Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mesélnétek kicsit a magyarorsz...

Mesélnétek kicsit a magyarországi iskolákról?

Figyelt kérdés
Én romániai vagyok és lenne pár kérdésem :) Magyarországon vannak szakok? Itt van matek-infó, biokémia vagy humán szak, ezek közül lehet választani. A tankönyveket nem kell megvenni, Magyarországban a gimiben meg kell? Milyen felmérők/dolgozatok vannak? Meséljétek bármit az ottani oktatásról, kíváncsi vagyok :))

2016. dec. 27. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Tizedikes gimnazista vagyok, szóval tudok egy pár dolgot.

Szakok vannak, sőt szakiskolák is vannak. Én egy közepes gimnáziumban vagyok, humán szakon.

Tankönyveket meg kell venni kivéve ha nagycsaládosok vagytok illetve különleges ellátásvan részesültök és akkor ingyen kapjátok.

Dogák, felelések vannak. Kicsi dolgozatok és témazárók is vannak.

Remélem segítettem :)

2016. dec. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) igen, segítettél.
2016. dec. 27. 20:29
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Tankönyveket meg lehet vásárolni vagy könyvtárból ki lehet kölcsönözni. Hátrányos helyzetűek/nagy családosok igénylés esetén ingyen tankönyvellátásban részesülnek.

Vannak szakközépiskolák, gimik (ált itt vannak tagozatok) de a későbbiekben okj képzésen is részt lehet venni.

Röpdogák, szóbeli felelések, témazárók vannak, de gondolom suli válogatja mik vannak még.

Az osztályzat ötig van (ötös-jeles, négyes-jó, hármas-közepes, kettes-elégséges, egyes-elégtelen).

11-es vagyok, és a diákság túl van terhelve. Túl nagy a tananyag, kevés az idő rá. Gondok vannak az oktatási rendszerrel.

2016. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi :)) és sok erőt a tananyaghoz 💪
2016. dec. 29. 06:56
 5/7 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy hat éves kortól kell suliba menni? Én meg hét évesen kezdtem a sulit, de már a kisebbek hat éves kortól. Továbbá van step by step osztály (a gyerekek 4-ig maradnak és a suliban csinálnak meg minden házit, 1-4-es osztályoknál van csak)? Ohh és milyen szünetek vannak? Nálunk az őszi szünet csak az 1-4-es osztályoknál van.
2016. dec. 30. 07:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Van aki hat, van aki hét évesen, sőt előfordul hogy egyébb okok miatt nyolc évesen kezdik a sulit.

Van nyári, őszi, téli, tavaszi szünet mindenkinek. Illetve középiskolásoknak érettségi szünet (az érettségizőknek ez nyilván nincs) amikor a tantermeket az érettségire használják fel, iskolánként változó, általában 3-4 nap.

Délutáni napközi van 1-4.osztályig, 5-8.osztályig pedig tanulószoba van, ahol házit írnak és bent vannak 4-ig. A tanulószoba nem kötelező. Ha 6 vagy 8 osztályos gimnáziumban vagy, ott már nincs tanulószoba.

2016. dec. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

6-7 (esetleg 8) évesen mennek a gyerekek általános iskolába. Itt ugye 8 osztály van, majd továbbmennek középiskolába, ahol 4 osztályt kell elvégezni.

A középiskola lehet szakközépiskola, ahol valamilyen szakmához szükséges ismereteket tanulnak (pl. közgazdaság, kereskedelem, műszaki dolgok).Ha nem kapcsolódik egy tantárgy az adott szakmához, akkor azt minimálisan tanítják, de természetesen az itt tanulók is leérettségiznek, nekik is lesz egy általános műveltségük. Általában azok jönnek ide, akikben nagymértékben körvonalazódott, hogy mivel szeretnének foglalkozni a jövőben.

A középiskola másik típusa a gimnázium, ami minden tantárgyat részletesen tanít, így a tanulók menet közben döntik el, hogy melyik tantárgyat szeretik a legjobban, mivel szeretnének foglalkozni. A legtöbb gimnázium egyetemre készíti fel a gyerekeket.

Vannak 4 osztályos gimnáziumok, ahová általános iskola után mennek, 9-12. osztályokat végzik el. Vannak 6 osztályos gimnáziumok, ahová 7-12.osztályba járnak a gyerekek és vannak 8 osztályos gimnáziumok, ahová 5-12. osztályba járnak.

A gimnáziumokban tudsz szakot választani pl matek-fizika szak, vagy magyar szak, de vannak olyan gimik is, ahol nincsen ilyen. A szakod tárgyait 9-10. osztályban magasabb óraszámban tanulod, majd felveheted őket fakultációban.

A fakultáció (nem tudom, hogy nálatok van-e) 11-12. osztályban van, szintén magasabb óraszámban tanulod a választott tárgyad/tárgyaid, az érettségire (általában az emelt szintű érettségire) készít fel.

A középiskola végén érettségizel. Vannak kötelező tárgyak: matek, magyar, töri. Ezekhez kell még választanod egy idegennyelvet és egy plusz tantárgyat (pl biológiát). Az érettségi két szintű: van közép és emelt szintű érettségi is.


A tankönyveket meg kell venni, kivéve, ha nagycsaládos, rászoruló vagy.


Vannak szóbeli feleletek órak elején (kb 5-10 percesek), röpdolgozatok (szintén kb 5-10 percesek), vannak előre bejelentett kis dolgozatok (kb 10-15 percesek), vannak témazárók (45 percesek).


Én 10.-es vagyok egy erős gimnázium 8 osztályos képzésében, szakom nincsen, fakultációnak biológiát és kémiát fogok választani.

Egyetértek az egyik előttem szólóval, nagyon le vannak terhelve a diákok, túl sok a tanulnivaló, túl nagy a követelmény, túl kevés az idő. A tanároknak le kell adják a tananyagot a tanmenet szerint, de nem tudják, mert annyi dolog van. Ha pedig megpróbálják akkor csak tömény diktálás, semmi érdeklődésfelkeltés, megszerettetés.

2017. jan. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!