Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit csináljunk? Verik a...

Mit csináljunk? Verik a gyereket az iskolába.

Figyelt kérdés

Szóval adott egy 14 éves lány akit az osztálytársai általában lányok folyamatosan bántják, alázzák. Ezen a héten minden nap úgy jön haza, hogy körzővel vonalzó élével böködik, csapkodják. Ma vissza mert ütni, erre úgy belevágott a lány osztálytársa a hátába, hogy még most is remeg, reszket, bőg.


Akik bántják, ilyen nyalizós elit szülők elit gyereke, ha kell ha nem virágot, menő csokikat vesznek a tanárnak. Egy érdekes sztori, nem tudom mikor volt nőnap, egyik srác vett a lányoknak csokit, vagy virágot, szünetben végig ment kiosztani és a lányt direkt kihagyták, azt mondták neki, hogy fogyatékosnak nem jár semmi, tudni illik matekból mentesítése van, mert diszkalkuliás. Erről is egy sztori, a tanár meg akarta buktatni két éve, minden órán őt feleltette, minden órára jutott egy egyes, amikor megkapta a mentesítést a tanár tovább piszkálta, de segítségül hívta a osztálytársait is, ugyanis ilyeneket kérdezgettek kollektívan tőle, hogy " mennyi 2+2" " nem tudod, mi fogyatékos" "kukás leszel". Ezt a tanár hagyta.

Azóta leállt a tanár. De a mennyi 2+2 továbbra is megmaradt.


Osztályfőnöknek szóltunk, nem akar szólni a szülőknek se a gyereknek, fél, hogy nem kap ajándékot vagy nem tudom mi az oka.


Igazgatónak meg felesleges szólni, ugyan olyan mint az osztályfőnök.


A bántalmazó gyerek szülei szerint lehetetlen, hogy a lányuk bántsa bármely osztálytársát is, akár verbálisan akár fizikailag.


Ilyenkor mit lehet tenni? Ha kiíratjuk a suliból akkor csak a probléma elől menekülünk. Egy végeláthatatlan folyamat ez.


2017. febr. 22. 15:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én rég kivettem volna a suliból, előtte pedig akkora botrányt csináltam volna az igazgatónál mint a huzat. Ezt nem lenne szabad hagyni. Miért engeded ilyen emberek közé? Újra? Nap mint nap? Hogy nem roppant még össze szegény gyerek? Állj a sarkadra, borítsd rájuk az asztalt (tegyél a jegyzőnél feljelentést a suli ellen) és azonnal irány egy másik iskola, ahol utolsó év közben átveszik. Vagy magántanulóság. Ne engedd bemenni többet!
2017. febr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
97%
Megse kérdezem már hogy miért nem lett kivéve abból az iskolábol már rég. Meg nem csinálsz semmit? Az én gyerekemmel csinálnák ezt hát nem tenné zsebre senki amit kapnának tőlem. Neharagudj de hogy nem csinálsz semmit "minek" címszó alatt ez téged minősít.
2017. febr. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Azért nem vettük ki mert másik iskolába nem veszik fel/át. Csak az igazgatóval és az osztályfőnökkel meg a gyerekekkel van gond. A szaktanárok kiválóak, a gyerek nagyon kedveli őket, szinte csak a föci,töri kémia,fizika miatt jár be.
2017. febr. 22. 15:30
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Az biztos, hogy ráborítanám az asztalt az igazgatóra is meg az osztályfőnökre is, és soha többet nem engedném, hogy a gyerekem betegye oda a lábát. Nagyon komoly lelki sérülést okoznak ezzel a gyereknek. Már rég átvittem volna másik suliba.
2017. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
95%

Mi az, hogy nem veszik át? A hugomat annak idején átvették másik suliba (rá egy osztálytársa szállt rá és anyuék hiába beszéltek tanítóval, igazgatóval). Volt nemrég egy másik kérdés itt, ott is az lett az ügy vége, hogy a gyerek hirtelen iskolát váltott.

Én már tuti kivertem volna a balhét és kerestem volna másik sulit. Ne legyél tutyimutyi, töketlen szülő, mert annyira gallyra teszed a gyerek lelkét, hogy még felnőtt korában is azt fogja kapargatni szerencsétlen.

2017. febr. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is volt a suliban egy lány akire rászálltak. Az anyukája akkora patáriát rendezett, még a gyerekeket is elővette és a folyosón úgy kiosztotta őket, hogy azt nem rakták zsebre, kb épphogy nem pofozta fel őket. Soha többet rá se mertek nézni a lányra. Egy életre megtaluták, hogy nem piszkálnak többet senkit. Mondjuk nálunk legalább normális volt az igazgató is meg az osztályfőnök is.

Viszont egy régebbi eset, hogy egy fiú megpróbálta felakasztani magát, annyira piszkálták, bántották, csúfolták. Apukája szedte le a kötelet a nyakáról. Nem akarlak megijeszteni, de komolyan mondom, hogy nagyon nagy lelki trauma ez. A gyerekek borzasztó gonoszak tudnak lenni.

Biztos, hogy senki nem rakná zsebre azt amit kapna tőlem ilyen esetben. Az meg egyértelmű, hogy azonnal átvinném máshova. Addig verném ott is az asztalt ameddig nem veszik át. Mondjuk ezt nem èrtem, hogy miért nem akarják átvenni.

2017. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy az osztályfőnök szerint csak kitalálja ezeket a gyerek. Megértem, hogy nem szólnak azok gyerekeire akik gazdagok meg jobbnál jobb autókkal hozzák-viszik a gyereküket suliba. Egyszer elcsalták játszótérre még régebben kb. 2-3 éve ezek a gyerekek és a cuccát a kuka mellé dobták őt meg homokkal megdobálták. Akkor az ügye nem iskolai ügy. Nem akartam szólni a gyerekeknek, mert akár rasszista támadásnak is vehették volna. Ha értitek... nem akarom leírni kikről van szó vagyis csak az egyik gyerek olyan vagyis az.
2017. febr. 22. 16:03
 8/26 anonim ***** válasza:
92%
Én már akkor átvittem volna másik suliba amikor rászállt a matektanár. Ne csodálkozz ha kárt tesz magába a gyerek ha ennyire nem akarod megoldani a problémát. Nincs olyan hogy nem veszik át. Addig járnék a dolgok után míg nem lenne eredménye. Ha más nem magántanulói státuszba át kell íratni. Meg azzal hogy átviszed másik suliba nem azt jelenti hogy elfuttok a probléma elől hanem megvéded a lányod a további fizikai, lelki sérülésektől.
2017. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
86%

Tegnap egy anyuka irt akinek a 9 eves lanyat vertek meg 14 evesek. Na az a no tokos volt, feljelentette a sulit es ma mar at is vetette a gyereket masik suliba!

Melysegesen szegyelld magad ha nem veded meg a gyerekedet.

De gyanus hogy nem a szulo vagy.....mondd meg a szuleidnek hogy alljanak vegre ki melletted!


(Honnan gondolom? A nonapos sztorinal lett gyanus eloszor..nonap tudod mikor van? Marcius 8! Egy felnott ne tudna? A sulis sztorik meg tul realisztikusan lettek leirva, sut a megfogalmazasbol hogy ott voltal..)

2017. febr. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
92%

Ezek szerint megvárod, amíg vérmérgezést kap egy körzőtől vagy hasonlótól...

Mindek kérdezel, ha nem érdekelnek a válaszok?

Át kell vinni máshova, tök mindegy, mi van a szaktanárokkal. Ezt meg lehet tenni azelőtt, hogy lelkileg tönkremegy a gyerek a bántalmazástól, és meg lehet tenni utána is. Te döntesz. Ennyi.


És igen, átveszik másik iskolában, ne kamuzz. Csak utána kell menni, de gondolom, az derogál.

2017. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!