Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen tapasztalata van, aki...

Milyen tapasztalata van, aki nem körzetes iskolába íratta be a gyermekét? Várólistára került vagy egyből felvették/elutasították?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy másik városban van az iskola, és a munkahelyem is ott van. Egyszer olvastam, mikor még az oviba iratkoztunk, hogy a munkahely, ha az adott körzetbe tartozik, akkor fel kell vegyék. Ennek az iskolának és a jelenlegi ovinknak is ugyanaz a fenntartója, mert egyházi mindkettő. Remélem ez is számíthat valamit.
2017. febr. 19. 16:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Általános iskolánál nincs várólista, hanem van egy országosan egységes beiratkozási időpont (két nap szokott lenni) és akkor kötelező EGY iskolába beíratni a gyereket (tehát nincs sorrend, hogy ha ide nem, akkor majd oda, mint a középiskolánál, hanem csak egy iskolába iratkoztok be).


Ha nem körzetesbe jelentkeztek, akkor az első lépés, hogy a körzetes iskolából ki kell kérni a beiratkozási dokumentációt és jelezni kell, hogy nem oda fogtok beiratkozni. Azzal a papírral kell átmenni a kiszemelt iskolába, ott végigcsinálni a beiratkozási procedúrát. Utána viszonylag rövid időn belül értesítenek, hogy felvették-e a gyereket, vagy sem. Ha nem, akkor lehet keresni másik iskolát, ahova még felveszik, vagy lehet menni automatikusan a körzetesbe, oda viszont kötelező felvenni.


Hogy az egyes iskolák mi alapján döntenek, hogy felveszik-e a nem körzetes gyerekeket, az teljesen egyedi. Nálunk elmondták ezeket a szempontokat: egyértelműen előnyt élveznek a körzetesek, őket kötelező felvenni. Ez után csak a maradék helyeket tudják betölteni, a következő sorrendben: körzeten kívüli, de környéken lakók; utána mindenki más. Mindkét csoporton belül előnyt élveztek azok, akiknek oda járt a testvérük, ott tanított valamelyik szülőjük. Kiemelt prioritással kezelték az SNI-s gyereket, akinek a szakértői bizottság jelölte ki az adott iskolát, befogadó nyilatkozat alapján (nálunk ez volt, tehát a lányom rögtön a körzetes gyerekek után következett a sorban, első helyen).

Számít, hogy a fenntartó hány osztály indítását engedélyez, de ez csak a beiratkozás után derül ki. Nálunk végül is 3 osztályt indítottak, mindenkit fel tudtak venni, aki jelentkezett.

Hogy nálatok számít-e, hogy ugyanaz a fenntartó, az az iskola felvételi szabályaitól függ. Szerintem kérdezz rá az iskolában, hogy mik a prioritások az elbírálásnál, ez elvileg nem titkos, nálunk legalábbis teljesen nyíltan kezelték.

(Nálunk például a munkahely nem számított. Ja és a fiktív lakcímet is vizsgálták, tehát ha valaki látványosan egy héttel az iskolai beiratkozás előtt "költözött" az iskola körzetébe, az számíthatott ellenőrzésre.)

2017. febr. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Pesten minden iskola kliké,igy multkor mondták hogy beíratkozhatsz nem körzetesbe is,és megprobálják mindenkit oda felveni ahová szeretnék ,de elsökörben a körzetes kell felveni,utána akinek tesoja oda jár,szülöje ott dolgozik,viszont az is számit mennyire szeretnél oda járni tehát minden nyiltnapra elkell menni ovis foglalkoztatora hogyha nagyon oda szeretnéd járatni aba a kiszemelt suliba.

Illetve tudni kell mennyire népszerü az adott suli mennyire nehéz vagy könnyü oda nem körzetesként bejutni,és nálunk már azt is lehetet tudni hány osztályt inditanak hány gyereket vehetnek fel egy egy suliba .max.

2017. febr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nem a körzetes suliba jár a lányom, de nem is a munkahelyem szerintibe. Olyat választottunk, ami otthonhoz viszonylag közel van, de jobb, mint a körzetes (jobbnak tűnik jelenleg, mondjuk inkább így). Nem kötelesek felvenni a ygereket csak azért, mert a körzetben van a munkahelyed, hanem ez az egyike azon tényezőknek, amik az egyébként lakhely szerint nem körzetes gyerek felbételében közre játszanak. Ilyen még: 1km-en belüli lakcím, hátrányos helyzet, suliban dolgozó szülő meg még pár dolog. Na meg persze ha eljáratod a suli előkészítőjére, az nem kicsit segít. Egyházi sulinak nem is tudom, van-e körzete. Akit kötelesek felvenni, az a lakcím szerint körzetes gyerek, de persze ez sem gazantált, ha mondjuk kettő darab üres osztályterem van és 100 gyerek lép éppen iskolaköteles korba a körzetben, kicsit sarkítom a helyzetet, de érted, előfordulhat, hogy a körzetesbe nem veszik fel.
2017. febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Idén szeptemberben még nem kezdi meg az iskolát, csak jövőre. De most be kell iratni, mert aug. 31-ig betölti a 6-ot. Emiatt gondoltam, ha most így is úgy is be kell iratkozni, és nem kezdi meg idén, hogy hátha ez előnyünkre is válhatna( kvázi már számítanának rá), persze lehet semmi jelentősége. Nagy könnyebbséget jelentene, mert most oviba is oda jár, és csak én tudom hordani egyébként is, a férjem munkaidő beosztása miatt nem megoldható.
2017. febr. 23. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!