnak és virágot.
2016. szept. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bölcsiben nem volt semmi közösködés, karácsonyra ill. búcsúzáskor adtunk valami apróságot. Óvodában már (nekem kicsit túl) lelkes szervezkedés volt, ők is karácsonykor és ballagáskor kaptak ajándékot - végül általában volt egy közös pakk, amihez vagy amibe mindenki annyit adhatott, amennyit gondolt, de lehetett egyénit is helyette vagy mellette vagy bele.
2016. szept. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

oviban és a suliban is kizárólag pedagógus napon kaptam valamit

ált cserepes növényt és normálisabb desszertet

ált csoportosan adtunk olyan 200-300.- volt fejenként

SZMK-sként nem preferálom ezeket és nem is szoktam mást javasolni


de mindig van szülő aki nyal a pedagógusoknak és minden szarra virágot csokit teát kávét stb. visz nekik, tegye ha olyanja van


mondjuk a legdurvább az volt mikor az oviban a másik csoport óvónéniknek és a dadusnak 3 napos wellnest fizettek a nyárra

2016. szept. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 klopusz ***** válasza:
100%

Nálunk nincs karácsonyi ajándékozás, csak pedagógus napi, az is közösen. Névnapra egy szál virág, de az is csak az osztályfőnöknek.

Én csak akkor adtam ajándékot, ha a csemetém "tovább lépett" (eljött az oviból, felső tagozatos lett, otthagyta az általánost), de csak annak a pedagógusnak, akiről úgy gondoltam, megérdemli.

2016. szept. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amint az eddigi válaszokból látszik, elég vegyes a kép, nagyban függ attól, milyen a közösség, akiknek a gyerekei együtt járnak valahová.

Alsóban év végén volt csak ajándékozás, az is közösen (kb. 1000 Ft/főre jött ki), általában vásárlási utalványt kaptak a tanítónők virággal. Persze nálunk is volt olyan, aki még magánszorgalomból hordta az óriási ajándékokat külön is – s bár nem voltam rajongója a tanítónőinknek, mellettük szóljon, hogy ennek ellenére pont olyan szemetek voltak a „különajándékos” gyerekekkel is, mint a többivel.

2016. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

(8. vagyok még)

Elfelejtettem írni, hogy egy másik osztályban ugyanebben a suliban viszont a tanítónőknek névnapot és születésnapot is tartottak a szülők, bár ilyenkor csak virággal, süteménnyel ünnepeltek.

2016. szept. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Nálunk születésnapra torta, pedagógusnap virág + csoki, névnapra virág, és még volt néhány egyéb ötlet is (karácsonyra pl.) És ahogy itt írták, persze azoktól az anyukáktól, akik napi szinten "nyalnak" a tanárnéniknek olyan szinten, hogy nem lehet kérdezni tőlük semmit, mert iskola után meglepik őket vagy hatan, és pletyka és egyéb nyalánkságok. (persze, ha nagyon égetően fontos, akkor közbeszólok, de pl. csak szimplán, hogy kell e valamire jobban ügyelnem a gyerekkel kapcsolatban, már meg sem próbálom)
2016. szept. 14. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!