Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Ilyenkor a szülő vagy a...

Ilyenkor a szülő vagy a gyerek szava a döntő?

Figyelt kérdés

Az iskola által szervezett gyerektáborban részt vettem segítő anyukaként. Többek között feladatom volt az is, hogy az uzsonnára szánt szendvicsek elkészítésében és kiosztásában segítsek. Volt a táborban öt gyerek, akik speciális étrendet igényeltek. Mindig őket hívtuk be először, hogy ami nekik készült azt ne vigye el más. Volt sajnos két cukorbeteg kisgyerek, két laktóz érzékeny és egy vegetáriánus.

A vegetáriánus kislány azt kérte tőlem, hadd kóstolja meg a sonkás szendvicset. Én pedig adtam neki! Később a tanárnők jól lecsesztek, hogy ezt nem tehettem volna meg, mert a szülők kifejezett kérése volt, hogy a gyerek ne egyen húst. A cukrosnak nyilván nem adok cukrot akkor sem, ha kér, de ez a gyerek teljesen egészséges volt. A vega étrend egy választott dolog és én úgy gondoltam, hogy egy 8 éves kislány, ha enni akar húst, akkor miért ne ehetne? Természetesen elmesélte otthon a kalandját és én is megkaptam a jól megérdemelt telefonhívást a kiakadt anyukától. Valóban nagyot hibáztam? Valóban nem dönthet még ebben egy ekkora gyerek?


2017. aug. 22. 15:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Az biztos, hogy te nem dönthettél volna ebben a kérdésben.

Az, hogy egyet értesz vagy nem, az szíved joga. De ha vállaltad, hogy segítő leszel, nem kellett volna önkéntes akcióba fogni.


Tesóm pl azért vega, mert "allergiás" a húsra. Tehát bőrproblámái voltak, ami kizárólag akkor múltak el, amikor abbahagyta a hús evést (felnőtt férfiként). Szóval nem feltétlen csak választott életmód a vegaság.



Ha te sosem adsz a gyerekednek édességet/nasit, de amikor anyósodnál nyaral, ő ad chipset, csokit, akkor te megdícséred? Hogy köszi, hogy a gyerekem eldönthette mit eszik???



Én sem értek egyet, hogy egy gyereket csak azért vegának neveljék, mert a szülők vegák, de ebben a szituban egyetértek, hogy le lettél cseszve. Mert a szülőket nagy ívből letojtad...

2017. aug. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
57%
Nincs bajom a vegakkal, de avval igen, ha raeroltetik egy gyerekre. Felnott teljesen egeszsegesen etkezhet vegakent, de egy gyermeknek szuksege van olyan aminosavakra, amik csak a husokban talalhatoak. Siman buntethetove tennem az ilyet. Neked van igazad, viszont abban hibaztal, hogy nem tartottad tiszteletben a szulok kereset. Akarmilyen idiotak, sajnos ok a szulei, ok dontenek, te nem irhatod folul. Meg ha neked is van igazad.
2017. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Nehéz kérdés. Az egy dolog hogy a szülők vegák, én is az vagyok, de a gyerekemre nem kényszerítem rá. Ő eszik húsféléket is, igaz nem sokat, de mikor megkívánja adok neki. Én ezt a megvonást már a gyerek veszélyeztetése kategóriába sorolom, mivel a gyerek kérését veszi semmibe. Az a baj hogy legtöbb szülő azt hiszi ő tojta a spanyol viaszt, csak az a jó amit ő szab meg a gyerekének és nem tekinti önálló lényként.


Itt te is hibás voltál meg a gyerekét bekorlátozó szemellenzős anyuka is az volt. A gyereke vágyna a húsra azért akarta megkóstolni, tehát nem ad meg mindent a gyerekének amire szüksége lenne.

2017. aug. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%

És a gyerek vágyát letolhatják a szülők?

Én neked adok igazat.

2017. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem sem szabadott volna. Nem tudhatod, miért így vagy úgy eszik a gyerek. Ráadásul külön jelezték a szülõk, a vega étrendet.
2017. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Hat ha nem is "hibáztal" de lehet jobban jártál vna ha nem adsz neki. (amúgy en is adtam vna)

Azt tartom eleg gyökér dolognak, h a gyerek nem is választhat.. Kíváncsi es ez normalis. Tulelte.

Van vega barátom de nem 2evesen lett az, vagy van olyan bnom akinek a családjába nincs vega o meg sosem evett hust, na o született vega es nem tomtek sose bele. Erőltetni gonosz dolog sztem ezt egy szülőnek.

2017. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Rendben, tévedtem. Valóban nem tudhattam, hogy a gyerek elvi okokból vega, vagy egészségügyi okokból. Nem tudtam, hogy létezik "hús allergia", valóban lehetett volna ez is az ok, akkor pedig a kislány megszenvedi a tudatlanságomat. Azt tudtam, hogy mindkét szülő vega és a nagyobb testvérek is.

Abban is biztos vagyok, hogy többet nem leszek segítőnek hívva, mert a tanároknak sem hiányzik egy ilyen cirkusz. Bár más hibám nem volt az egy hét alatt.

2017. aug. 22. 16:13
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
Na az ilyen szülőknek kívánom hogy mikor magatehetetlenek lesznek már a gyerekük rájuk kényszerítse a pörköltdiétát...
2017. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyértelmű, h te hibáztál. Megértem az álláspontodat és egyet is értek vele, de a szülő szava a döntő. Ezt sem te, sem a tanárok nem bírálhatjátok felül.

Ha valamit egyértelműen a tudomásomra hoznak, jelen esetben, h a kislány vega és nem ehet húst, eszembe sem jutna sonkás szendvicset adni neki.

Ha kérte azt kellett volna mondani, h otthon anyukáddal beszéld meg, én sajnos ilyet nem adhatok neked.

2017. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
39%
Majd ha nagyobb lesz , akkor ha szereti a hust majd valszeg enni fog húst és nem lesz vega mert a szülei azt akarjak
2017. aug. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!