Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanulószoba mennyire rugalmas?

Tanulószoba mennyire rugalmas?

Figyelt kérdés
Kislányom szeptemberben kezdi az első osztályt, most kell választanunk milyen délutáni foglalkozásra szeretnénk járatni, illetve igénybe kívánjuk-e venni a tanulószobát. Rész-munkaidőben dolgozok, így ha fél 1-ig lesznek órái, akkor még nem érek haza, viszont nem szeretném ha 4 óráig iskolában lenne. Mennyire lehet megbeszélni ezt az iskolával? Arra gondoltam megkérdezem, nem lehetne-e, hogy írásban kérném, hogy a hét mely napjain mennék a gyerekemért fél 3ra. Aztán lehet mondják, hogy ilyet nem lehet. Vagy ilyen kéréssel ne is próbálkozzak? (falusi iskoláról van szó)
2017. máj. 22. 21:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az adott iskola igazgatoja donti el h megadja vagy sem

Nalunk siman el lehet intezni

2017. máj. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg az igazgatótól függ,talán falun rugalmasabbak,mint városban..
2017. máj. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az oviban reggel megkérdeztük az egyik tanítónőt, akinek oda járni a helyi oviba a gyereke és ő mondta, hogy lehet így is járatni, hogy kérésre hamarabb elhozom és mondjuk x napon nem járna.

Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 23. 17:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ilyet nem lehet. Év elején kellett írni egy kérvényt, hogy nem vesszük igénybe a napközi otthonos foglalkozást. Így minden nap az órák után hazahozom, vagy ha maradna, akkor viszont 4ig kell. Mert akkor az egész du. átjáróház lenne, mert az egyik anyuka 3ra ér oda a gyerekért, a másik negyed 4re, fél 4re, stb... Falusi iskola.

Szeptembertől zenére jár a fiam, heti 2*30 perc egyéni hangszeres óra, és heti 2*45 perc csoportos szolfézs. Az egyénit tudjuk oda tenni, hogy nekünk jó legyen, de a szolfézs az fix időpontban van. Tehát vagy hazahozom órák után, aztán az egész du. ingázás (kedden és csütörtökön 4től fociedzése is van), vagy marad napköziben és közben letudja a zenés órákat. De nem akarom, hogy napköziben maradjon, mert így is olyan keveset tudunk együtt lenni, valamint ő nem eszik az iskolában, így inkább ingázunk (itthon vagyok a most 9,5 hónapos tesóval).


De a legokosabb megoldás, ha megkérdezed az igazgatót, vagy a leendő osztályfőnököt.

2017. máj. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megtudakoltam, írásban lehet kérni, hogy ki hogyan veszi igénybe a tanulószobát, heti 4 napot lesz fél 3ig, pénteken pedig nem dolgozok, így akkor utolsó óra után elhozom és aznap nem jár tanulószobára. Ha itthon lennék, akkor természetesen én is elhoznám minden nap ebéd után, de mivel dolgozom, máshogy nem tudom megoldani.
2017. máj. 25. 08:06
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kifejezetten kérték, hogy együtt lehessen az osztály délután, hogy mindenki részévé váljon a kialakuló új közösségnek, 2től 3ig pedig védett idő van, ekkor írják a házit, tehát vagy előtte vagy utána lehet menni értük.
2017. máj. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint mindenhol máshogy állnak hozzá. Úgy néz ki, itt engedékenyebbek, eleve kicsi a falu, az osztály is kis létszámú lesz.
2017. máj. 30. 06:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!