Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 5. osztályban mivel kell több...

5. osztályban mivel kell több cucc mint 4. -ben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt olyanra, hogy pl körző ilyesmi.

A füzetekből A4-es kell, vagy kis alakú stb.

Olvastam a neten, nagyon szupi hogy egy csomó suli feltette. Csak ahogy én előre hallottam a miénkben nem lehet majd könnyen infót szerezni mi kell. Volt tán olyan osztály hogy úgy találgattak a szülők.

Mondjuk én biztos addig fogom zaklatni a leendő tanárt, ha egy mód van rá, amíg el nem árulja. Hiszen a mai világban ne vegyek már felesleges dolgokat. Nem?


Amúgy körző, vonalzó készlet, szögmérő ilyenek már vannak.

Mi lehet még a negyedikhez képest plusz?

Toll is van, már használják.


Tudom még kicsit korai, de mindig annyi kiadás ez a sulikezdés, hogy már most gondolkodok rajta, hogy menet közben meg-megveszek ezt azt, és akkor nem lesz annyi egyszerre. Ez jó ötlet? Ilyen tartósabb dolgokra gondolok, ceruza készlet, egy-egy füzet, radír, toll, ceruza grafit, ilyesmik.


2017. febr. 13. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Én akkor vettem komolyabb német szótárt, számológépet

Tus tintát, tus tollat

Komolyabb nagyfiús nike táskát is előre megvettem

2017. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez a szótár, meg komolyabb számológép jó ötlet! Még az nincs!
2017. febr. 13. 22:48
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várok még!
2017. febr. 13. 22:48
 4/8 anonim válasza:
Vegyél egy leckefüzetet, hogy a házikat ne felejtsd el. És egy unalomfüzetet, ha unatkozol akkor rajzolj bele meg ilyesmi.
2017. febr. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Füzet biztosan több kell, mint 4.-ben, hiszen többféle óráik lesznek, sőt nagy valószínűséggel dolgozatfüzetet is szednem be év elején.


A többivel én várnék, nehogy feleslegeset vegyek. Minden iskola más, mást kérnek (sőt, sokszor tanárfüggő, nem tantárgyfüggő), valahol nem kell 5.-ben tustinta, valahol igen, gyurma, vízfesték sem kell feltétlenül, lehet, hogy épp temperát kérnek, de többféle színűt. Mi van, ha te megveszed a 12-es vízfestéket és a 6-os temperát, és pont fordítva kérik majd?

Júniusban szerintem értesítenek, mi kell, akkor is lesz még 3 hónapod a vásárlásra. Ha addig is szeretnél venni valamit, max füzet, ceruza, füzetborító, stb.

2017. febr. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen füzet, ceruza, füzetborító jó ötlet. Meg még gondoltam neylonra, arra a drágábbra. Abból kell több, de nekem nagyon bevált, nem gyűrődik a könyv, füzet. Igaz drágább de így részletekbe beszerezve nem olyan megterhelő. Meg kicsit macerás a könyv, füzet beborítása, de megéri.

Vonalas füzet hányas számú kell? Mert elbizonytalanodtam ezt illetően.

Mintás füzetborítón is gondolkodom, de lehet azt még nem kéne, nehogy aztán más tetszen akkor.

Ceruzából pedig vagy hármat biztos veszek, mert az fogy mint a cukor. Grafitból a Faber Castel vált be, tuti 5. osztályban is azt fogjuk használni, de az sem olcsó, mindig egy-egy és máris kész a sulikezdésre vagy 6db legalább.

Még ha van valakinek ötlete szívesen várom!

Az eddigieket nagyon köszönöm.

Engem komolyan foglalkoztat most, bár lehet ez másnak furcsa. De most ez van.

2017. febr. 16. 20:25
 7/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy állítólag nem tájékoztatják megfelelően a szülőket, hogy pontosan mi kell. Ezért gondoltam, hogy szűkítem a kört, mi az ami tuti és mi az ami változhat.

Ami tuti beszerzem most, ami nem esetleg szerzek be valamit amit eddig, valószínű nagyobb kiszerelést és akkor így telik majd rá. A nagyobba tuti van annyi mint a kicsibe.

Vagy nem tudom hogyan gondolkodjam, de most így gondolom egyenlőre.

2017. febr. 16. 20:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Ötödikben nem nézik már a ceruzát örülnek ha van a gyereknek.

Ami biztos kell színes ceruza 12 színű, körző, vonalzó. Graffit min 6db, toll kék színű 2db, radír

Füzetett ne most vedd meg.

Tesi cucc, menő tornazsákkal :)

Fiamék minden második technika órán főztek, felváltva a lányokkal. Oda mindig kellett valamit vinni.

Rajz órára 3000ft kellett év elején fizetni, abban volt minden ami kellett nekik.

2017. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!