Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ti milyennek szeretnétek a...

Ti milyennek szeretnétek a gyermeketek első iskoláját és tanítóját?

Figyelt kérdés
Milyen szempontok szerint választottatok, választanátok?
2017. aug. 11. 01:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Kis városban lakunk. 2 szempont volt az iskola választásakor: 1. A legjobb legyen, 2. ne egyházi.

Mivel senkiről nem tudtunk semmit, így "kerül, ahová kerül" alapon az iskolára bíztuk, hogy ki lesz a tanító néni. Mind a 2x a legjobb tanító nénit "kaptuk" . A nagyobb gyermeket amikor suliba kísértem elsőben, akkor a másik elsős tanárnő már ordított az osztályával. A miénk bár idősebb, de nyugodt, oda figyel, kommunikál.... sajnálom, hogy máris letelt a 4 év.

A másik lányom tanító nénije is idősebb ugyan, de nagyon rendes. A kisebbik leányzó mozgásban korlátozott lett, odafigyeltek Rá, ha olyan helyre ment az osztály kirándulni, ahol sokat sétáltak és apuka ráért, mehetett vele (nálunk a suliban már nem kísérheti kirándulni a szülő a gyereket) ,illetve amikor nem tudott menni, akkor azt a napot ellóghatta a gyerek. Amilyen kis lusta volt a lánykám, kellemes meglepetés ért, ugyanis mind a két évben (most kezdi a 3.osztályt) kihozták a legjobbat belőle és éltanuló lett (a nővére is mind a 4 tanévben, de ő, a húgával ellentétben,maximálista).

A másik osztály tanára hiába lett jó ismerős, nem bánjunk, hogy nem hozzá kerültünk. Ő nagyon hajtotta már elsőben is a gyerekeket, sokszor panaszkodtak az ismerősök. Mellette kivételezik. Ha az "elitbe" tartozik a szülő, akkor a gyereke egy zseni, de ha nem, akkor pedálozhat rendesen... És amikor kiderült, hogy kihez került a leányzó, óvva intettek és mondták, hogy kérjük át, mert nagyon rossz lesz. Hát ehhez képest a gyerek imádja és tényleg semmi, de semmi problémánk sincs vele .

A harmadik kislány jövőre kezdi a sulit. Újfent nem tudjuk, hogy kik lesznek választhatók, de lesz ami lesz, megint a sulira bízzuk :)

2017. aug. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem elég lenne annyi, aki a gyermekből nem öli ki a nyitottságát, kíváncsiságát a tanulásra, szabályokra es nem valamit kompenzál ordibálos szigorral, a gyerekekben nem kisördögöt lát, sikerélményeket biztosít, kudarcélményeknél megoldásokra vezeti a gyereket.


Ezt nem lehet előre tudni..


Egyik általánosban voltam pedasszisztens, ott kb képben vagyok, igaz monoton befásultak a tanárok, de nem idegbetegek. Egyedul a tesitanár tűnik pedo hajlamunak, (szünetben mindig a csicsergő kislányok körében ül, akik néha meg is érintik)de fiaim vannak.

De szóval kerültek már ki ebből a sulibol olyanok, akik felnőtten mérnökök, vezetők lettek.kis szegényes, családias suli pedig. Ellenben egy hirnevesebb bőven nagyobb általànos sulival (ahol az egesz udvar beton..)de ott pl pluszfoglalkozás csak néptánc van. Es unszimpatikus a sok "lepukadt" szülő akik a bejáratánál szoktak ácsorogni amikor vége a tanitásnak. Az ott levő kamaszok vadak.néha hallok pletykákat gyerekek közti konflijrusokrol ahogy pl szülő védi a gyerekét a nagyobbaktol(pont az udvar mellett ment el az anyuka amikor kint voltak).viszont pozitiv hogy tanitasi időn kivul bandázhatnak, sportolhatnak az udvarán a gyerekek, este vannak programjaik pl vállalnak felnotteknek pl aerobickot, vagy miket. Nagyon tetszik ez benne, hogy pl kamaszon nem az utcákon csavarogna esténként a gyerekem.


Ez a két suli van a közelünkben.mivel nekem számit hogy reggel mennyi idonk van, messzebbi sulit nem keresek.mert ugy is csak általános iskola. A lényegét abban találom csak, hogy a tanulás szeretetét ültesse el bennük. Ezzel alapozna jövőt igazábol szerintem. Ahhoz meg a családiasabb suliban látok nagyobb valoszinuseget. De nagyon vonz a "non stop" nyitvatartásu sportpályás suli is

2017. aug. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyannak, aki megszeretteti vele a tanulást, fenntartja az érdeklődését és a játékos, oldott, családias légkört, aki szigorú de megértő és kedves, rugalmas, találékony a helyzetekben és módszerekben, igazságos és nyugodt, intelligens érzelmileg is, őszintén szereti a gyerekeket és a tanítást, és jó érzékkel megtalálja, hogy hova tegye a lécet az egyes gyerekeknél, építi az önbizalmukat az erősségeikre alapozva és segít a gyengeségekben való fejlődésben is. Ilyen a jó tanító. Ez számít, nem a heti hetvenkét különóra vagy az informatika tagozat.
2017. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3as válaszolóval nagyon egyetértek, én nem tudtam volna ilyen szuperül megfogalmazni..:)

Pont ilyesmit szeretnék a gyerekemnek, igyekeztem ilyen beállítottságú tanár-párost találni, majd meglátjuk sikerült-e...

2017. aug. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!