Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti átirattátok volna másik...

Ti átirattátok volna másik csoportba?

Figyelt kérdés
A lányom 8 éves.Ausztriában jár iskolában.Az osztályfőnöke magyar.Aminek kezdetben örültünk nagyon.Most 2dik osztályos és a tavalyi évet végig panaszkodta hogy a tanárja negativan megkülömböztetia többiektől.Odáig fajult hogy a fiam tanáraival és beszél és érdeklődik utánnunk.A lányom könyörgöt rakassam át másik osztályba.Kicsit pár hetet vártam vele és mivel a véleménye nem változott átrakattam.Hétfőn kezd az új csoportba.Péntek reggel a tanár nem búcsúztatta hanem teljessen megrémítette.Kivitte a folyosóra és olyan dolgokat mondott neki higy az új osztályba senkisem ismer.Senkisem szeret nincs ott barátnőd egyedül leszel.Amikor sirt már akkor azt mondta neki jól van ne sirj ez anyád hibája.A kislány összetört lelkileg...
2016. nov. 12. 05:09
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Igen, átírattam volna és a történtek fényében beszélnék a felettesével is.
2016. nov. 12. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Hétfőn úgy megyünk az új csoportba hogy a gyerekeknek kis ajandék maffionokat viszünk.Remélem így könnyebb leszneki a beilleszkedés.A lelkébe taposott a lányomnak.Nem is értem magyar a magyarral hogy tehet ilyet.Plussz ő 40 feleti a lányom meg 8 éves.Egésznap az iskolába remegve irt.Sirdogált...Még itthon is..:(((
2016. nov. 12. 07:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Te normális vagy??? Azonnal igazgató! Nem ide kell írni, hanem panaszt tenni! Elég volt az ilyen lelketlen pedagógus utánzatokból!
2016. nov. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Sajnálom szegény kislányt. Én is beszélnék a feletesével. Az ilyen ne tanítson. Remélem nem marad sokáig a pályán. Sok sikert az új közöségben. Drukkolok🙃🙃🙃🙃🙃🙃
2016. nov. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez pénteken,tehát tegnap volt.És a kislányt előbb megakartam nyugtatni.Mikor megnyugodott akkor mesélte el érthetően higy mi történt.A férjem felhívta az iskolát hogy termint kérjen az igazgatónőnél de már nwm volt bennt.Hétfőn ha viszem a kislányt először az új csoportbe megyünk.Beszélünk a tanárnőjével(új)Utánna megkeresem az igazgatónőt.De első most a kislány...Annyi mindent tett ez az asszony hogy leirni sem tudom.Rémálom!!!
2016. nov. 12. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy átírattam volna.


A baj az, hogy ez pszichológiailag teljesen megérthető dolog, és semmi köze nincs ahhoz, hogy magyar-e vagy sem.


Volt ilyen olyan gyerekekkel is, akiket -mert kis falu volt- kénytelen volt a saját anyukája tanítani.

Van ilyen olyan multikulti országokban is, ahol a tanítónő más rasszhoz tartozik, mint a gyerek, aki panaszkodik.


Nem akart a tanítónő mást, mint hogy ne lehessen rá azt mondani, hogy a "sajátjával" kivételez, és ezért "ellenkivételezett".

Olyan ez, mint a kontraszelekció.


A másik dolog, amit hadd mondjak még. Vigyázni kell, hogy mit hiszünk el a gyereknek. Mert igen okosak, és lehet, hogy azért, hogy elérjék, pontosan tudják, hogy a szülőnek milyen húrján játsszanak. Komolyan.

A tanítónővel is lehet majd később beszélgetni, hogy kiderüljön, mi történt igazából. Ha érdeklődött utánatok, oka lehetett, lehet, hogy nem beszélgettetek vele, és azt hiányolta. Látott valamit a gyereken, amivel problémája volt.

Hosszú távon esetleg nem volt jó megoldás az átíratás. Főleg, hogy azonos anyanyelvű volt a tanítónő. Majd kiderül.

2016. nov. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon jól döntöttünk,hogy átirattam.Az újosztályban sokkal jobban érzi magát.A magyar tanárnőnénél minden reggel hasfájással ment iskolába.Gyakran sírt húzta az időt reggel.Ez most megszűnt.Az utolsó hozzászolónak irnám hogy sajna mi nem tudunk beszélni a tanárnővel.Az osztályhoz nem engednek fel.A tanár meg nem jön le.Ha megyünk a gyerekekért kijelőlt helyen kell várnunk.3 havonta van szülői,mindegyiken ott voltunk.Ha bármiről akart volna beszélni velem akkor álltam volna rendelkezésére.
2016. nov. 29. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!