Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » 15 éves fiamat pár helyi...

15 éves fiamat pár helyi gyerek szekálta/szekálja az iskolában, és már most azzal foglalkozik hogy ő szeptembertől nem akar oda járni. Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

A kisebbik fiam 15 éves, mint már írtam piszkálják őt suliba (4 roma fiú). Először "csak" elvették a tízóraiját, később már bántalmazták is őt. Voltunk már az osztályfőnök és az igazgató után is, de ott a szokásos választ kaptuk, hogy ők nem tehetnek semmit...

Már most azzal foglalkozik, hogy ő szeptemberbe nem akar oda visszamenni, de iskolát váltani itt nem olyan könnyű. Falusi iskoláról van szó, kb 150 diákkal. A legközelebbi iskola pedig 50KM-re van tőlünk.


Mivel lehetne elérni hogy ne szekálják őt a suliban?

(a 17 éves nagyobbik fiamnak is szokott panaszkodni, ő tudja is hol laknak a bántalmazók, és őt azt mondta neki/nekünk hogy még egyszer hallja meg hogy bántották őt sötétben elkapják őket a haverjaival, de annak akkor nem lesz jó vége.) Hiába mondom neki hogy az agresszió nem megoldás.



2017. aug. 1. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%
È gondolom csak most kezdte a.sulit hat en atiratnam
2017. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy az igazgato azt mondja h nem tehet semmit???

Es hat lehet h ebben az esetben foleg h nem lehet máshogy megoldani foleg az iskolavezetes hozzáállása miatt lehet tenyleg jobb lenne ha nagyobbik fiad elmenne...

2017. aug. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Elsőnek újabb kör az igazgatónál, közlöd ha így folytatódik rendőrségre mész.

Ha ne segít másik sulit kell keresni

2017. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
1voltam bocsirosszul olvadtam a nagyobbik teso haverjai a legjobb opcio
2017. aug. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

Fordulj a rendörséghez emlitsd meg hogy erőszakosan, verbálisan bántalmazzák ,fenyegetik ,értékeit eltulajdonitják ilyen esetben már őket elő lehet állitani ,2-8 évig terjedő szabadságvesztésre ...


A fiad meg tanuljon önvédelmet ,tudjon kiállni magáért .

2017. aug. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%

"Hiába mondom neki hogy az agresszió nem megoldás."


De, vannak esetek amikor az, es vannak nepcsoportok akik masbol nem ertenek.

2017. aug. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%
Mellesleg az az agresszio amit ok csinalnak. Arra erovel VALASZOLNI nem agresszio, csak onvedelem.
2017. aug. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%

sajnos ez a bevett "szokás" az igazgatóknál... nem is mernek lépni igazából.


Én nem tiltanám a nagyobb tesót, nem is biztatnám, de ha ezt így kijelentené, nem mondanék rá semmit. Igazából rá is férne a kis g*cikre egy verés, másból sajnos nem tanulnak

2017. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az ilyen esetek elkerülésében nagyon sokat segített, hogy jártam önvédelmi edzésre (szerintem valós önvédelemre mind alkalmatlan, mert a támadó hoz egy kést és 10 barátját akkor mindegy, hogy mennyire tudok verekedni), ez adott olyan önbizalmat, ami ezeket a gondokat megoldotta.

Egy másik esetben a sértett nagy termetű barátai beszélgettek el az agresszorral, de ez felnőttek között történt. (szintén működött)

2017. aug. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm bement az igazgatóhoz és megmondta, hogy feljelentést tesz, ha még ehyszer előfotdul. Azóta valahogy nem volt gond.
2017. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!