Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ki ad felmentést futásról?

Ki ad felmentést futásról?

Figyelt kérdés
Kislányom ősszel kezdi az iskolát. Asztmás, van egy kis alkati eltérése, abszolut nem bír futni, max pár métert. Kitől kaphatok igazolást? Háziorvos, pulmonológus, iskolaorvos? Köszönöm
2017. máj. 3. 11:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Szakorvosi igazolás kell, tehát a pulmonologus
2017. máj. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%
Hivd fel a haziorvost. Gyorsabb megoldas es pontosabb, mint interneten valaszt varni......
2017. máj. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm első válaszoló :)
2017. máj. 3. 12:34
 4/13 anonim válasza:
21%
Szomorú,hogy ilyen kis korban nem bír futni a gyerek ezen változatni kéne és nem rögtön kibújni a dolog alól! Ha aszmás a pulmanológus ad felmentést megerőltető futás alól,szóval pl. 60 métert le kell futnia (főleg ha olyan a tanár).
2017. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha lehetett volna változtatni rajta akkor már változott volna. Mint írtam, olyan állapotban van hogy NEM BÍR futni.
2017. máj. 3. 13:05
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

4-es,

bizony szomorú hogy vannak beteg gyerekek. Ezt akartad írni, nem?

Tarts egy kis önvizsgálatot!

Szerinted a gyerek szülője nem azt akarja, hogy a gyermeke ugyanarra legyen képes, mint a többi?

Örömötokoz neked belerúgni?

2017. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
25%

Nem, ilyen nincs. Vigyétek el a hegyekbe, ne törődjetek bele, hogy nem bír futni.


A későbbiekben sem árt, ha kikezelitek az asztmájából.


Unokanővérem is azstmás volt, fulladt, stb., felmentek vele többször a Tátrába, meg ilyen nagyon magas hegyekben töltöttek többször egy hetet, mozgatták, és most 40x évesen kutya baja, túrázik egy csomót, stb.


Igenis mozdítstok ki a kislányt, és kezdjetek vele fokozatosan! fizikai aktiviásba, mert erre az élete is rámehet - pl. nem kap munkát.

2017. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

Én szerencsére nem vagyok érintett, de két asztmás kollégám volt (rendszeresen gyógyszert kellett szedniük), akik mind a ketten rendszeresen futottak, egyikőjük pedig konditerembe is járt még mellette.

Mind a ketten állították, hogy rengeteget segített a mozgás az állapotukon és az általános életminőségükön.

Ha az én gyerekemröl lenne szó, biztosan keresnék egy olyan szakembert, akivel meg tudnám beszélni, hogy az esetlegesen szükséges állandó gyógyszer mellett milyen életmód változtatás kell a javulás erdekèben, illetve hogyan és milyen sportot tudnánk beiktatni az életébe. Meggyőződésem, hogy hosszabb távon nem az agyonféltés a megoldás.

2017. máj. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az én fiam más okból 6 hónapig volt felmentve testnevelés alól. Az első hónap után be-belógott órára, csinálta amit bír, aztán olyan szépen beleszokott, hogy már nem is tudom mikor telt le a hat hónap..
2017. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
89%

Asztma és asztma között nagy különbség lehet. Előfordulhat, hogy valakit a legjobb gyógyszerekkel se lehet tünetmentessé tenni.

Mozgásra, sportra mindenképpen szüksége van az asztmás gyereknek, ahogy a szívbetegnek, féllábúnak és a makk egészségesnek is. A pulmonológus javasolhat gyógytestnevelést, könnyített testnevelést, adhat külön gyógyszert, amit a gyerek közvetlenül a tesi óra előtt szív be.

2017. máj. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!