Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Akinek elsőbe megy a gyereke,...

Akinek elsőbe megy a gyereke, de többiek is, ti mennyiből hozzátok ki az iskolakezdést?

Figyelt kérdés
Es iskolataskàbòl pl.olyat vesztek amilyet a gyerkőc szeretne vagy anyagiak döntenek?

2017. aug. 5. 14:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
ez az iskolatáska szerintem nagyon megosztó... nálunk például nem hordják haza a könyveket - füzeteket, csak amiben házi van. szóval nagyjából egy olvasókönyv, egy matek vagy írás volt a táskában általában. Emiatt sokan feleslegesen vették meg a nagy merevfalú táskákat, kihasználni biztosan nem tudták. Én nem terveztem több évre, mert annyira változik a gyerek ízlése is (most megy másodikba, már ciki lenne neki a kiskutyás táska, amit elsőben választott-7ezer körnékén volt a Tescoban), így inkább lecseréljük évente. Ő választotta, de nem volt drága darab(Budmil szintén 7körül, félárra leértékelve). Ráadásul közel lakunk - három perc gyalog, sem a háta nem fog tönkremenni, sem megszakadni nem fog benne. HA nagyon drágát nézett volna ki(20-30 ezreset), vszínű eléteszek 3-4 darabot, amiből választhat (mert ennyit nem adnék egy évre egy táskáért). Ezen felül alig kértek vmit - tornafelszerelés, barkácscuccok. Az nem sok, mondjuk egy tízesből bőven megvan. A tankönyv ingyenes. Marad a ruha, arra azért nálunk 50körül elmegy gyerekenként.
2017. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Nekünk 2 A4es oldal az első osztalyos lista.Most tartok táskával együtt 45 ezernél,a tornacucc még nincs teljesen meg.Nem egy évre vettem a táskát inkább semleges mintát választott szerencsére.De még nincs ebben tapasztalatom.

Remélem ez nem lesz minden évben ekkora kiadás. Nem is számítottam erre komolyan...

Még az íróasztal sincsen meg.

Új ruhákra biztos nem fog most telni, majd szeptember végén tervezem inkább.

2017. aug. 5. 15:41
 3/18 anonim ***** válasza:
40%

Most megy majd elsőbe a fiam.

Mivel magániskolába fog járni,az osztályfőnökök mindenkinek megveszik a

szükséges füzeteket,felszereléseket,kivéve

ugye a tesicuccot,a tornazsákot,

iskolatáskát és tolltartót.

Ezekből olyat veszünk majd amilyet szeretne.

Ez elvileg kb. 20-25 ezer forint lesz.

2017. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

#3-as vagyok:

Az még kimaradt,hogy a könyvekre már

elment 30 ezer,illetve a 20-25 helyett

30-35 ezret akartam írni,persze ez attól is függeni fog,hogy miből milyen árértékűt választ majd.

2017. aug. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
23%

Nekünk 490 ezer volt de ebbe beleszámoltam a szoba felújítást komplett bútor ágy cserével.

Amúgy amit a felszerelésekre költöttünk úgy 70-80 ezer között volt. De nem vettem merevfalú táskát, szinte a hátán sem volt a táska. Mindig mi hoztuk az apjával.

Legdrágábbak a ceruzák voltak és a füzetek

Torna cipő helyett nike focicipőt kapott.

2017. aug. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%
Ha 30 ezer Ft elment, sokat mondok. A taska 5.000 Ft volt.
2017. aug. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

En epp ma tudtam le a vasarlast.

15 korul koltottem sulis cuccokra.

5.es es 2.as gyerek.ebben 1 tolltarto volt(1500,sima hengeres a nagynak),fuzetek,ceruzak,vinalzo,korzo es a tobbi aprosag.van ami marad a tavalyi(tempera,festek,ollo)

Taskat min 2 evre veszek mindig.az meg hatra van.6-8korul szanok ra.

Tavaly sem koltottem sokkal tobbet.

2017. aug. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
53%

A 7 évesemre most megy elsőbe kb 30000 Ft lesz a vége táskája 7500 volt használtan az előző gazdája alig használta [link]

Fözetek tolltartó stb kb 20000ft volt még torna ruha és melegítő kell majd még .

2017. aug. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
40%
Mi is most megyünk elsőbe. Kb. Negyvenezer körül járunk. Ebbe benne van a táska is ami nem volt olcsó. Muszáj volt komolyabbat venni, mert ők mindent haza fognak hozni a nap végén. Még hátra van a tornafelszerelés, ünneplő és egyéb apróságok.
2017. aug. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%

Elsős kisfiammal olyan 50ezer körül tartunk a költésben. Ebben benne van az íróasztal és a forgószék is. Meg egy csomó olyan apróság, ami az ő örömére lett megvéve (focis ceruza, lovagos radír, stb)

táskát nem választott, 6. szülinapjára vettem neki olyat (tavalyi akcióban), amiről tudtam, hogy szeretni fogja (angry birds star wars). tolltartót szintén tavaly kapott "játszósat", 600 ft-ért (töltötten) pepcoból, azt mondta, nem szeretne másikat, szóval csak kitakarítom és az iskola által kértekkel feltöltöm neki. Tornacucca a legolcsóbb decathlonos póló és már rég meglévő rövidnadrág, amit most is használ.

az iskolai köcölékek (füzet, számegyenes, ceruzák, stb) olyan 6-7ezer ft volt összesen, de mint írtam, ebben van némi felesleg is, ami saját örömére lett véve.

táska szintén 7000 ft. íróasztal és szék (és alátét) együtt 34ezer ft körül volt.

még tornacipőt nem vettem neki, talán minden más megvan már.

2017. aug. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!