Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennétek, ha 8 éves...

Mit tennétek, ha 8 éves fiatokat pofonnal, veréssel fenyegetné a tanítónő?

Figyelt kérdés

Nem egyszer és nem is kétszer fordult elő, már több szülő is jelezte nekem, hogy a gyereke otthon mondta, hogy a fiammal torka szakadtából üvöltött a tanítónő és fenyegette.

A gyerekem egy örökmozgó, állandóan nyerni akaró, dinamikus kiskölyök, aki kimondja amit gondol. Tudom, hogy rossz a magatartása, de ez szerintem túlzás.

Ti hogy gondoljátok, mit tennétek?


2016. dec. 26. 21:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/92 anonim ***** válasza:
79%
Az én fiam is ilyen, és nem vagyok büszke a viselkedésére. Én igyekszem nevelni, hogy ne a pedagógus szívjon.
2016. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/92 A kérdező kommentje:
Én is igyekszem, itthon nincs is annyi és olyan gond, mint a suliban. Ott katasztrófa a viselkedése, de én úgy gondolom, ez akkor sem megengedhető. Rosszul gondolom?
2016. dec. 26. 21:24
 3/92 anonim ***** válasza:
87%
Nálam is szokott elszakadni a cérna, pedig saját gyerek. Nem gondolom, hogy valaki szuperember,csak azért mert pedagógus. Ha én nem bírom sokszor a saját gyerekem viselkedését, akkor mástól miért várjam el?
2016. dec. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/92 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem tudod megnevelni,, hogy az iskolában rendesen viselkedjen, akkor csak jót tenne neki, ha kapna egy pofont!
2016. dec. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/92 A kérdező kommentje:
És téged abszolút nem zavarna, ha egy pedagógus, aki a gyerekek tanítását tűzte ki életcéljául, így beszél, viselkedik a gyerekeddel? A fiam már fél tőle.
2016. dec. 26. 21:41
 6/92 anonim ***** válasza:
30%
Akármilyen is egy gyerek viselkedése, akkor sem szabad hogy a pedagógus kezet emeljen egy gyerekre, még csak szóban sem. Én a helyedben az igazgatóhoz fordulnék.
2016. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/92 anonim ***** válasza:
36%

Ha marad nyoma, akkor látlelet, feljelentés.

Egyébként meg - bármennyire is rossz a gyerek - a pedagógusnak nincs joga bántalmazni. Aki nem bírja a "rossz" gyereket, ne válasszon ilyen foglalkozást.

Ettől függetlenül nektek is kéne tenni valamit a gyerekkel, lekötni a fölös energiáit pl. a karate állítólag nagyon jó, mert türelemre és tiszteletre is tanít, amellett, hogy lefárasztja a gyereket, esetleg zeneóra, amire sokat kell gyakorolni hangszeren. Rosszabb esetben gyermekpszichológus vagy nevelési tanácsadó.

Az ilyen rossznak titult, de egyébként nem rossz gyerekek nagyon hamar elhiszik, hogy tényleg rosszak, és utána már igyekeznek tényleg rosszak lenni magatartásban és tanulásban is. Onnan meg már nehéz visszajönni.

2016. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/92 anonim ***** válasza:
29%

Pontosan miket csinál? Mert ha pl. ő bántja a többi gyereket, akkor jogos a tanítónő reakciója, ezt muszáj megakadályozni.

De ha csak annyi, hogy sokat mozog meg beszélget, akkor megmondanám neki, hogy azért ilyenekkel ne fenyegesse, mert nem akkora bűn az. Ja, és megpróbálnék beszélni a gyerekkel is, hogy beszéltem a tanítónővel, hogy ne fenyegesse, de ő is viselkedjen normálisan.

2016. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/92 anonim ***** válasza:
88%
Szünet előtt, mikor mentem a fiamért, akkor szegény pedagógus azt merte mondani, hogy aznap nagyon nehéz volt vele és felsorolta miket tett. Én pedig bocsánatot kértem tőle, és el szoktam mondani, hogy én hogy próbálom ezeket a helyzeteket megoldani. Jó közöttünk a kommunikáció. Pont azért, hogy ne érezze azt, hogy tehetetlen, hab tudja, hogy én, mint szülő, nem ítélem el, hanem vele együtt igyekszem javítani a fiamon.
2016. dec. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/92 A kérdező kommentje:
Ha megütné, akkor az lenne az utolsó cselekedete a suliban, mert addig mennék, amíg ki nem rúgnák!!!
2016. dec. 26. 21:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!