Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek zenét tanul a gyereke,...

Akinek zenét tanul a gyereke, közlekedéssel kapcsolatban lehet egy furának tűnő kérdésem?

Figyelt kérdés
Egy hangszer (cselló, fagott, fuvola, bármi) többszázezer vagy milló forint. Akár saját, akár zeneiskolai hangszer, nem féltek, hogy ellopják, elhagyja a gyerek, vagy később, ha már egyedül közlekedik, leütik érte az utcán?

2017. máj. 22. 19:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is a felelősség megtanulásának az egyik legjobb módja. Én fuvolán játszok, 10 éves voltam, amikor először rám bízták. Az én lányaim is játszanak hangszeren és nekik is vigyázniuk kell rá, akár az utcán is és arra is hogy ne hagyják el. Az a fontos hogy lásd hogy a te gyereked alkalmas arra hogy vigyázzon rá, mivel ez egyénenként változik. Attól nem tartanék, hogy leütik érte.
2017. máj. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy iskolai hangszer nem kerül annyiba, a lányomnak legalábbis tuti nem adtak a kezébe egy többszázezres hangszert. Ráadásul 4 év alatt ez már a sokadik, folyton kinövi (cselló). Soha nem volt semmi gond se a tömegközlekedésen, se a suliban. Plusz minden évben kérnek biztosítási/karbantartási pénzt, hogyha történne valami vele, abból javítsák meg.
2017. máj. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, tök rendesek vagytok. A fagott tetszene a lányomnak, de mi sajnos sose tanultunk zenét, nem tudim, mi akapján válasszunk és ilyen szempontok is eszembe jutnak. A fagotthoz előbb furulyázni kell? Van gyerek-fagott? Fagottínó? Nehéz megtanulni értékelhetően megszólaltatni a fagottot? Előnye-hátránya, minden érdekek, nekem minden infó új. A neten semmi hasznosat nem találtam eddig erről.
2017. máj. 22. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:

Én fuvolázok, ált. isk. alsó tagozata óta. A zeneiskola nincs messze az iskolámtól, kb. 400 métert kellett megtennem a hangszeremmel, és bár ez egy kisváros, sosem féltem, hogy leütnek érte az utcán (mondjuk a táskából csak a tok teteje látszik ki, de nyilván egy fagott sokkal nagyobb).

Ahogy a fúvós hangszerek előtt általában, a fagott előtt is kell szerintem furulyázni, 1 évet.

2017. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém fuvolázni akart első sorban, de nem tudta rendesen megfújni, ezért nem vették fel oda. A te gyerekednek is legyen alternatívája hangszerre, mert nem biztos, hogy alkalmas fagottra, hiába azt szeretné. Csellónál viszont azt mondta a tanár, hogy nagyon ügyes.

Nálunk se zenél senki, de azt látom, hogy jót tett neki ez a 4-5 év zenetanulás. Nagyon sokat tanult.

2017. máj. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszi. Azt talaltam, csak nagyobb kortol (kb 12 ev) lehet fagottozni.
2017. máj. 24. 05:49
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért nem kap rögtön milliós cuccot, inkább a rezek drágák. De egy 50ezres hangszer is pénz. Mi kisvárosban lakunk, itt nem félek, hogy emiatt leütik.
2017. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!