Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Hogyan segítsek a testvéremnek...

Hogyan segítsek a testvéremnek kiiratkozni az iskolából?

Figyelt kérdés

Iskolában folyamatosan bántják, alázzák órán beszólogatnak neki tesi órán labdával fejbe dobálják, cuccait szétdobálják. Már 3 hónapja kiütései vannak és a doki azt mondta, hogy a stressztől, tudni kell róla ( mármint a tesómról) nagyon félénk, visszahúzódó, lány. Ki akar iratkozni, nem bírja tovább, de Apu szerint a szaktanárok jó tanárok, segítik a tanulásba. Viszont az osztályfőnöke kivételezős tanár, csak a menőket bírja meg aki vesz neki virágot meg egyebeket pl. csokit, vagy nem tudom ( tényleg írtó kedvesek engem is tanítottak én csak miattuk nem mentem másik suliba , vicces, hogy engem is tanított a tesóm osztályfőnöke, de én sem voltam nyalizós és néha szívatott)


Szóval elhatároztam ,hogy így az év vége előtt megválunk ettől a roppant kedves osztálytól, csak ügye kéne Apu beleegyezése is Anyu elfogult , erre a részre DIREKT nem akarok kitérni.


Azt javasoltam a testvéremnek, hogy ne járjon be a suliba, eléggé proli javaslat, de mást nem tudok. Pontosabban lenne még egy, verje meg az egyiket, de sanszos, hogy visszaütne a csávó.


Érdekesség: ma kosárlabdával fejbe dobta a srác a tesóm, úgy emberesen, a tanár mellette állt és egy szót se szólt. Osztályfőnöke szemet huny afelett, hogy bántják folyamatosan, mint írtam verbálisan és néha fizikailag is. Lett már neki szólva, de szerinte a tesóm mindent túlzottan komolyan vesz. Na szerintem meg nem.


2017. máj. 23. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Menjen el dokihoz és kérjen igazolást valami betegségre hivatkozva, de erre a három hétre már ne iratkozzon ki, mert nem veszik át sehova.

Szeptembertől meg keressetek másik sulit a szülők beleegyezésével

2017. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%
Amennyiben a testvéred még tankoteles de nem jár iskolába, elveszik a csaladipotlekot, illetve a sok hiányzás miatt elveszik a tanéve, és évet kell ismételnie
2017. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
a másodikhoz még annyit,hogy amennyiben tanköteles és nem jár be nem csak a csp fog veszni,de a gyámügy is beszáll a dologba
2017. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Hány éves a testvéred? És te hányadikos vagy? Ha már a tanárok nem segítenek,akkor menj az igazgatóhoz. Nem tudom ő milyen ember, kiáll e egy ilyen ügy mellett, vagy pedig tojik rá magasról. De ha valamelyest ismered, akkor tudnod kellene hogyan állj elé, hogy elég e úgymond tájékoztatni és ő máris intézkedik, vagy határozottabban kell, esetleg arra is hivatkozhatsz, hogy ő az utolsó esélye a testvérednek, és ha ő sem tesz semmit akkor a hatóságokhoz fordultok. Hátha erre, ha másra nem, reagál valami értelmeset, és intézkedik tesód ügyében.
2017. máj. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy szülők nélkül nem sok mindent lehet csinálni. Kérdezném, hogy miért bántják, de sajnos vannak olyan osztályok, ahol bőven elég annyi, hogy félénkebb. Segíts neki némi önbizalmat szerezni, hogy meg tudja védeni magát, és legyenek barátai az osztályában. Szüleid pszichológus segítségére sem vehetők rá? Ilyen esetekben sokat tud segíteni.
2017. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen fontos, ezt a tanévet már bírja ki féllábon is, mert magával szúr ki ha kilép és évet kell ismételnie. Ráadásul jöhet családi pótlék megvonás, esetleg gyámügy, akkor meg a szüleitek is csak mérgesek lennének, még annyira sem segítenének mint eddig. Beszélj a tesóddal sokat, beszéld bele valahogy hogy próbáljon kiállni magáért. Valószínüleg azért is teszik ezt vele, mert látják mennyire elesett és nem tesz semmit a sérelmek ellen.
2017. máj. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg kell beszélneek a szüleitekkel, szót kell értenetek velük, ezt a döntést nem hozhatjátok meg nélkülük, nem felelősségetek és nem is a ti dolgotok. Az meg végképp a lehető legrosszabb megoldás, hogy ne járjon be a suliba, mert igazoltlan hiányzásokkal nem tudom, hova fogják átvenni.
2017. máj. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Miért nem mész be megfenyíteni a gyerekeket, hogy ne bántsák a testvéredet ?
2017. máj. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
te miért nem fenyíted be az egyiket, aki bántja? én biztos nem hagytam volna, hogy a hugomat így bántsák.
2017. máj. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
lol, de egyszerre írtuk
2017. máj. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!