Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Tanultok, gyakoroltok egy...

Tanultok, gyakoroltok egy keveset a nyáron is a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
másodikat végezte a kisfiam-szerintem napi 15-20 perc nyáron is belefér.nem minden nap,ki is maradhat,és tudom,hogy a pihenésről szól a nyár,-de a tanárnéni is kérte,hogy picit gyakoroljanak a nyáron.szuper lett a bizonyitvány,csak az irás csúnya.szerintetek szigorú vagyok,hogy kicsit olvasunk,irunk most is?
2017. jún. 26. 12:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 1-2 hetente bőven elég gyakorolni. Mondod, hogy jó lett a bizonyítvány is, akkor gondolom nem buta a gyerek és nem is fogja nagyon elfelejteni. Legalábbis velem anno senki nem gyakorolt nyáron, nem is akartam de nem felejtettem el. Volt, hogy magamtól elővettem pár előző évi könyvet és "játszottam".

De szerintem függ attól is, hogy ő ezt mennyire akarja. Ha nem esik nehezére ilyenkor is írni meg olvasni, nem durcizik miatta akkor lehet. De ha nem szeretné akkor inkább ne erőltesd, az nem jó.

2017. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem igy kellene, mert megutaltatod vele a tanulast egy eletre.

De pl ki lehet talalni, ha mentek valahova, vesztek egy kepeslapot ( nem kell hozza elutazni, ott is van ahol eltek ), es megirjatok pl a mamanak. En igy csinalnam. Vagy pl irja o a bevasarlo listat.

2017. jún. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
2 es vagyok. Vagy irja le, mit szeretne a heten csinalni. Szoval igy jatekosan.
2017. jún. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A nyár pihenésre való, épp eleget tanulnak a gyerekek évközben. Maximum utolsó hónapban jöhet egy pár ismétlés matekból, de az is csak azért, mert nagyon rossz belőle (középiskolás). Általánosban végig majdnem kitűnő volt és soha sem kellett gyakorolnia a szünetben, nem is rontott év elején és az osztályban sem volt ez jellemző.

Szerintem a napi szintű tanulás nyáron teljesen felesleges és még káros is, csak meg fogja utálni az egészet. Legalább augusztusig hagyd békén, akkor esetleg lehet heti 1-2 alkalom. Bár egy jó tanuló esetében ezt is feleslegesnek érzem.

(Nálunk amúgy még a pótvizsgásoknak is azt mondták maguk a tanárok, hogy eszükbe ne jusson egész nyáron tanulni, tartsanak legalább 1 hónap szünetet és csak utána kezdjenek bele az intenzív felkészülésbe.)

2017. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Fentiekkel egyet értek.

Vekerdy-vel is, akitől egyszer azt olvastam, hogy még a bukott diákkal is csak az utolsó 3-4 hétben kezdjenek intenzíven ismételni, tanulni, amúgy nyaraljon, játsszon, pihenjen addig.


Nekem óvodásaim vannak, logopédiát kell gyakorolnunk, de nem erőltetem augusztusig. Utána is csak a játékosabb gyakorlati feladatokat nézzük át heti kétszer, abban az időben, amikor a logopédia órájuk volt és lesz jövőre is.

2017. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
49%

A gyerekek is ki tudnak jönni a gyakorlatból, néha kell nekik az emlékeztetés.... Az enyémeknek a külalak javítás :)

Én néha szoktam gyakoroltatni (függetlenül attól, hogy kitűnő tanulók és a tanító nénik sem kérték a gyakorlást) a matekot és az írást, olvasni amúgy is szeretnek, napi szinten olvas mind a két sulisom (2. és 4. osztályosok voltak az idén)

2017. jún. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem, nem szabad ilyet tenni. Maximum augusztus végén, addig had legyen már gyerek, pihenjen, játsszon stbMajd aug. 20 után, addig hagyd már élni szerencsétlen gyereket!


Elsősorban gyerek, és csak másodsorban iskolás ....

2017. jún. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Nem,viszont neked sem javaslom inkább pihenjen ,nyaraljon,stb gyerek augusztus utolso hetébe kezdjétek gyakorlást.
2017. jún. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Lány vagyok és kb hetedikes koromig borzalmasan csúnyán írtam, itthon mindig megszóltak miatta. Aztán egészen középiskolás korom végéig nekem kellett írnom mindent az osztályban mert én írtam a legszebben. A fiú aki "gyöngybetűkkel" írt alsóban, neki meg alig lehet elolvasni az írását. Mindenkinek kialakul majd a saját írása, szerintem teljesen felesleges piszkálni azért mert nem ír szépen.
2017. jún. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
elsős volt a kisfiam. Majd aug. utolsó 2-3 hetében gyakorolunk, írni meg matekozni, meg egy kis angol. Az olvasást folyamatosan gyakorolja önszorgalomból.
2017. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!