Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A nevelesi tanacsado vélemenye...

A nevelesi tanacsado vélemenye az óvoda felett van? Törtent ufyanis az hogy az ovi szerint a gyerek mehet iskolaba, mindent rendben találtak. Ám a szülő nem nyugodott s elvitte nev tan is felmérje, iskolaérettseg szempontjából.

Figyelt kérdés
2017. máj. 5. 10:15
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Kiderult a fejlesztesek soran hogy 4 területen is el van maradva, ami szerint nem mehetne suliba. Most ilyenkor mi van?? Azt mondjak az óvoda kompetenciaja h maradjon meg 1 évet v nem.. Nem celunk h maradjon oviban, de ilyenkor ha a nevtan alátamasztja érvekkel akkor elvileg visszavehetik? Emlegettek h esetleg 2x jarná az első osztalyt amit mi nem akarunk.. Akkor inkabb az ovi
2017. máj. 5. 10:19
 2/23 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk meg lehetett beszélni az oviban, hogy maradjon még egy évet. Beszélj a vezető óvónővel, talán meg lehet vele beszélni.
2017. máj. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi a választ dsjna a vezető óvónő a mi ovonőnk.. Es nem vmi jó a kapcsolat. Már annak sem örült, amikor kiderult h szeretnenk megnézetni nevtanban.. Azt hiszi felülbiraljuk a véleményét.. Közben sajnos kiderült h mégiscsak nekem volt igazam
2017. máj. 5. 10:32
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerős családnál is ez volt a helyzet, a tanácsadó véleménye számított, maradt a gyerek az oviban még egy évet.
2017. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
56%
Esküszöm nem értelek. Azt írod, nem az a cél, hogy az oviban maradjon. Ezért aztán miután az óvoda kiadója az iskola alkalmassági véleményt, te csak azért is elviszed a nevelési tanacsadoba, hogy ott ellentétes véleményt adjanak. Ennek konkrétan mi az értelme?
2017. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Nev.tan véleménye számít, én akartam, hogy menjen suliba, mert a csoportjában nagyon sok a kicsi és nem mehet.
2017. máj. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy mik voltak az elmaradások?
2017. máj. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
85%
Ha egy szülő úgy érzi, hogy a gyereke még nem igazán állja meg a helyét majd az iskolában, nem elég érett, akkor igenis van joga elvinni szakemberhez. Az óvodában sajnos nem olyan szakemberek dolgoznak, akik szakszerűen tudnának dönteni az alkalmasságról, így számtalan gyereket küldenek iskolába, amikor még oviban lenne a helye! Te ismered a gyerekedet, te látod, hogy milyen, sok óvónő magasról tesz a gyerekekre, töltögeti ki a sablon nyomtatványokat. Nekünk egy barátunk járt úgy, hogy az óvoda iskolaérettnek nyilvánította a lányukat, amikor marhára nem volt az, de ez csak ugye az iskolában derült már ki. Szegény kislány mindenben el volt maradva a társaitól, ezért csúfolták is, az osztályfőnök úgy döntött, hogy az első iskolai évet nem értékeli, olyan, mintha egy előkészítőbe járt volna, tehát újra kell kezdenie idén az első osztályt. Na most kérdezem én, ilyenkor miért nem vonható felelősségre az óvoda? Az iskolában már megpecsételték a kislányt, hogy buta, el van maradva a többitől, nem oda való, figyelemhiányos stb. Holott csak arról van szó, hogy ráért volna 1 évvel később iskolába menni.
2017. máj. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anno azt mondtak(2 eve),hogy amit a nevtanban mondanak,az lesz.hiaba akarom en es az ovi is a sulit,ha ott azt mondjak nem,akkor marad.es ugyan ez forditva is.

Szerencsere nalunk mindenki egy velemenyen volt.

2017. máj. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyermek?
2017. máj. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!