Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tényleg szülői kérdésre nem...

Tényleg szülői kérdésre nem ismételhet osztályt a gyerek?

Figyelt kérdés
Külföldről költözünk vissza Magyarországra a gyerekeimmel válaa után. 3,6 és 12 évesek. A középső első osztályos, a nagy hatodikos és azeretném ha megismételnék az osztályt, a nyelvi nehézségek miatt, de azt hallottam, hogy csak indokolt esetben lehet és a szülő kéresére nem. Tudtok erről valamit?
2017. máj. 16. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:
4%
Elvileg az iskola a korosztalyanak megfelelő osztályba fogja a gyereket bevenni és extra felzarkoztato oktatásban fogja részesíteni. Magyarán kulonorat fog a nekik tartani. Ne ismeteltess velük, nem lesz jó. Ki fognak lógni mindenképp, legalább hagy legyenek a saját korcsoportjukban. A hatodikosnak amúgy is rengeteg elmaradása van, ha csak kint járt eddig suliba.
2017. máj. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Korosztályilag nem fognak kilógni a tobbiek közül, mert a nagy októberi, nem volt 6 mikor elkezte a sulit, a kicsi augusztus 29.-én lesz 7 éves.
2017. máj. 16. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
70%

A hatodikosnak teljesen mindegy tudasilag, hogy melyik osztályba kerül, ha külföldön végezte eddig az iskolát. Nem tudom hol eltetek, de a külföldi általános iskola köszönő viszonyban sincs a magyarral. A gyerek kB nulla tudással rendelkezik abból, amiből a vele azonos koruak valamilyen szinten azért már tanultak. Felesleges és értelmetlen emiatt visszatartani, hiszen olyan mindegy, hogy az ötödikes vagy a hatodikos anyagról nincs fogalma és ahogy már írtam, kulonoran úgyis bepotoltatjak. Miért nem a kiszemelt iskolaban érdeklődsz, hogy nekik mik a tapasztalataik, mit javasolnak?

Ha én haza koltoznek a gyerekemmel -külföldön élünk mi is- nem engedném, hogy évet veszítsen. Amikor ide jöttünk se vesztett: egy évet nyelviskolaba járt, a következő évtől pedig sima altalanosba, evvesztes nélkül

2017. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nagy maradjon a saját korosztályával.a 7 éves meg ugy is elsős lesz itt újbol .
2017. máj. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le a válaszokat, mielőtt valaki megemlítené.
2017. máj. 16. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!