Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg átlagos dolognak...

Tényleg átlagos dolognak számít eleve évvesztes gyereket visszatartani az iskolától?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyunk. A Fiam novemberben töltötte 6. életévét, magánóvodàba jàr jelenleg. Számunkra nem volt kérdés, hogy szeptemberben iskolába megy. Az iskolaerettsegi teszteken nagyon jól teljesít, a képességeivel minden rendben. Az óvónénik szerint szociálisan érzékeny, s rosszul viseli a kudarcot. Rettenetesen válogatós, ezért alig eszi meg az ebédet. 116 cm és 20 kg, de várható volt, a szülei sem magasak. Fogváltás még nem kezdődött meg.

Mi ezeket értjük, de amit látunk az az, hogy unatkozik az oviban, iskolába szeretne járni, ráadásul nem is érzi magát sajnos olyan jól ebben az oviban. Szerintünk pont ez a váltás kellene neki, új közeg, kihívások, stb.

Szerintünk túl van bonyolítva az egész, ráadásul még van fél év, addig csomót fejlődhet. Nála mindig minden fejlődés hirtelen, ugrásszerűen történt, amióta megszületett. Elég szélsőséges kisfiú amúgy, tud lenni ilyen is, olyan is.

De biztos, hogy a plusz egy év ovi segítene?


Ha tavaszi lenne, akkor oké, de novemberi gyereket visszatartani szerintem elég extrém, miközben számol papíron is, szavakat le tud írni, stb. Ha marad, majdnem 8 évesen menne iskolába, EU-t túlzásnak tartjuk.


Köszönöm a tanácsokat!


2017. febr. 17. 22:23
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Nem az EU-t tartjuk túlzásnak, hanem ezt.:)
2017. febr. 17. 22:25
 2/29 anonim ***** válasza:
30%

Ezek alapján nem biztos, hogy iskolába küldeném.

Ha lehetne választani és megoldható mehetne iskolába de ne legyen napközis.

2017. febr. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Nem értem, ha az iskolaérettségi vizsgálaton jól szerepelt, akkor most mit javasolnak? mert annak a vizsgálatnak a szociális érzék is része. mmost javasolják, vagy nem az óvónők? ha kétségük van, akkor a szakértői bizottsághoz irányítottak volna. Szerintem ha ilyen jó képességű, akkor mennie kéne, az oviban sokat fejlődni nem fog.

Sok lesz a korkülönbség az osztálytársakkal, akik között lesz jócskán 7 év alatti is.

2017. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Azt javasolják, hogy ne menjen. Először novemberben mérték fel, akkor elmondták, hogy ne menjen, mert bár jól teljesített a felmérésen, akkor sem tartják érettnek. Azt mondták, hogy feleslegesnek tartják nevelési tanácsadóba kuldeni, mert ott is alkalmasnak fogják találni. Jó benyomást kelt ilyen szituációkban. De a problémák a hétköznapokban, csoportban mutatkoznak meg az óvónők szerint. Azt mondták, hogy mi döntünk, ők csak javaslatot tesznek. Mi úgy döntöttünk , menjen. Három hete felmérték megint, eredmény megint nagyon jó, ennek ellenére a hétköznapokban megmutatkozó állítólagos testi-lelki értetlenségek miatt le akarnak minket beszélni az iskoláról most az utolsó pillanatban.
2017. febr. 17. 22:50
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy szociálisan érzékeny és rosszul viseli a kudarcot, egy év múlva sem fog változni. Magától legalábbis tuti nem. Én megkérdezném az óvónéniktől, hogy tudják-e ezeket a területeket specifikusan fejleszteni az óvodában, van-e hozzá szakemberük, tartanak-e ilyen típusú foglalkozást.

Mert ha nem, akkor miért tartanánk vissza?

(Az én lányom Asperger-szindrómás, hasonló gondokkal küzdött, de ment suliba 6 évesen, de kapott fejlesztést és hordtam pszichológushoz a fenti nehézségek miatt. Ettől változott a helyzet érdemben.)

2017. febr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
50%
Ja és az én lányom is rettenetesen válogatós az Aspegere miatt, mi viszünk be neki ebédet, amit meg tud melegíteni mikróban. Nálunk szerencsére ez megoldható.
2017. febr. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
28%
Csak Magyarországon számít annak, ami elég szomorú. Kislányunk 5,6 évesen fogja kezdeni a sulit. Jól teljesít, fegyelmezett, oviban már unatkozik. Ezek alapján nem is kérdéses számunkra. Egy muja gyerek 2-3 év múlva is az lesz. Nem érdemes ezért 8 évesen elsőbe járatni és szivatni 20 évesen érettségivel.
2017. febr. 18. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
Amiket olvasok, biztos gyakori, de hogy legtöbb esetben baromság, az tuti. Nem értem az óvónőket. Biztos nem tartanám vissza ilyen helyzetben.
2017. febr. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
64%
Ez egyáltalán nem jellemző. A nyári gyerekeket egyértelműen visszatartják, szinte mindenki, sőt a legtöbb tavaszit is, de a télieket nem. Egy ilyet ismerek (októberi), de ott komoly probléma van a gyerekkel.
2017. febr. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%
Őt nálunk az oviba sem tartanák vissza mert már tavaly betöltöte a 6.évét tehát szeptembertöl nyugodtan mehet suliba majdnem 7 éves lesz enél tovább minek maradjon oviba ?
2017. febr. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!